Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brooklyn, Black Chocolate Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • swerd
    Member
    • 04-2003
    • 39

    Brooklyn, Black Chocolate Stout

    kolejna próba z BB. sezonowe mocne piwo
    alkohol 8,7% ekstrakt 21,7
    kolor czarny, ciemny jak wegiel, jak kawa
    piana pojawia się dość wyraźna i lekki korzuch pozostaje do końca, gęsta
    srednie nasycenie bąbelkami, takie typowe dla amerykanskiego rynku
    zapach podpalany chmiel, kawa, z lekką nutką czekolady, ale to ostatnie to może jednak podświadomie czuje po przeczytaniu nazwy(?)
    w smaku bardzo przypomina mi portera. może to to samo? a raczej coś pomiędzy porterem (którego fanem nie jestem) a guinnessem (którego uwielbiam)
    trochę za bardzo czuć większą dawkę alkoholu
    podobnie jak w przypadku monstera ale nie jest to piwo którego bym mógł na raz wypić więcej niż 2, ale na pewno jest to takie do którego będe co jakiś czas wracał
    etykieta czarna jak czarne jest to piwo, nawet zielone logo browaru zmieniło na niej swój kolor
    cena 2$ +kaucja 5c. niestety rzadko spotykane :/

    zdjęcie
    http://www.browar.biz/galeria.php?id=5673
    Last edited by swerd; 26-11-2005, 05:14.
    z importowanych piw najchętniej TYSKIE
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #2
    To same piwo, właściwie ta sama etykieta, ale większy woltaż 10,6%. Edycja zima 06/07. Przywiezione przez brata z Londynu, zakupione w tamtejszym specjalistycznym sklepie. Generalnie piwo na długą degustację wieczorną, w miarę ogrzewania ujawniają się nowe smaki. Kiedy było najmocniej schłodzone przypominało nasze bałtyckie portery, potem ujawniła się kawa, a na koniec , nomen omen, czekolada. Alkohol było czuć, ale dopiero w przełyku, w ustach dominują natomiast wyżej wspomniane posmaki.Znakomite piwo, czekam z radością na przyjazd brata - kupił mi ostatnio 7 piw, głównie gatunku imperial stout lub double stout, z uwagi na ich trudną dostępność w Polsce.
    Last edited by snorre; 18-08-2007, 15:18.
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      To samo piwo, etykieta z europejskimi napisami, edycja 08/09, 10,0% tym razem.
      Piana: ciemnobeżowa, ok, niestety przelałem (szklanka 0,33 do 0,355l piwa)
      gaz: ok
      kolor: ciemnobrązowy, nieprzejrzysty
      zapach: alkohol-czekolada-ciut paloności
      smak: za ostry. Taka alkoholowa ostrość dominuje, tylko na samym początku łyka czuć czekoladę, a na końcu kawę.
      At, przeciętność.
      Edyta: jak chciałem dopić większym łykiem, to aż prychłem. Mocne.
      Last edited by zgroza; 14-02-2009, 21:54. Powód: wrażenia po pisaniu
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • Hrustgurd
        Senior
        • 05-2007
        • 431

        #4
        Z pierwszego dnia z tych trzech przed NR '10.

        Kolor: czarny.
        Zapach: kawiarny, dobrej kawy.
        Piana: dlugo trwajaca, ciemna.
        Smak: smaczny, czokoladny. Alkoholu nie odczul. Moze z powodu wypitego wczesniej.
        Jeszcze wiele raz pilemby to piwo!

        Niewiele inna etykietka.
        Last edited by sibarh; 26-01-2012, 15:21.

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Moja wersja zawierała 10% alkoholu, but 355 ml. Czarne jak smoła, gęste jak smoła, w smaku pojawiają się paloność, gorzka czekolada, lekkie nuty kwaskowe. Alkohol nie wyczuwalny w smaku, choć czuć moc tego piwa. Dla mnie rewelacyjne, szkoda że gatunek tak mało popularny i tak drogi.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • grochal122
              Senior
              • 03-2009
              • 102

              #7
              Ja musze sie przyznac,ze przy pierwszym bylem kompletnie zaskoczony.Spodziewalem sie czegos zupelnie innego.Dopiero po drugim moglem docenic to pyszne piwko i pobieglem dokupic 6-paka.W Szwecji jest bardzo tanie-20 SEK za sztuke,tylko ze dostepne jest raz w roku do wyczerpania zapasow

              Comment

              • Mars276
                Senior
                • 07-2014
                • 134

                #8
                Wersja 10 %, warka ważna do 30.09.2017 r.

                Kolor: Czarny, piwo jest całkowicie nieprzejrzyste.
                Piana: Beżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa. Trwała. Pozostawia niezły lacing.
                Aromat: Intensywny aromat gorzkiej czekolady. Alkoholizowane czekoladki. Tort czekoladowy. Rewelacja.
                Smak: Piwo jest lekko słodkawe. Goryczka jest średnia i dość krótka. Piwo jest gęste, oleiste. Alkohol jest szlachetny - likier czekoladowy albo czekoladki z nadzieniem alkoholowym. Ponadto delikatnie grzeje w przełyk.
                Wysycenie: Niskie. Idealne.
                Opakowanie: Ładna, elegancka etykieta. Minus za brak pełnego składu i niepodanie ekstraktu.
                Uwagi: Solidny RIS. Nie wyrywa z butów, ale sprawia dużą frajdę. Ilość czekolady w tym piwie jest naprawdę potężna, ale poza czekoladą niewiele więcej się tu dzieje To sprawia, że piwo jest nieco jednowymiarowe.

                4,5/5
                Last edited by Mars276; 19-05-2015, 01:27.

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #9
                  Brooklyn Black Chocolate Stout
                  Brewed by Brooklyn Brewery
                  Style: Imperial Stout
                  ABV: 10%

                  Piana drobna kremowa jako niewielka pozostaje do końca. Kolor czarny. Aromat czekolada, ciemne słody, owocowe z lekko przebijającym alkoholem. Smak, aksamitne, gładkie, mocna gorzka czekolada, kawa, ciemne owoce, orzechy. Umiarkowana słodycz, goryczka wyczuwalna pasująca alkohol wyczuwalny świetnie komponuje się z całością. Bardzo Dobre
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  • Gambrinus
                    • 06-2001
                    • 696

                    #10
                    Brooklyn, Black Chocolate Stout (Winter 13/14)

                    Kupiłem czteropak tego piwa w 2014 i moje pierwsze dwa podejścia były średnio udane. Po czterech latach piwo straciło całkowicie pianę, a na dnie butelki pojawiły się jakieś gluty, natomiast bardzo zyskało na smaku. W aromacie dominują wanilia i czekolada, alkohol jest praktycznie niewyczuwalny, mila goryczka, słodyczy i gazu w sam raz. Chyba znowu kupię, ale nie będę się spieszył z piciem.
                    Popieraj małe browary!!!
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎