Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przegląd sklepów - WARSZAWA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MJC
    Gość
    • 10-2004
    • 8

    Przegląd sklepów - WARSZAWA

    Witam wszystkich piwopijców.

    W ostatnią sobotę (09.10.2004) wybraliśmy się z kumplem na wycieczkę po warszawskich sklepach piwnych. Po dokładnej analizie forum prowadzacej do spisania listy rekomendowanych sklepów i ustaleniu trasy wyruszyliśmy.
    Teraz chcę przekazać swoje wrażenia i takie tam...

    1. Sklep na ul. Koszykowej pomiędzy Architektami i pl. Konstytucji.
    Bardzo dobrze zaopatrzony sklepik, a co więcej potrafią sprowadzić piwo na zamówienie. Nabylem tam Lwówek Śląski za 3.20 (Mocne), 2.80 (Książęce). Amberowy Koźlak stoi tam po 3.50 czy jakoś tak. Poza tym miewają Nałęczów i inne piwa nie pasteryzowane.

    2. BOMI na Puławskiej 17 (Europlex)
    Jak można było przypuszczać sklep doskonale zaopatrzony zarówno w browary polskie jak i zagraniczne. Oto niektóre ceny: Alhambra 1l 11.39, Singha Gold (Tajlandia) 0.33 6.29, Tsing Tao (Chiny) 0.33 7.19, Zlatopramen 3.79, Kożlak 3.89, Oranjeboom 5.99. Ceny nie są wyjątkowo niskie, ale za to wybór jest naprawdę ogromny.

    3. BOMI w Klifie
    To samo co poprzednie, nie mają tylu polskich piw, ale za to jest pełen przekrój piw wschodnich (Oboloń, Baltika etc.) Ceny jak to w BOMI - dość wysokie.

    4. Piwiarnia "Gambrynus" w C.H. BlueCity na poziomie -1
    Jedyna warta odwiedzenia część BlueCity. Mają ogromny zapas polskich piw niepasteryzowanych, poza tym Dania, Belgia, Niemcy, Czechy. Sprowadzają wszystko w ciągu 1 tygodnia, poza tym można zadzwonić i dowiedzieć się co aktualnie jest: tel. 311 74 55. Poza tym seroki wybór kufli, literatury i innych przyborów piwnych.

    5. Albert na centralnym i w domach centrum
    Zasadniczo standard ale dość często zdarzają się perełki.

    6. Championy i Geanty (to jeden właściciel)
    Różne różności - w sobotę znalazłem w Championie na Tarchominie Nałęczów za marne 2 złote z groszami.

    To tyle, jeśli chodzi o duże sklepy, ciąg dalszy nastąpi.
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #2
    Odp: Przegląd sklepów - WARSZAWA

    MJC napisał(a)
    Poza tym miewają Nałęczów i inne piwa nie pasteryzowane.
    Możesz napisać coś więcej o tym browarze i jego asortymencie
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #3
      Witaj na Forum!

      Może chodzi Ci o Czarnków (którego herb jest podobny do herbu Nałęcz, a tym samym do godła Nałęczowa)?

      Poza tym - taka uwaga techniczna - większość tych sklepów ma już swoje tamaty w dziale "Sklepy z piwem". Przyjęta jest zasada: jeden sklep - jeden temat, co ułatwia znalezienie odpowiedniej informacji. Używaj wyszukiwarki; jeżeli jakiś sklep nie został jeszcze opisany, śmiało zakładaj nowy temat (ale nie zbiorczy).

      A "niepasteryzowane" piszemy łącznie - FCJP (= Forum Czystości Języka Polskiego)
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • MJC
        Gość
        • 10-2004
        • 8

        #4
        Wujcio_Shaggy napisał(a)
        Poza tym - taka uwaga techniczna - większość tych sklepów ma już swoje tamaty w dziale "Sklepy z piwem". Przyjęta jest zasada: jeden sklep - jeden temat, co ułatwia znalezienie odpowiedniej informacji.[/B]
        Hmm.. sam szukałem wszystkich sklepów warszawskich na tym forum, a to wcale nie było łatwe. Myślę, że może się przydać taki ogólny niby przewodnik po Warszawie.

        A "niepasteryzowane" piszemy łącznie - FCJP (= Forum Czystości Języka Polskiego) [/B]
        A napisałem oddzielnie - na pewno nie celowo, jakoś musiało sie samo zrobić. Ale dzieki.

        Comment

        • MJC
          Gość
          • 10-2004
          • 8

          #5
          Wujcio_Shaggy napisał(a)
          Witaj na Forum!

          Może chodzi Ci o Czarnków (którego herb jest podobny do herbu Nałęcz, a tym samym do godła Nałęczowa)?
          Hmm.. mozliwe, że się pomyliłem, bo tego piwa nigdy wcześniej nie widziałem. Następnym razem postaram się byc pewnym tego, co mówię, sorry.

          Comment

          • MJC
            Gość
            • 10-2004
            • 8

            #6
            Ciąg dalszy. Mimo wszystko uważam, że temat w takiej formie może sie komuś przydać, a poza tym skoro i tak juz zacząłem.. W każdym razie więcej tak nie bedę robił.

            "Spiżarnia" w Carrefour Bemowo (poziom 0)
            Dużo różnych różności i asortyment ciągle rośnie. Można zamawiać.

            "Piwa Świata" na Polnej 13/46. To bazar polna w takim dużym budynku zaraz za Wawelską w stronę Polibudy.
            Chwilowo sklep BARDZO zamknięty, ale prze telefon dowiedziałem się, że jak znów otworzą (nie wiadomo kiedy) to będzie dużo promocji w ramach rekompenstay.

            Radiowa niedaleko Wrocławskiej.
            Jest tam taki sklepik, zapomniałem jak sie nazywa. W każdym razie mają dużo piw angielskich (w tym browary lokalne).

            Winiarnia "Opus One" na Tarchominie (początek ul. Światowida).
            W zasadzie to jest winiarnie, i na składzie zwykle piw nie mają, ale jak się pójdzie i powie, że bardzo sie chce jakiś konkretny towar to sprowadzają w przeciągu tygodnia niecałego bez żadnych opłat. Jedyne miejsce, gdzie przez chwilę widziałem piwo z lokalnego czewskiego browaru (u Fleku - niedaleko Pragi). Mieli tylko 16, a i tak ja zgarnąłem 8, facet za mną kolejne 5 a sprzedawca resztę dla siebie. I tak rozeszło się w jakieś 5 minut od dostawy.

            Więcej dobrych sklepów nie pamiętam, za wizytę w żadnym nie żałuję, postanawiam poszukać ich więcej.

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              #7
              MJC napisał(a)
              "Piwa Świata" na Polnej 13/46. To bazar polna w takim dużym budynku zaraz za Wawelską w stronę Polibudy.
              Chwilowo sklep BARDZO zamknięty, ale prze telefon dowiedziałem się, że jak znów otworzą (nie wiadomo kiedy) to będzie dużo promocji w ramach rekompenstay.
              Kiedy byłeś w tym sklepie ? Wg wiarygodnych informacji został on zamkniety 30 września.
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • kangoo
                Junior
                • 09-2004
                • 11

                #8
                Ja do tej listy dodam TABU na Natolinie. Asortyment piw jest imponujacy i ciągle rośnie... A wybór polskich jest pokaźny.
                Pozdrawiam wszystkich piwoszy zaopatrujacych sie w tym sklepiku!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  czyżbyś tam pracował?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    MJC napisał(a)
                    Hmm.. sam szukałem wszystkich sklepów warszawskich na tym forum, a to wcale nie było łatwe. Myślę, że może się przydać taki ogólny niby przewodnik po Warszawie.[...]
                    To jednak łatwe: w wyszukiwarce wpisujemy słowo do wyszukania "Warszawa"; u dołu strony jest lista "Szukaj w działach Forum" - wybieramy z niej "Sklepy z piwem", a jeszcze poniżej zaznaczyć należy opcję "Szukaj w tematach". W wyniku tego otrzymujemy listę 60 tematów o stołecznych sklepach z piwem.

                    Wpisywanie wszystkiego w jednym temacie może i wygląda przejrzyście - ale do czasu: za pół roku będzie w nim z 500 postów (z czego niektóre o tym, że w jednym sklepie pojawiło się "Noteckie", a w innym nie ma już "Imperatora"... ). Nadmiar informacji jest jeszcze gorszy od jej braku.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      #11
                      Ależ MJC napisał, że chce tylko opisać swoją wycieczkę po sklepach, których adresy wcześniej wyszukał na forum i jako takowe sprawozdanie to jest rzeczywiście OK.
                      Jednakowoż poniższe stwierdzenie, że ma to być niby przewodnik jest zdecydowanie naciągane i tu zgadzam się z Wujciem. Tak więc apeluję do MJC aby następnym razem opisywał jednak poszczególne sklepy w tematach im poświęconym.
                      Pozdrawiam serdecznie
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • sloniatko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1014

                        #12
                        MJC napisał(a)
                        Jedyne miejsce, gdzie przez chwilę widziałem piwo z lokalnego czewskiego browaru (u Fleku - niedaleko Pragi).
                        Browar U Fleku mieści się w samej Pradze (na Nowym Mieście) i należy do najstarszych praskich browarów. Z tego co sie orientuję to prowadzą oni sprzedaż piwa tylko na miejscu. Piwa nie butelkują a jedyna butelowa wersja jest dostępna w firmowym sklepiku za jakąś "chorą" cenę.
                        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                        Comment

                        • MJC
                          Gość
                          • 10-2004
                          • 8

                          #13
                          grzeber napisał(a)
                          Kiedy byłeś w tym sklepie ? Wg wiarygodnych informacji został on zamkniety 30 września.
                          Byłem 09.10.2004. Tam gdzieś można zobaczyć numer telefonu, na który zadzwoniłem. Powiedziano mi, że sklep będzie kiedyś otwarty. Niestety: kiedyś

                          Comment

                          • MJC
                            Gość
                            • 10-2004
                            • 8

                            #14
                            sloniatko napisał(a)
                            Browar U Fleku mieści się w samej Pradze (na Nowym Mieście) i należy do najstarszych praskich browarów. Z tego co sie orientuję to prowadzą oni sprzedaż piwa tylko na miejscu. Piwa nie butelkują a jedyna butelowa wersja jest dostępna w firmowym sklepiku za jakąś "chorą" cenę.
                            Hmm ... być może browar ma 'filię' pod pragą, w miejscu gdzie byłem. W każdym razie tam można było nabyć buteleczki - fakt, nie były tanie. A sklep o którym mówiłem najwyraźniej sprowadził piwo przy jakiejś okazji. Dowiem się, czy nie mogą tego powtórzyć.

                            Comment

                            • MJC
                              Gość
                              • 10-2004
                              • 8

                              #15
                              dkrasnodebski napisał(a)
                              Jednakowoż poniższe stwierdzenie, że ma to być niby przewodnik jest zdecydowanie naciągane i tu zgadzam się z Wujciem. Tak więc apeluję do MJC aby następnym razem opisywał jednak poszczególne sklepy w tematach im poświęconym.
                              Pozdrawiam serdecznie
                              Hmm... ok, ponieważ temat rozpocząłem, postanowiłem dorzucić drugiego posta, żeby już nir robic zamieszania. W każdym razie, jak już napisałem wcześniej, nie będę tak wiecej robił, skoro takie są zasady.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎