Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Corgoň, Svetlé Pivo 10°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Corgoň, Svetlé Pivo 10°

    alk.-min.3,3%
    eks.-10%
    but.0,5litra
    Piana z początku ładna, ale znikła pozostawiając cieńką obrączkę na kuflu. Kolor słomkowy, zapach chmielowy, smak jest mocno goryczkowy. Może komuś posmakować, kto lubi mocno goryczkowe piwo. (Aż szczypie w język!) Bez rewelacji.
    Oceniam na 3
    Attached Files
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #2
    Kolega z pracy uraczył mnie konserwą z tym piwem. Na upały do gaszenia pragnienia byłoby rewelacyjne. Goryczka dość intensywna, dlugo pozostawia posmak. Piana słaba - obficie się pieni przy nalewaniu lecz szybko znika.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Kolor: Jasno złoty, odpowiedni dla “dziesiątki” [4,5]
        Piana: Biała, drobnoziarnista, utrzymuje się stosunkowo długo. [4,5]
        Zapach: Średnio wyrazisty chmielowo-słodowy [4]
        Smak: Lekkie piwo z mocną goryczką bardzo dobre na upalnie dni. [4]
        CO2: Dość duże. Dla mnie odpowiednie [5]
        Opakowanie: Przeciętne [3]

        Ocena: [4]
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • lukex
          Senior
          • 12-2005
          • 262

          #5
          Najlepszym określeniem smaku tego piwa jest taka teza : 1 corgon 10 = 3 ambrosius gold van pur.Ale tak serio ...w smaku przypomibna produkt z rakszawy jednakże jest dużo mocniej intenywniejszy niż polski odpowiednik.Zupełnie inny smak niż pozostałe piwa słowackie.Opakowanie 6 na 6.Piłem oczywiscie z butelki.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex
            Piłem oczywiscie z butelki.
            zalecam zatem przelanie do kufla bądź szklanki, trudno w pełni doceniać smak piwa pijąc je z butelki.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • lukex
              Senior
              • 12-2005
              • 262

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              zalecam zatem przelanie do kufla bądź szklanki, trudno w pełni doceniać smak piwa pijąc je z butelki.
              myśle że przy lagerach jest wręcz grzechem przelewanie piwa z butelki do kufla.Sam tak robiłem dosyć długo i doszedłem do wniosku że strasznie się smaki wypłycają i de-facto serio NIE WARTO.Nie wiem jak piwa belgijskie bo nie pijam ,aczkolwiek kuflowe akceptuje ale tylko z beczki !!

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                dane mi było skosztować właśnie dziś tego piwa i nie wiem jak to ująć, ale mi nie smakowało. nuta kibelkowa ze szczególnym akcentem na kostkę toaletową. na imprezie nikomu nie smakowało co tylko potwierdziło moje przypuszczenia.

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  #9
                  może dlatego, że nie piłeś z butelki
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • cielak
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 2890

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                    ... na imprezie nikomu nie smakowało co tylko potwierdziło moje przypuszczenia.
                    Jak piliście piwo Twojej roboty, to nie dziwne że inne im nie smakowało!
                    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
                      Jak piliście piwo Twojej roboty, to nie dziwne że inne im nie smakowało!
                      no, przyniosłem goryczkowego jasnego ejla. i poza nim to nic mi nie smakowało

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                        no, przyniosłem goryczkowego jasnego ejla. i poza nim to nic mi nie smakowało
                        To chyba chory byłeś
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Browar w tej chwili nie działa, ale o ile dobrze zrozumiałem to znalazł się inwestor z Malty i odkupił go od Heinekena. Jesli by ktoś znał słowacki i zechciałoby mu się przynajmniej streścić co tam piszą, to wiadomości na temat aktualnej sytuacji z browarem z Nitry są tutaj: http://pivni.info/News%202007/Nitra.htm
                          Last edited by Pendragon; 03-12-2007, 23:26.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #14
                            Nie znam za dobrze słowackiego, ale na moja intuicja podpowiada mi, że chodzi o zagospodarowanie terenów po b. browarze. Mają tam powstać m.in. hotel, centrum kongresowe, jakieś usługi szeroko pojętej odnowy biologicznej i o ile dobrze zrozumiałem mieszkania (ca. 500). Oczywiście część starych budynków m.in. słodownia ma zostać zachowana. Trochę inwestycji dotyczy przebudowy układu komunikacyjnego w okolicy. Władze miasta przekonują zaś inwestora, żeby umożliwił uruchomienie w jednym z budynków jakiegoś małego rodzinnego browaru, w celu kontynuacji tradycji piwowarskich w Nitrze.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • SedesRambo
                              Junior
                              • 06-2009
                              • 11

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              zalecam zatem przelanie do kufla bądź szklanki, trudno w pełni doceniać smak piwa pijąc je z butelki.
                              Ja zawsze piję prosto z butelki czy to piwo, czy tanie wino - z butelki !!! Żadnych szklanek, ew. plastikowe kubki
                              Żubr Lwiwskie Obołon

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎