Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

110 LITRÓW PIWA ??

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Larenta
    Gość
    • 02-2003
    • 42

    110 LITRÓW PIWA ??

    SŁYSZAŁEM ZE GDY BĘDZIEMY W UNI TO BĘDZIE MOŻNA SPROWADZIĆ DO 110 LITRÓW PIWA Z PAŃSTW UNIJNYCH TO PRAWDA ? CZY TYLKO PLOTKA ?
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    dobrze słyszałeś.

    ps
    jesteśmy już w Unii
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #3
      Mnie jednak ciekawi jak długo będziemy czekać na import ze zachodu?
      Kiedy zaleją półki piwami?
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • wroclawianin
        Junior
        • 04-2004
        • 26

        #4
        Mam nadzieję, że długo nie będziemy czekać i zmusi to ministra raczke do obniżki akcyzy. Ponoć już jest rozlane do plastikowych butelek tanie piwo z Frankfurtu, browar czekał tylko na otwarcie granic

        Comment

        • sklep-piwowar
          Senior
          • 10-2002
          • 559

          #5
          Nie wiem jak na zachodzie Polski ,bo na kresach wschodnich nie widać tego zalewu piw od naszych sąsiadów .Bardziej liczę na piwka ze Słowacji i Czech bo są dużo tańsze od niemieckich i kilka pozycji typu Kelt jest naprawdę oczekiwane w naszym sklepie.Niemieckie piwa ze względu na kurs Euro i obecne ceny paliw mogą nie być wcale takie tanie

          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #6
            sklep-piwowar napisał(a)
            Niemieckie piwa ze względu na kurs Euro i obecne ceny paliw mogą nie być wcale takie tanie
            To prawda. Ceny na poziomie 0,60 - 0,65 euro przy obecnym kursie są atrakcyjne tylko w przypadku, gdy chcemy kupić jakieś pszeniczniaki albo koźlaki dla siebie. Gdyby jednka ktoś robił to w sposób zorganizowany i chciał to wstawić do sklepu, a więc doliczałby koszt transportu oraz jakąś marżę to w zasadzie osiąga istniejący poziom cen piw importowanych z Niemiec.

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              sklep-piwowar napisał(a)
              Bardziej liczę na piwka ze Słowacji i Czech bo są dużo tańsze od niemieckich i kilka pozycji typu Kelt jest naprawdę oczekiwane w naszym sklepie.
              Przy obecnych kursach koron piwa zza południowej granicy też nie są jakoś rewelacyjnie tanie. W ostatnim czasie kupowałem Kelta na Słowacji po ok. 20-21 koron (+ 8 kaucja), czyli za jakieś 2,50 zł butelka (+ 1 zł kaucja). Po doliczeniu kosztów transportu piwo to byłoby sprzedawalne chyba tylko wtedy, gdyby butelki rówienież w Polsce były traktowane jako zwrotne.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • iommi
                Senior
                • 07-2003
                • 1522

                #8
                Jerzy, ale weź pod uwagę że Kelt należy do grupy droższych piw słowackich. Smadnego Mnicha, Corgona czy choćby Sarisa kupisz tam za 10-14 koron, a to już daje przyzwoity przelicznik.
                Podobnie jest z zakupami w Czechach, choć kurs ichniej korony jest nieco wyższy niż słowackiej. Za Ostravara Premium płaciłem 1,85 zł, Staropramen Granat kosztował mnie 1,70 zł, tyle samo co Velkopopovicki Kozel Premium.
                Kupiłem też w Czechach Topvara Premium. I tu porównanie - w rybnickich alkoholach świata flasza kosztuje 3,50 zł, a tam 2 zł. Tak więc w sumie nie jest tak źle!
                *****************************

                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                *****************************

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #9
                  Czyli nie taki diabeł straszny - mam na myśli to, że po 1 maja nagle nie ruszyły prywatne transporty piwa do Polski i nie sprawdziły się czarne scenariusze zalania Polski tanim piwem z zagranicy.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    yendras napisał(a)
                    To prawda. Ceny na poziomie 0,60 - 0,65 euro przy obecnym kursie są atrakcyjne tylko w przypadku, gdy chcemy kupić jakieś pszeniczniaki albo koźlaki dla siebie. Gdyby jednka ktoś robił to w sposób zorganizowany i chciał to wstawić do sklepu, a więc doliczałby koszt transportu oraz jakąś marżę to w zasadzie osiąga istniejący poziom cen piw importowanych z Niemiec.
                    nie zapominając także o akcyzie...
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Standarte
                      Gość
                      • 08-2003
                      • 467

                      #11
                      Nie wiadomo czy się martwić (że nie ma nowych i tańszych piw importowanych, że na obniżkę akcyzy trudno liczyć)czy cieszyć (że tańsze piwa nie rugują rodzimej produkcji).

                      Comment

                      • jerzy
                        piwoholik
                        • 10-2001
                        • 4705

                        #12
                        iommi napisał(a)
                        Jerzy, ale weź pod uwagę że Kelt należy do grupy droższych piw słowackich. Smadnego Mnicha, Corgona czy choćby Sarisa kupisz tam za 10-14 koron, a to już daje przyzwoity przelicznik.
                        Tak, oczywiście, ja to wiem. Są piwa za 10 koron, ale jeszcze nie piłem. Pyszne Sarisy kosztują 12-16. Jednak żaden polski browar nie leje w takie butelki jakie są tam, co znaczy albo konieczność zorganizowania skupu, albo dolicznia tych 50 groszy do ceny piwa - i wtedy te tańsze słowackie piwa podchodzą pod 2 zł.
                        Dla mnie taka cena jest atrakcyjna, ale biorąc pod uwagę, że w sklepach jest wiele dobrego polskiego piwa poniżej tej bariery - nie wróży to im szalonego powodzenia na rynku.
                        W świadomości wielu ludzi nadal piwa zza południowej granicy są tańsze od naszych dwa, trzy razy, a to niestety już nie jest prawda.
                        Last edited by jerzy; 12-05-2004, 10:53.
                        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          #13
                          yendras napisał(a)
                          To prawda. Ceny na poziomie 0,60 - 0,65 euro przy obecnym kursie są atrakcyjne tylko w przypadku, gdy chcemy kupić jakieś pszeniczniaki albo koźlaki dla siebie. Gdyby jednka ktoś robił to w sposób zorganizowany i chciał to wstawić do sklepu, a więc doliczałby koszt transportu oraz jakąś marżę to w zasadzie osiąga istniejący poziom cen piw importowanych z Niemiec.
                          Koszty piw w Niemczech sa rözne iprzecietne piwo kosztuje od 0,40 do 0,55€ i to juz w sklepie.Oczywiscie sa röwniez drozsze sprowadzane z röznych zakatköw Kraju.
                          Zwarzywszy ze kazdy na tym zarabia mysle ze podczas zorganizowanego przywozu Piwa do Polski koszty transpotru az tak nie zawaza.
                          W calej Europie mozna Kupic Niemieckie Piwa i röznice cen nie sa az tak duze.
                          Przez to dziwi mnie to ze Piwo ktöre kostzuje tutaj 0,60€ jest sprzedawane w Polsce za 10-15 zl co daje prawie 5-6 krotne przebicie
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #14
                            Andi napisał(a)
                            Przez to dziwi mnie to ze Piwo ktöre kostzuje tutaj 0,60€ jest sprzedawane w Polsce za 10-15 zl co daje prawie 5-6 krotne przebicie
                            Raczej w granicach 6 - 7 zł, ale to i tak drogo.

                            Comment

                            • yendras
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 2052

                              #15
                              Andi napisał(a)
                              Koszty piw w Niemczech sa rözne iprzecietne piwo kosztuje od 0,40 do 0,55€ i to juz w sklepie.Oczywiscie sa röwniez drozsze sprowadzane z röznych zakatköw Kraju.
                              Trochę zaskoczyłeś mnie tymi cenami. We Frankfurcie nad Odrą i chyba w ogóle na wschód od Berlina (np. w opisanym przeze mnie w temacie "Granice" centrum A 10) ceny są jednak wyższe. Za ok. pół euro to można najwyżej kupić jakiegoś nieciekawego pilsika z Oderbrauerei Frankfurt / O albo równie nieciekawego Baerenpilsa z Berlina. Reszta w przedziale od 0,58 do nawet 0,71. Może w nowych landach jest drożej ?
                              Czy mógłbyś Andi w miarę możliwości podawać ceny w opisywanych przez Ciebie piwach w dziale "Niemcy" ? Twoich wpisów jest tam bardzo dużo, a poziom cen interesuje na pewno wielu z nas.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎