Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Surowce w województwie śląskim

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    Surowce w województwie śląskim

    Mieszkam w Bielsku-Białej i poszukuję surowców, do wyboru mam Żywiec, Cieszyn-Brackie i Tychy! Czy ktokolwiek wie, czy te browary są przychylne domowym browarnikom? Proszę o jakiekolwiek wskazówki!
    Celia, cerevisia et conventus.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Osobiście sądze, że nie masz tam czego szukać.

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #3
      A jak do domorosłych browarników nastawiony jest Browar Kmicic z Częstochowy? To w końcu nie tak daleko odemnie!
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #4
        Surowce na śląsku

        Bracia, rodacy, piwowarzy i miłośnicy tego boskiego napoju! Ulitujcie się nademną i wskażcie jakikolwiek browar w województwie śląskim, w którym można nabyć słód, drożdże i chmiel. Nie odmawiajcie pomocy!
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Odp: Surowce na śląsku

          Sven napisał(a)
          Bracia, rodacy, piwowarzy i miłośnicy tego boskiego napoju! Ulitujcie się nademną i wskażcie jakikolwiek browar w województwie śląskim, w którym można nabyć słód, drożdże i chmiel. Nie odmawiajcie pomocy!
          dlaczego uparłes się aby to nabyś w browarze przemysłowym czy nie lepiej zajzeć do BROWAMATORA
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            aby zobaczyć ofertę kliknij tutaj
            Last edited by anteks; 14-12-2003, 12:35.
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #7
              Browamatora z jego ofertą znam!
              Ale dlaczego mam bulić za produkty do dostania gdzie indziej i taniej?
              Nie wspominając już o przesyłce drogiej jak ... !
              Za paczkę z 2 opakowaniami drożdży zapłaciłem, za przesyłkę 12 zł! To lekka przesada zwłaszcza, że drożdże kosztowały po 2 złote!
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                Sven napisał(a)
                Browamatora z jego ofertą znam!
                Ale dlaczego mam bulić za produkty do dostania gdzie indziej i taniej?
                Nie wspominając już o przesyłce drogiej jak ... !
                Za paczkę z 2 opakowaniami drożdży zapłaciłem, za przesyłkę 12 zł! To lekka przesada zwłaszcza, że drożdże kosztowały po 2 złote!
                12 zł to jakieś 4l benzyny czyli do przejechania ok.60-80 km + twój czas policz koszty dojazdu po dwie paczki drożdży do browaru wyjdzie to samo lub drożej .
                a w BROWAMATORZE masz sprawdzone rzeczy przez domowych piwowarów CHYBA ŻE BROWAR BĘDZIESZ MIAŁ ZA ROGIEM CO ZMINIMALIZUJE KOSZTY
                Last edited by anteks; 14-12-2003, 21:26.
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Makaron
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 2107

                  #9
                  Ale po worek słodu za 1/3 ceny jak z Browamatora... to się już opłaca.
                  "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                  Comment

                  • Sven
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 1211

                    #10
                    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale to Makaron myśli podobnie jak ja!
                    Bulić pośrednikom nie mam zamiaru, a jak bym już do browaru po produkty jechał to nie kupię przecież ich na 1, czy 2 warki!
                    To chyba logiczne!
                    Celia, cerevisia et conventus.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      z tym że udając się do jakiegokolwiek browaru z prośbą o surowce to zawsze będzie loteria.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Sven napisał
                        ... Bulić pośrednikom nie mam zamiaru...
                        Należysz więc do ludzi oszczędnych. A dlaczego sądzisz, że ktoś swoją wiedzę i ew. kontakty w browarach odda tobie za darmo?

                        Twoje wypowiedzi w tym temacie mocno zalatują arogancją i egoizmem, i dlatego nie sądzę, żeby odniosły jakiś skutek.

                        Comment

                        • Sven
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 1211

                          #13
                          Surowce w województwie śląskim

                          Należysz więc drogi Krzysiu do ludzi niezwykle delikatnych, skoro uraziły Cię moje wypowiedzi! Jeśli Cię to zadowoli to mogę za wszystkie moje "aroganckie i egoistyczne" wypowiedzi serdecznie Cię przeprosić! Tylko nie znajduję nic niegrzecznego w chęci znalezienia tanich surowców! Jeśli Ty mi nie możesz/chcesz pomóc to może się znajdzie ktoś bardziej pozytywnie nastawiony do początkującego piwowarka!
                          Celia, cerevisia et conventus.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Osobiście udzieliłem pierwszej odpowiedzi w tym temacie, wystarczy zajrzeć na górę. Jak do tej pory nic mnie nie uraziło, bo nie obrażam się z byle powodu. No, może czasami. Ale brak konkretnej odpowiedzi przez miesiąc od zamieszczenia prośby skłoniłby mnie do szukania innych rozwiązań.

                            Powtarzam jeszcze raz - w wymienionych browarach moim zdaniem nie dostaniesz nic. Chyba, że znajdziesz kogoś, kto odważy się narazić na naprawdę poważne kłopoty przy wynoszeniu czegoś za bramę. Mocno jednak w to wątpię.

                            Co do "bulenia" pośrednikom - całe życie jest buleniem pośrednikom. Najtaniej jest zrobić tak: wydzierżawić kawał pola (bulenie), zasiać zboże (bulenie), nawozić i odchwaszczać (bulenie), zebrać (bulenie), zesłodować (kupa roboty) i zrobić piwo (kupa roboty).

                            Widzisz, jakbyś poczytał artykuły, wiedziałbyś, że warzenie w domu nie jest zabawą dla oszczędnych. Licząc wszystkie ponoszone koszty - zawsze będzie droższe od przemysłowego.

                            Comment

                            • Makaron
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 2107

                              #15
                              To w takim razie mogę czuć się szczęśliwcem,ze pod nosem mam słodownie przyjazną dla domowych piwowarów, gdzie wystarczy zatelefonować umówić się za kilka dni po odbiór worka czy dwóch worków słodu?
                              Last edited by Makaron; 15-12-2003, 14:27.
                              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎