Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Samochody ciężarowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Samochody ciężarowe

    Chodzi mi oczywiście o przepis (jeszcze nie do końca prawnomocny na szczęście) o odprawie samochodów ciężarowo-osobowych na granicach. Może ktoś zarzucić, (Art?), że temat mało ma wspólnego z piwem, ale dla podróżującego do Czech po piwo... dość istotne, jeśli posiada takie auto. Krzysiu w temacie "Kawały piwne" określił ludzi rejestrujących auta z kratą, żeby uniknąć płacenia podatku VAT jako cwaniaczków, z czym nie mogę się zgodzić, o czym tamże wspomniałam.

    Osobiście uważam przepis za wyjątkowo złośliwy i niepotrzebny, ale zauważyłam, że wielu ludzi z bezinteresownej zawiści mówi "dobrze im tak, mnij placą, to niech sobie dłużej postoją".
    Obrzydliwe!
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Marusia, jedno tylko pytanie - a te prywatne wyjazdy do Czech to idą na konto prywatne czy są rozliczane przez firmę jako koszt ?

    Druga sprawa - są określone kategorie przejść - piesze, dla sam. osobowych, dla sam. ciężarowych. Jeżeli auto jest zarejestrowane jako ciężarowe (a tak jest) to niestety musi korzystać z przejścia dla samochodów ciężarowych.

    A sprawa trzecia - to Czesi zaczęli egzekwować ten przepis, więc złośliwości wobec państwa polskiego są źle ukierunkowane.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #3
      może należy się zastanowić nad absurdalnym przepisem, który stworzył potworki,
      cinquecento ciężarówką! śmiać się chce.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • maryhh
        Senior
        • 02-2001
        • 1895

        #4
        czyli ja mogę mieć ciężarówkę?
        ale czad
        Krzysiu a czy wszelkie toczące się potyczki przedwyborcze są jakoś ustosunkowane do tematu?
        Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
        "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
        do lekkiej pracy jestem za ciężki"

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Wszystko jedno, skąd złośliwość - uważasz, że przepis ten ma uzasadnienie praktyczne?

          Co do firm - przy takim podejściu do działalności gospodarczej widzę, że nie głosowałabym na Ciebie, jakbyś gdzieś kandydował. Zaradność uważasz za cwaniactwo, bo ja nie mówię tu o skrajnych przypadkach naciągactwa, a Ty najwyraźniej każde podobne działanie tak klasyfikujesz. Nie żyjemy w idealnym świecie, Krzysiu, po pierwsze, a po drugie, nie dzielimy wszystkiego na tylko czarne i tylko białe...
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Przepis dotyczący klasyfikacji przejść granicznych istnieje od dawna, ale w przypadku samochodów z kratką wszyscy to olewali. Aż nagle Czesi przestali olewać i zrobił się dym. A przecież nie ma zakazu przejazdu za granicę, należy tylko skorzystać z właściwego przejścia.

            A co do zaradności - znam kilku takich zaradnych, którzy kupili samochód"na firmę", i wszystkie prywatne sprawy rozliczają przez firme jako koszt. Taka zaradność jest cwaniactwem, które w krajach o sprawniejszym aparacie skarbowym skończyłoby sie grzywną i domiarem. I o takich cwaniaczkach mówię. I własnie takich oburzonych cwaniaczków pokazywała telewizja.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Muszę wyjść, ale jak wrócę, to natychmiast się ustosunkuję do Twojej wypowiedzi
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #8
                Originally posted by Krzysiu
                A co do zaradności - znam kilku takich zaradnych, którzy kupili samochód"na firmę", i wszystkie prywatne sprawy rozliczają przez firme jako koszt. Taka zaradność jest cwaniactwem, które w krajach o sprawniejszym aparacie skarbowym skończyłoby sie grzywną i domiarem. I o takich cwaniaczkach mówię. I własnie takich oburzonych cwaniaczków pokazywała telewizja.
                inną sprawą jest że działalność gospodarcza jest tak fiskalnie kosztowna, że żeby utrzymać się na powierzchni trzeba chwytać się rożnych rzeczy. A ci cwaniaczkowie których wspominasz to sobie na pewno w inny cwany sposób poradzili
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Maryhh walnął przepięęęęękny poemat na ten temat
                  Zgadzam się z Artem i Maryhhem właśnie, politycy kombinują, jak ukrócić cwaniactwo, a tymczasem właśnie, jak ktoś jest sprytny i bez zasad, zawsze znajdzie wyjście z opresji, a ci bardziej uczciwi dostaną po dupie. Tak jest bez przerwy. Przypomniała mi się ustawa o wynajmie lokali i już się zgrzalam, a teraz jeszcze te pożal się Boże, "ciężarówki". Może by tak odwrócić myślenie, i zacząć się zajmować tym, jak ułatwić uczciwym, a nie jak utrudnić nieuczciwym. Mam wrażenie, że jeżeliby udostępnić więcej legalnych środków ułatwiających prowadzenie działalności, spadłaby motywacja do oszustwa.

                  Krzysiu, nie odpowiedziałeś mi, jaki wg Ciebie wymiar praktyczny ma wciskanie się między TIRy przez cienkusy? Jak Ci się wydaje, dlaczego samochody ciężarowe mają osobne przejścia graniczne? Bo mi się wydaje, że np. ze względu na gabaryty i przewożony towar?
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • maryhh
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 1895

                    #10
                    Jak pojadę "cienkim" na wczasy powiedzmy do Czech na dwa tygodnie, to na pewno rozłożę siedzenia tylne, coby więcej "bejtów" załadować. I czym on się będzie wtedy różnił od takiego z kratą? Odpowiedź jest prosta: Kratą. A możliwości załadunkowe są identyczne.
                    Powiem krótko ktoś z siebie debila zrobił i przy okazji wziął za to niezłą kasę. Bo przecież za siedzenie, wciskanie przycisków i pierdzenie w stołek nieźle sie zarabia nie?
                    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                    do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Nie no, to troszkę nie o to chodzi. Chodzi tylko i wyłącznie o teoretyczne przeznaczenie auta na przewożenie towarów.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • maryhh
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 1895

                        #12
                        no wiem trochę mnie poniosło
                        po prostu drażnią mnie takie tematy
                        Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                        "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                        do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          No i o to chodzi!
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Ale o faktach się nie dyskutuje. Takie są przepisy, gwarantowane miedzynarodową umową, i już.
                            Prywatnie mogę je oceniać jako głupie, ale jakie to ma znaczenie?

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Phi, wycofujesz się, a ja miałam nadzieję, że powieszamy na sobie trochę kotów...

                              Jestem rozczarowana
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎