Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ocena 5.0

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Ocena 5.0

    Admin: Wydzieliłem wątek z tematu o Tyskim Groniu

    =================================



    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Planet
    Kolor: Piękny, słomkowy. [5]
    Piana: Taka jak powinna być, na dwa palce! [5]
    Zapach: Nie za ostry, ale też nie nazbyt łagodny. [5]
    Smak: Niepowtarzalny. Jak na produkcję masową, wybitny. [5]
    Wysycenie: Optymalne. [5]
    Opakowanie: Bardzo dobrze prezentujące się. Jeden z najładniejszych kapsli jakie widziałem (a widziałem sporo). [5]
    Uwagi: Nic dodać, nic ująć! Najlepsze polskie piwo! 376 lat tradycji. Wszystkie czynniki są optymalne...

    Moja ocena: [5]
    Faktycznie idealne piwo i ta piana na dwa palce i idealny słomkowy kolor i te wysycenie .Cholera chyba zaraz spróbuję,a gdzie je można dostać...?Ktoś zna namiary?


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Ale ich nawiedziło.Jestem pod wrażeniem.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
      Faktycznie idealne piwo i ta piana na dwa palce i idealny słomkowy kolor i te wysycenie .Cholera chyba zaraz spróbuję,a gdzie je można dostać...?Ktoś zna namiary?
      Ale mi ulżyło.Ja już myślałem że Pogoniarz pił Tyskie.A tu tylko kilka nawiedzonych się pojawiło
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Qbasmuggy
        Member
        • 06-2005
        • 82

        #4
        Widzę, że większośc uzytkowników forum bardzo oburza sie jeśli ktoś wystawi produktowi takie jak Tyskie lub inne z wielkiego koncernu pozytywną oceną. Zawsze zastanawiałem się jakie według was jest najlepsze piwo, które można kupić w każdym większym mieście w Polsce?

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
          Widzę, że większośc uzytkowników forum bardzo oburza sie jeśli ktoś wystawi produktowi takie jak Tyskie lub inne z wielkiego koncernu pozytywną oceną. Zawsze zastanawiałem się jakie według was jest najlepsze piwo, które można kupić w każdym większym mieście w Polsce?
          No wiesz, to że dane piwo (Tyskie) można kupić w każdym większym mieście w Polsce nie oznacza automatycznie, że jest to najlepsze piwo. A poza tym masz na myśli Tyskie z Tych czy Tyskie z Poznania?

          Comment

          • Qbasmuggy
            Member
            • 06-2005
            • 82

            #6
            W żadnym wypadku nie stwierdziłem, że Tyskie jest najlepsze, chcę tylko wiedzieć jakie piwo (z dużego koncernu lub nie) jest najlepsze, bo wiadomo, że nie wszędzie można dostać piwa z małych, regionlanych browarów.
            Co do Tyskiego, to nie wiem skąd jest to, które piję i sądze, że nie poczułbym różnicy między tyskim a poznańskim
            Last edited by Qbasmuggy; 10-06-2005, 20:17.

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
              W żadnym wypadku nie stwierdziłem, że Tyskie jest najlepsze, chcę tylko wiedzieć jakie piwo (z dużego koncernu lub nie) jest najlepsze, bo wiadomo, że nie wszędzie można dostać piwa z małych, regionlanych browarów.
              Co do Tyskiego, to nie wiem skąd jest to, które piję i sądze, że nie poczułbym różnicy między tyskim a poznańskim
              Najlepsze jest to co smakowało tobie najbardziej z dotychczasowych pitych.
              Ważne jest żeby nie ograniczać się i próbować innych piw,a jak nie przypadną do gustu to wrócić do tego ulubionego bądź ulubionych.

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8962

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
                chcę tylko wiedzieć jakie piwo (z dużego koncernu lub nie) jest najlepsze, bo wiadomo, że nie wszędzie można dostać piwa z małych, regionlanych browarów.
                A powiedz mi co rozumiesz pod określeniem "najlepsze"?
                Jedni lubią piwa mocne, inni ciemne, jeszcze inni pszeniczne, portery, stouty i co tam jeszcze można wymyśleć. W każdej kategorii każdy z nas może LUBIĆ inne piwa, ale trudno o nich powiedzieć, że są najlepsze.
                Ważne, żeby w ogóle miały JAKIŚ smak i fajnie gdy on mnie, Tobie, czy innym odpowiada.
                Ty pytasz się tak jak byś chciał wiedzieć czy lepsze są blondynki, czarne czy rude.
                Zadaj inne pytanie, może otrzymasz satysfakcjonującą Ciebie odpowiedź.
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • ZIOMEK2
                  Gość
                  • 09-2004
                  • 2523

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
                  Co do Tyskiego, to nie wiem skąd jest to, które piję i sądze, że nie poczułbym różnicy między tyskim a poznańskim
                  Jak mi wiadomo, obecnie " Gronie " czy " Książęce " nie jest warzone w Poznaniu.
                  Różnica jest ( raczej była ), patrz i czuj - woda.

                  Po waszych postach odczuwam, jakoby Ci którzy piją t.zw. piwa koncernowe ( także Tyskie ), musieli czuć się gorzej i być zawstydzeni...

                  Ludzie - więcej luzu i tolerancji proszę !
                  Pijta co chceta... i na ławki zbierajcie - to jest głupie !
                  Osobiście nie znam marki piwa które zawsze byłoby " najlepsze na świecie " !?

                  Moim zdaniem, jak Tyskie dobrze uwarzą a póżniej dobrze Ci naleją ( lub sam sobie nalejesz ),
                  to też można wypić i będzie smakować ( niestety - rzadkość - u mnie 4 / 10 ).

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                    A powiedz mi co rozumiesz pod określeniem "najlepsze"?
                    Jedni lubią piwa mocne, inni ciemne, jeszcze inni pszeniczne, portery, stouty i co tam jeszcze można wymyśleć. W każdej kategorii każdy z nas może LUBIĆ inne piwa, ale trudno o nich powiedzieć, że są najlepsze.
                    A to są jakies inne piwa niż zwykłe i mocne?

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                      Faktycznie idealne piwo i ta piana na dwa palce i idealny słomkowy kolor i te wysycenie .Cholera chyba zaraz spróbuję,a gdzie je można dostać...?Ktoś zna namiary?
                      Pierwotnie chciałem to przenieść do Piwo - Ogólne. ale po przeczytaniu kilku pierwszych zaczepek poszło gdzie indziej.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • dzidek1960
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1548

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
                        Ludzie - więcej luzu i tolerancji proszę !
                        Pijta co chceta
                        Ziomek masz całkowitą rację
                        Pijcie co chcecie, byle Wam smakowało!
                        Chociaż wiem, że tu się walczy z pobudek ideowych z piwami koncernowymi to się przyznam iż ja czasami też pijam masówkę i czasami mi ona też smakuje.
                        Można się nie zgadzać z tak wysoką notą tej czy innej marki, lecz ta ocena jest tylko subiektywnym wyliczeniem wrażeń oceniającego. Ja osobiście bardzo cenię sobie Koźlaka z Ambera, lecz spotkałem się z opinią " jak ty to możesz pić ". Subiektywnie można by rzec: dla mnie na piątkę dla kogoś innego na dwuję. Celowo użyłem tu Koźlaka przeciwko Tyskiemu aby udowodnić, że to są tylko nasze subiektywne wrażenia, które w sumie oceniających dają Nam mniej lub bardziej obiektywną ocenę. Jeżeli chcemy aby ta ocena była jak najbardziej obiektywna nie możemy zabraniać oceniać piw tym którzy lubią co innego jak my. Jeżeli by zabraniać opini innych niż nasze to jaki sens oceniania piw, wszystkie były by cacy albo be.
                        Pozwólmy innym mieć odmienne zdanie niż nasze.
                        "Ma jednak kraj polski napój warzony
                        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                        wybornym smakiem"
                        Jan Długosz, Historie Piwne
                        Moja strona www w początkowym okresie budowy

                        Comment

                        • Hannibal
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1426

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
                          Widzę, że większośc uzytkowników forum bardzo oburza sie jeśli ktoś wystawi produktowi takie jak Tyskie lub inne z wielkiego koncernu pozytywną oceną. Zawsze zastanawiałem się jakie według was jest najlepsze piwo, które można kupić w każdym większym mieście w Polsce?
                          W niektórych większych miastach, możesz kupić sobie słód, chmiel i drożdże piwowarskie. A z tych składników (+ oczywiście woda) możesz sobie zrobić takie piwo, które będzie ci najbardziej smakowało. Reszta to będą w przeważającej większości substytuty.
                          "All the good things for those who wait"

                          Comment

                          • Andi
                            Senior
                            • 07-2001
                            • 1915

                            #14
                            Nie jestem zadnym znawca jakie Piwa sa z wielkich koncernöw a jakie tam domowe ale musze powiedziec ze ostatnio troche sie u mnie przekrecilo.
                            Nie mam tej mozliwosci co pozostali furumowicze i jestem zmuszony wypic Piwo to ktöre tutaj jest dostepne.
                            I w tym wlasnie caly problem.
                            bywajac w Polsce bardzo mi smakowala Warka Strong-tutaj jest dostepna i nie da sie tego wypic-czyzby produkowana gdzie indziej i z innej receptury.
                            Z kolei w Polsce nie smakowaly Tyskie gronie-tutaj sa dostepne w butekach 0,33, 0,5, i 0,66 Litra i wszystkie smakuja bardzo dobrze.
                            Byc moze ze wywolam tym jakas burzliwa dyskusje ale uwazam ze nie nalezy sie negatywnie nastawiac tylko dlatego ze dane Piwo pochodzi z wielkiego koncernu.
                            Kazdy ma prawo lubiec to co mu smakuje a jak sie ma dostep tylko do tych to nie pozostaje inny wybör.
                            Przyslowie polskie möwi
                            Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
                            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                            http://www.andreas-kronkorken.de

                            Comment

                            • Hannibal
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1426

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andi
                              (...)
                              Byc moze ze wywolam tym jakas burzliwa dyskusje ale uwazam ze nie nalezy sie negatywnie nastawiac tylko dlatego ze dane Piwo pochodzi z wielkiego koncernu.
                              Kazdy ma prawo lubiec to co mu smakuje a jak sie ma dostep tylko do tych to nie pozostaje inny wybör.
                              Przyslowie polskie möwi
                              Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
                              Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. Tylko szkopuł jest taki, że przynajmniej u nas w Polsce piwa koncernowe są marnej jakości. Spróbowałem raczej wszystkich, więc mogę to powiedzieć. Jeśli chodzi o regionalne piwka, to jest z nimi różnie. Niektóre są rzeczywiście bardzo dobre (oczywiście jak na pasteryzowane i filtrowane), a inne raczej kiepskie. Ale zawsze mogę sobie wybrać.
                              "All the good things for those who wait"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎