Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bremen, Schnoor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hoobcio
    Member
    • 10-2003
    • 35

    Bremen, Schnoor

    Będąc w Bremen z przyjaciółmi dobrze znającymi to miejsce (Niemcami) zostaliśmy zaproszeni na przechadzke po bardzo długiej i wąskiej (czytałem coś o danych i rekorach bitych przez tą uliczkę , ale przytaczał ich nie będę, gdyż mógłbym popełnić jakiś błąd, a dane te chyba i tak do niczego sie nikomu nie przydadzą). Ulica Schnoor charakteryzuje się tym , że ma około 1,5 metra szerokości, jest przez to dopuszczona tylko dla ruchu pieszych i nie ma skrzyżowań z innymi uliczkami. Przy końcu (lub początku zależy od której strony patrzymy) Schnoor Strasse znajduje się malutki, bardzo kameralny Pub, w którym to właśnie można skosztować Schnoor Brau. O jego niepowtarzalności poinformowała nas sympatyczna kelnerka (kiedy to mieliśmy zamówić zupełnie inne piwko). Dowiedzieliśmy się, że piwko można wypić tylko w Pubie na ulicy Schnoor (czy było na wynos - tego nie wiem). W smaku dość podobne do wspomnianego niejednokrotnie Erdingera Dunkela, ale przepełnione mocniej wyczuwalną goryczą. Piwo jest bardzo ciemne. Piana gęsta, kremowa w konsystencji; w kolorze - blada kawa. Zdecydowanie polecam przeżyc przygodę z ulicą Schnoor i czymś jeszcze ...
    The Master Of Beer World ;)
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    To miejsce ma jedna wade - troche daleko od moich szlakow. Jak bede w okolicy to chetnie zwiedze. A moze nawet warte specjalnej wycieczki?
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #3
      brzmi ciekawie, chętnie bym kiedys się w te rejony wybrał, w szczególnosci że mieszkałem w przeszłosci w Bremie, ale nie byłem jeszcze w wieku w którym człowiek interesuje się piwem
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • hoobcio
        Member
        • 10-2003
        • 35

        #4
        lzkamil napisał(a)
        A moze nawet warte specjalnej wycieczki?
        Wiesz , nie chcę odpowiedzieć , że warte bo jeżeli zorganizujesz taką wycieczkę i się nie spodoba... Powiem tak jeżeli jesteście w okolicach Bremen - lektura obowiązkowa !!!
        The Master Of Beer World ;)

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Jak sobie robie wycieczke to chocby nic mi sie nie spodobalo, z nieba walilo deszczem i gradem i w ogole wszystko inne bylo do d..., ale bym po drodze sprobowal chociaz jednego dobrego piwka, to znaczy ze WARTO JECHAC
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • hoobcio
            Member
            • 10-2003
            • 35

            #6
            lzkamil napisał(a)
            bym po drodze sprobowal chociaz jednego dobrego piwka, to znaczy ze WARTO JECHAC
            znaczy jedziesz

            The Master Of Beer World ;)

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎