Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cukier do piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Cukier do piwa

    W związku z tym, że ostatnio próbuję robić piwa angielskie, więc z reguły z dodatkiem cukru, rozpocząłem poszukiwania cukrów specjalnych. Zwykłe sklepy spożywcze takich wynalazków nie posiadają (przynajmniej ja nie spotkałem, a panie robiły wielkie oczy, że coś takiego w ogóle istnieje). Lepiej jest w sieciach handlowych.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Makro Cash (Wrocław)

    Trzy rodzaje cukru kandyzowanego Diamant (lodowy, bursztynowy, kruszony), pakowane 2 x 0,5 kg, cena ok 13 zł.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Tesco (Lubin, Wałbrzych)

      Trzy rodzaje cukru kandyzowanego Diamant: lodowy po 4,69 zł/0,5 kg, bursztynowy - 6,99/0,5, kruszony 6,75/0,5 kg.

      Trzy rodzaje cukru trzcinowego: Global Foods ? 12,39, Billington's Dark Muscovado Cane Sugar ? 19,99, Billington's Sugar Crystal -23,99/0,5 kg.

      Glukoza Delecta ? 2,99/0,2.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Kaufland (Lubin)

        Podobnie jak wyżej ? cukier kandyzowany Diamant trzy rodzaje oraz trzcinowy jeden rodzaj - w podobnych cenach. Oprócz tego fruktoza prod. niemieckiej ? 4,70 zł/0,5 kg. Zakupiłem na próbę, aby ocenić jej przydatność do produkcji piwa.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Intermarche (Świdnica)

          Dwa rodzaje cukru kandyzowanego Diamant: lodowy i kruszony, w cenach po 6,80 zł/0,5 kg, oprócz tego cukier trzcinowy Diamant ok. 5 zł/0,5 kg.
          Glukoza Delecta 2,30/0,2.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Biedronka, Eurocash (Świdnica, Wałbrzych - sieć JMD)

            Brak takich wynalazków.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Albert (Świdnica)

              Najtańsza glukoza - Delecta po 2,00 zł/0,2 kg ? duża różnica w porównaniu z Tesco.

              Comment

              • pawcio1
                Senior
                • 03-2003
                • 363

                #8
                Odp: Albert (Świdnica)

                Krzysiu napisał(a)
                Najtańsza glukoza - Delecta po 2,00 zł/0,2 kg ? duża różnica w porównaniu z Tesco.
                Po 1,99 kupuję te paczki z mają w Hypernovej

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Ha, najbliższą Hypernovą mam w Jeleniej Górze, trochę mi się nie opłaca taka jazda. Ale jak będziesz przy okazji, to obejrzyj ofertę cukrów i zapuść na forum.

                  Comment

                  • pawcio1
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 363

                    #10
                    Krzysiu napisał(a)
                    Ha, najbliższą Hypernovą mam w Jeleniej Górze, trochę mi się nie opłaca taka jazda. Ale jak będziesz przy okazji, to obejrzyj ofertę cukrów i zapuść na forum.
                    Są wszystkie te o których piszesz ale ceny prawie takie same.
                    Dodatkowo trzcinowy, tylko jakiś taki wilgotny w bryłkach, kupiłem do kawy.
                    Wczoraj w Makro też patrzyłem na ofertę , ceny prawie takie same jak w hipermarketach a kupić trzeba 10 opakowań albo i więcej.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Odp: Intermarche (Świdnica)

                      Krzysiu napisał
                      Dwa rodzaje cukru kandyzowanego Diamant: lodowy i kruszony, w cenach po 6,80 zł/0,5 kg, oprócz tego cukier trzcinowy Diamant ok. 5 zł/0,5 kg.
                      Glukoza Delecta 2,30/0,2.
                      Uzupełnienie: trzcinowy Diamant po 2,50 zł/0,5 kg, lodowy Diamant po 5,30/0,5.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Odp: Albert (Świdnica)

                        Krzysiu napisał
                        Najtańsza glukoza - Delecta po 2,00 zł/0,2 kg ? duża różnica w porównaniu z Tesco.
                        Poprawka - po 1,99/0,2. Już nie muszę jechać do Hypernovej

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          jest jeszcze fruktoza krystaliczna/spożywcza za ok. 7zł/0.5kg... drogo, ale skoro w sieci Aro jest za 7zł, może gdzieś w hipermarkecie jest taniej.

                          Comment

                          • michalh
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 284

                            #14
                            Poznań - gdzie dostać cukier

                            W Poznaniu cukier kandyzowany w 3 odmianach kupuję w markecie Selgros na Ratajach - cena około 6PLN/ 0,5kg. Widziałem też w innych duzych marketach.
                            Też dodaję ten cukier do mocniejszego piwa - na wzór belgijskich klasztornych. Daje on IMO ckarakterystyczny posmak. Używam tylko kandyzowanego ciemnego.

                            Do nagazowania piwa stosuję cukier buraczany, nieoczyszczony - jest on lekko brązowy i tez ma ciekawy posmak. Cena 4PLN / kg (Sklep 'Chata Polska'). Kiedyś dodawałem go do piwa, ale juz nigdy więcej. Ten cukier ma mniej 'cukru w cukrze' niż zwykły biały, jest też doskonały do kawy.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎