Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Bałagan" w listach piw z poszczególnych browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mistrzu
    Senior
    • 08-2003
    • 750

    "Bałagan" w listach piw z poszczególnych browarów

    Chciałem postawić propozycję pod osąd na forum:
    Proponuję by tak jak likwidowane browary trafiają do działu "BROWARY NIECZYNNE" również nie produkowane już marki piwa "wywalać" z listy piw danego browaru albo oddzielić je jakoś o tych produkowanych obecnie. Z sezonowymi zaś piwami postąpić tak: dodać im znacznik o sezonowości
    Co Wy na to?


    Argument:
    Patrząc na listę piw z browaru np. Browar Jabłonowo można odnieść wrażenie, że tam ciagle produkuje się 21 (słownie: dwadzieścia jeden) rodzajów piwa!! Z tego co mi wiadomo od źródła w rzeczywistości nie było ich wiecej produkowanych niż 10 jednocześnie!!
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    mi tam to nie przeszkadza
    jest to lista piw warzonych w danym browarze ogólnie, a nie lista piw warzonych obecnie

    a skąd będzie wiadomo czy dane piwo już zakończyło swoją egzystencję i nie będzie więcej produkowane lub nie pojawi się za jakis czas? kto będzie to na bieżąco poprawiał?
    W sumie pomysł ciekawy, ale czy konieczny?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      Ja też uważam, że to nie do końca trafiony pomysł. I chyba wprowadzi więcej zamieszania niż jest obecnie.
      W końcu piwa już nie produkowane przez dany browar są jeszcze przez jakiś czas (czasem nawet zadziwiająco długi) dostępne w sklepach. Poza tym przecież można wspominać, wprowadzać "zaległe w notatkach" oceny czy porównywać z innymi smak już nie produkowanych piw.
      Dziku


      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Podałeś Mistrzu pomysł pod osąd, zatem moje zdanie jest takie: zgadzam się z Becikiem, zamysł jest dobry, ale jest kawał dodatkowej roboty z ciągłym sprawdzaniem, które akurat piwo przestało być produkowane, a które ma sezonową przerwę (która może de facto znacznie się przedłużać).
        Reasumując wg mnie nie ma takiej konieczności.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          NIGDY jeszcze nie otrzymałem do końca prawdziwych informacji z polskich browarów odnośnie produkowanych tamże piw. pomysł jest dobry ale nie wiem jak to kontrolować. już kilka razy się sparzyłem polegając na informacjach bezpośrednio z browarów.
          mogę w nowej wersji Browaru wprowadzić sortowanie po ostatniej ocenie. Wtedy to byłoby częściowo rekompensowane - tj. to co już dawno nie było oceniane można uznać za piwo najtrudniej dostępne, czyli możliwe że niedostępne już w ogóle.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            ART napisał(a)
            to co już dawno nie było oceniane można uznać za piwo najtrudniej dostępne, czyli możliwe że niedostępne już w ogóle.
            no np Bartek bądź Edi bądź coś tam równie innego i "egzotycznego" też dawno nie były oceniane i co wtedy?
            to że coś dawno nie było oceniane nie znaczy, że brak juz jest tego piwa, przykłady wspomniane wcześniej bądż awet Imielin, nie wspominając o Dąbrowie czy kilku gatunkach z Relakspola, są to piwa po prostu trudno dostepne
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              wiedziałem że jak o tym nie wspomnę to zaraz się ktoś tego uczepi...

              otóż jak zauważysz Beciku drogi - to przy tych browarach (Edi, Bartek) nie ma co sortować, bo nie mają więcej niż jednego piwa w ofercie...
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #8
                LUZER - cytrynowe

                Nie znalazłem bardziej odpowiedniego tematu , więc piszę tutaj.
                Od dłuzszego czasu w marketach PLUS dostępne jest piwo Luzer
                (cytrynowe) z browaru Kiper. Jest również drugie piwo - jabłkowe - ale jego nazwy nie pamiętam. Niestety nie ma tych piw w spisie produkownych przez Kipera , więc chyba wypadałoby je dodać ?
                Być może są to pochodne od innych piw smakowych produkowanych przez Kipera - Jamajca i Acapulco - robione specjalnie dla PLUSa , ale na puszce nie ma informacji że jest to produkt wyłącznie dla tej sieci.

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ech, piwa marketowe... Zrobić z nimi cokolwiek jest arcytrudno z kilku powodów:
                  - marki nieustannie wędrują z browaru do browaru i właściwie czasami nie do końca wiadomo, gdzie je przypisać (najczęściej do Głubczyc i Łodzi )
                  - piwa pojawiają się i nikną, a i kreatywność marketingowców jest wielka.
                  Wypadałoby wydzielić osobny dział i wydelegować osobe do nieustannego śledzenia "ruchu w interesie"
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    #10
                    Mam bardzo podobne zdanie na ten temat , ale Luzer jest obecny w Plusie od co najmniej roku - własciwie bez przerwy, przynajmniej w strzegomskim Plusie - i dlatego postanowiłem o nim upomniec się w jego imieniu ( w smaku taki sam jak Jamajca , wiec nie jest taki jak wiekszośc typowych wyrobów marketowych ). Tym bardziej że w spisach piw różnych browarów jest wiele tego typu pozycji.
                    A jesli chodzi o osobny dział dla piw " marketowych " to chyba jest temat do przemyslenia i przedyskutowania.

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #11
                      No ,a ja widziałem na jednej półce i stojące obok siebie puchy Rompera Stronga z zaznaczoną na denku literką O i B ,data ważności różniła się o 12 dni.W przypływie desperacji chciałem zakupić i porównać-na szczęście wygrał zdrowy rozsądek-uff.
                      Czy Imperator i Mega Watt to to samo-kto oceni?
                      Last edited by Pogoniarz; 25-08-2004, 10:31.


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        remfire napisał(a)
                        i dlatego postanowiłem o nim upomniec się w jego imieniu
                        Zakup tedy, spożyj i oceń - a potomność wdzięczną będzie Ci
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • remfire
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1334

                          #13
                          Zakupiłem - i to juz kilka razy.
                          Wypiłem - moze nie rewelacja , ale tez i nie odrażajacy smak , szczególnie w upalne dnia doskonale gasi pragnienie.
                          Co do oceniania - nie mam praktyki w tym , ale jesli pojawi sie w spisie to kto wie, może się zdecyduje

                          Comment

                          • Pepek
                            Senior
                            • 04-2003
                            • 1499

                            #14
                            Odp: LUZER - cytrynowe

                            remfire napisał(a)
                            Nie znalazłem bardziej odpowiedniego tematu , więc piszę tutaj.
                            ...
                            Niestety nie ma tych piw w spisie produkownych przez Kipera , więc chyba wypadałoby je dodać ?
                            ...
                            Poniekąd odpowiedni temat zgłoszeniowy jest tutaj
                            Ale nowe lub nieopisywane jeszcze na forum piwo danego browaru sam możesz dodać zakładając nowy temat w dziale Piwo-Konkretnie. Potem ART musi wprowadzić tylko możliwość oceny tegoż piwa i oficjalnie "przypisać" do danego browaru. Czyni to co czas jakiś, zwłaszcza jak mu się to zgłosi np. na PW.

                            A listę najczęstszych wytwórców piw marketowych podaną przez Czapayewa należałoby na pewno uzupełnić jeszcze o wspominany piotrkowski Kiper, kielecką Belgię i także Brzeg, pomimo że ostatnio na kontrach podany jest wyłącznie adres głubczycki. Zresztą lista browarów "popełniajacych" marketowe piwa w naszej krainie ostatnio jest dość długa...

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎