Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Damm, Voll-Damm Doble Malta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Radegast
    Senior
    • 02-2001
    • 1124

    Damm, Voll-Damm Doble Malta

    Voll-Damm Doble Malta

    alk 7.2
    barwa bursztynowa, piana gesta, gaz OK

    Producent: S.A. Damm Rossello, 515 Barcelona


    W smaku, jak przy tych procentach jest goryczkowate.
    Bardzo smaczne, polecam wszystkim.
    Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy
  • Radegast
    Senior
    • 02-2001
    • 1124

    #2
    Puszka 0.33
    Attached Files
    Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Kolor złocisty, nasycony, ale - jak na woltaż i napisy "doblo malta" oraz "das originale Maerzenbier" (to też po hiszpańsku? ) - coś jasny... Kremowobiała, drobna piana, średniotrwała.
      Pachnie owocowo-alkoholowo, zupełnie, jak niektóre polskie piwa mocne tzw. ekonomiczne . W smaku konkretne, palony karmel, lekka goryczka, słód, chyba także orzechy.
      Nagazowanie wysokie, dla tego woltażu w górnych granicach mojej tolerancji. Opakowanie - jak widać wyżej, ciemnozielona pucha przypomina granat zaczepny.
      Generalnie niezłe, mocne, słodowe piwo, ciekawa odmiana po wszechobecnych cienkawych lagerach. W tamtejszym klimacie może człowieka na słońcu zaskoczyć... .
      Napis o piwie marcowym to chyba jednak dla zmylenia przeciwnika.

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        Przyjechało do mnie prosto z Barcelony w opakowaniu aptekarsko - syropowym (buteleczka 0,25l.). Dobrze, że piwo ma konkretny smak, bo mógłbym go przy tej objętości nie poczuć.
        Co do napisu marzenbier. Porównując do bierhalowego, to ma jakieś 2/3 smaku polskiego "odpowiednika".
        Attached Files
        Last edited by Ahumba; 14-10-2009, 12:56.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • Hrustgurd
          Senior
          • 05-2007
          • 431

          #5
          Z drugiego dnia z tych trzech przed NR '10.
          Butelka 0,33 l, alk. 7,2%, ekst. 17,7%.

          Kolor: polciemny, brazowy.
          Zapach: owocowo winy, ledwo kwasny.
          Piana: dobra, ciemno jantarna.
          Smak: sucha goryczka, przyjemny, mocny smak.

          Cos podobnego do marzenbier jest.

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Barwa ciemnozłota. Prawidłowo klarowna.
            Piana średnioteksturowa, opadając zostawia ślady na szkle. Postrzępiona szumowina do samego końca.
            Aromat złożony ze słodowych nut, nawet i lekko opiekanych, mocno podszyty alkoholem...
            ...który też jest dość wyraźnie wyczuwalny w smaku. Słodowość dość miękka i przyjemna w odbiorze, jednak swoje robi obecność ryżu, który psuje nieco ogólne wrażenie, nadając piwu charakterystyczny klimat. W posmakach wygasające opiekane nuty z lekką goryczką.
            Nagazowanie średnie, odpowiednie.
            Opakowanie jak u Ahumby, jeno ciut większe (0,33) Jakieś takie masońskie albo w klimacie Indiany Jonesa i Świętego Graala Kapsel dedykowany. Butelka z wytłoczeniami.

            Piwo, które próbuje udać marcowe, jednak z powodu użycia ryżu przypomina nieco wyrób marcowopodobny. Mimo wszystko w odbiorze całkiem niegłupie i jeśli zapomni się o BJCP to spokojnie zasługuje na 7,5 w skali 1-10.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Lesnick
              Senior
              • 03-2010
              • 153

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
              ekst. 17,7%.
              Wydaje mi się, że to nie jest zawartość ekstraktu, a ryżu.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎