Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadek obyczajów - butelka PET do piwa w BA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Upadek obyczajów - butelka PET do piwa w BA

    Ja wszystko rozumiem, że praktyczna, ża tania (powiedzmy, bo raczej droższa niż szklana), że wielorazowego użytku, ale żeby opakowanie, które wywołuje wstręt w przypadku browarów przemysłowych wprowdzadzać do piwowarstwa domowego to chyba przegięcie.
    Butelka PET
    Może by tak lepiej suche drożdże to piw pszenicznych, a jeśli butelki to może jakieś fajne szklane 0,33l czy 0,5l., a nie takie potworki.
    Last edited by kopyr; 18-03-2005, 09:23.
    blog.kopyra.com
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2

    Porażka. Na tym przykładzie widać niezbicie, że dla BA coś takiego jak "kultura piwna" nie istnieje, to jest tylko i wyłącznie maszynka do zarabiania pieniędzy.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #3
      Chyba najbardziej kontrowersyjny produkt sprzedawany przez Browamatora. Idą chyba czasy rozmaitości tzw "mydła i powidła"

      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #4
        Porażka - piwo domowe w pecie
        Pozostaje mieć nadzieję, że wśród piwowarów domowych "kultura piwna" rozwinęła się na tyle, że BA zostanie z pustymi petami na składzie i utopioną w nich kasą. Do czego oby doszło.
        Dziku


        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          A może byli chętni na taki towar. Czytałem czasem posty na BA w których ludzie pisali, że przynajmniej część piwa leją w jakieś plastiki. Na pewno litrowe butelki zajmują mniej miejsca.
          Osobiście jednak nie skorzystam z takiej oferty. Nie lubię piwa z 'petów'.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Browamator prowadzi sklep. Jesli jest zapotrzebowanie na takie butelki, to tylko głupi by tego nie wykorzystał. To nie ma nic wspólnego z ideologią
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Ja korzystam z PETów od dawna i prawie z każdej warki część idzie w te opakowania. Piwo jest ani gorsze, ani lepsze niż "szklane". Natomiast nie mam stresu z targaniem kilogramów szkła na wyjazdy.

              Comment

              • oryks
                Senior
                • 01-2002
                • 297

                #8
                Cóż za święte zgorszenie !
                A może poszukajcie w starych tematach ilu się zastanawiało nad takim "pakowaniem" swego piwa zastanawiało. BA tylko oferuje a wybór należy do piwowara.
                Nigdy swego piwa w PET-y nie wlewałem i nie mam takiego zamiaru jednak ze względów nazwijmy "ideologicznych". Jeśli ktoś przedkłada praktyczność ponad ideologię to czemu nie PET.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Nie, no oczywiście, że BA to sklep, a nie Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Piwnej w Polsce (w skrócie SKKPwP) ale ile oni zarobią na tych butelkach, a dawanie takiego przykładu jest moim zdaniem naganne. Moim zdaniem rozlewanie piwa w PETy nie licuje z jakością tego trunku i rangą jaką mu nadajemy na tym forum czy rangą przypisywaną mu przez domowych piwowarów. Moim zdaniem takie działania wpisują się w sytuację, gdy domowe piwo nie robi się po to, żeby było czymś wyjątkowym, ale żeby je jak najbardziej przyrównać do piw przemysłowych. Ja osobiście nie zamierzam nigdy swojego piwa nalać do plastiku. Ostatnio co prawda na giełdzie świdnickiej nalewałem do plastikowych kubeczków i był to co prawda stan wyższej konieczności, ale i tak mnie serce bolało. Zwłaszcza, że przecież każdy dostał szklaneczkę i mógł ją wykorzystać, no ale cóż
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • dkrasnodebski
                    cymbał
                    • 05-2003
                    • 2316

                    #10
                    A ja sobie takie buteleczki zakupię, jeżeli okaże się że rzeczywiście jest coś nie tak ze smakiem to z tego zrezygnuję. Przecież i tak piwo pijam przelane do innych naczyń a te plastikowe już nie są.
                    Nie zakładajmy niczego na wyrost. Miałem przyjemność pić piwo z PETa a konkretnie Aksamitne z Obołonia i Czernihowkie Biłe, oba były rewelacyjne i niczym nie odbiegały od tych ze szklanych butelek. Dodam jeszcze że Obołoń był nawet zdecydowanie lepszy. Za to polskie piwa lane do platiku były rzeczywiście niedobre (za wyjątkiem Altstettinera), ale to chyba nie była wina opakowania a raczej samego piwa które nawet w szkle jest nienajlepsze, np. Jabłonowo.
                    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                    www.radoslawstolar.pl

                    Comment

                    • Andrewbrw
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 932

                      #11
                      najbardziej to mnie to zaciekawiło:
                      "przeznaczone do leżakowania i przechowywania piwa domowego przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące"
                      czemu taki krótki termin?
                      (korzystać nie mam zamiaru bo za dużo mam szklanych )

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                        Ostatnio co prawda na giełdzie świdnickiej nalewałem do plastikowych kubeczków i był to co prawda stan wyższej konieczności, ale i tak mnie serce bolało. Zwłaszcza, że przecież każdy dostał szklaneczkę i mógł ją wykorzystać, no ale cóż
                        Masz rację, że mógł. Ale po pewnym czasie zapachy i smaki zaczęłyby się mieszać. Niestety, nikt nie pomyślał o jednorazowych kufelkach

                        Co do BA, to podejrzewam że dostawali sporo zapytań o takie butelki i dlatego wprowadzili je do oferty.

                        Comment

                        • naczelnik
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 1884

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
                          najbardziej to mnie to zaciekawiło:
                          czemu taki krótki termin?

                          To jest tworzywo sztuczne i przez nie przenika tlen zawarty w powietrzu. Piwo się utlenia , a to skraca znacznie jego żywotność.
                          I weź tu teraz poleżakuj kilka miesięcy takie piwo...
                          Co innego nalać jakieś dojrzałe w miarę piwo, nagazowane trochę i zarzucić w plecaku na plecy i pojechać na zlot
                          Popieram domowe browary!

                          Polakom gratulujemy naczelnika

                          Zamykam browar.
                          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            w materiałach Coopersa do ich brew-kitów widnieją plastikowe butelki, więc jeśli oni nie odrzucają tego, to dlaczego miałby to robić BA? jak będzie kiepskie zainteresowanie lub krytyczne opinie tych, którzy skorzystali to uwzglednią je dadzą sobie z tym spokój. sam równiez wolałbym jakieś ciekawe butelki poj. 0.3 lub 0.275, ale była o tym dyskusja na forum BA i chyba niewiele z tego wyszło. ot za drogo!

                            Comment

                            • Borysko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1144

                              #15
                              Osobiście nie bardzo znajduję zastosowanie dla PETów w piwowarstwie domowym, natomiast jeśli komuś to odpowiada - proszę bardzo. Ale żeby za ich sprzedaż potępiać BA? Każdy człowiek (podobno) ma wolną wolę i sam dokonuje wyborów. Potępiający BA powinni też potępić kioskarzy za nakłanianie do palenia papierosów, a sklepikarzy za rozpijanie społeczeństwa. Toż to paranoja jakaś.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎