Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie ... o modelarstwie redukcyjnym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ergie
    Senior
    • 05-2004
    • 1041

    przy piwie ... o modelarstwie redukcyjnym

    No to jak są tu jeszcze jakieś klejoluby?

    Przyznawać się co kto "klei", głównie mam na myśłi modele redukcyjne budowane dla przyjemności w ramach odreagowywania na otaczający nas zwariowany świat.

    Zostwacię więc pilniczki, pindzelki i pinsetki i napiszcie coś coby sprawić przyjemność stermu wujkowi ergiemu

    Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
    ------------------------------------------------------------------
    Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    chciałoby się rzec: co to k. jest modelarstwo redukcyjne?

    może w tym siedziałem a nawet nie wiem
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ergie
      Senior
      • 05-2004
      • 1041

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
      chciałoby się rzec: co to k. jest modelarstwo redukcyjne?

      może w tym siedziałem a nawet nie wiem
      To w czym Ty siedzisz to nie jest m.r. na 100%
      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
      ------------------------------------------------------------------
      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        skoro żartobliwe zapytanie nie wystarczyło - wytłumacz mi proszę co to jest "modelarstwo redukcyjne".
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ergie
          Senior
          • 05-2004
          • 1041

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
          skoro żartobliwe zapytanie nie wystarczyło - wytłumacz mi proszę co to jest "modelarstwo redukcyjne".
          Czy pytałeś też co to jest piłka nożna, samochody, odchudzanie ...
          ale niech Ci będzie.

          Modelarstwo redukcyjne to (mówiąc oględnie) budowanie modeli samolotów, samochodzów, statków, okrętów, śmigłowców (zwanych przez niektórych helikopterami) budynków itd itp w okreśłonej skali i możliwie jak najwierniej otwarzających wygląd oryginalnego samolotu, samochodu, staktku itd itp.

          Ja na ten przykład najchętniej buduję model samochodów użytkowych w skali 1/87

          Tu masz przykład:
          Jest to model ciężarówki ZIS-5 zbudowany w oparciu o gotowy model firmy Rocco.

          Poniał?
          Attached Files
          Last edited by ergie; 04-07-2006, 10:45.
          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
          ------------------------------------------------------------------
          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            początkowo myślałem, że to "redukcyjne" to jest po prostu modelarstwo dla prawdziwych zapaleńców, czyli nie ma materiałów źródłowych za wiele, nie masz niczego i z tego robisz - redukcja do maksimum. definicja jaką podajesz to nic innego jak modelarstwo, tylko jednym wystarcza gotowy model z pudełka a inni dokupują żywiczny kokpit lub blaszki do wystroju kokpitu, niefirmowe kalki i malowanie wynalezione w necie mało stosowane i robią jeszcze dioramę. jednym zależy by zrobić model a innym by go "odpicować" na full.
            potrafisz skomplikować najprostsze rzeczy
            Last edited by e-prezes; 04-07-2006, 11:03.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              dzięki, co to jest modelarstwo to wiem pomimo że nie jest tak popularne jak piłka nożna chyba nietrudno się domyślić że chodziło mi szczególnie o rozwianie tajemnicy wokół drugiej części nazwy czyli przymiotnik "redukcyjne".
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • dkrasnodebski
                cymbał
                • 05-2003
                • 2316

                #8
                Fajne hobby ale trzeba mieć dobry wzrok, pewną rękę i duuużo cierpliwości. Mój kumpel się tym zajmuje i za każdym razem jak widzę metrowego Bismarcka, którego budował przez pół roku, szczęka mi opada.
                Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                www.radoslawstolar.pl

                Comment

                • gisou
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 230

                  #9
                  W tym wypadku chodzi o zmniejszanie. Modele redukcyjne to po prostu odtwarzanie danego modelu w mniejszej skali, czyli zredukowanie go.

                  Hobby fajne i ciekawe. Mój ojciec się w to bawi, ale modele samolotów w skali 1/72. Kiedyś też mialem jakieś próby, ale nie starczyło cierpliwości...

                  Comment

                  • ergie
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 1041

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                    dzięki, co to jest modelarstwo to wiem pomimo że nie jest tak popularne jak piłka nożna chyba nietrudno się domyślić że chodziło mi szczególnie o rozwianie tajemnicy wokół drugiej części nazwy czyli przymiotnik "redukcyjne".
                    Ten przymiotnik jest o tyle istotny coby jasno okreśłić zakres ewentualnych dyskusji bo są jeszcze modele latające, jeżdżące, pływające w których istony jest fakt poruszania się modelu, a nie ważne czy jest on wzrowany na jakimś istniejącym obiekcie.

                    PS. Że już nie wspomnę o modelarstwie zapałczanym, czyli budowaniu wszystkiego jedynie z zapałek
                    Last edited by ergie; 04-07-2006, 11:43.
                    Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                    ------------------------------------------------------------------
                    Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie
                      Że już nie wspomnę o modelarstwie zapałczanym, czyli budowaniu wszystkiego jedynie z zapałek
                      Zbudowałem tak kiedyś T-34 ale niestety nie było to mistrzostwo świata. Najbardziej lubiałem jednak wielkoskalowe modele z kartonu. Potem jednak przerzuciłem się na modelarstwo sportowe w kategori S8E.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Mistrzu
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 750

                        #12
                        Kiedyś budowałem namiętnie modele kartonowe, przede wszystkim okręty i samoloty z okresu II wojny światowej. Pod moim sufitem odbywały się pojedynki powietrzne podczepionych na niciach w odpowiednich pozycjach samolotów. Mam ich jeszcze kilkanaście w domu rodziców, ale po każdej zabawie mojego syna coraz bardziej wyglądają jak po bezpośrednim trafieniu. Nie muszę ich sztucznie postarzać .
                        Parę lat temu skleiłem mój ostatni model ORP Orzeł i do dzisiaj nic
                        Parę razy kusiło mnie przerzucić się na plastik ale chyba byłem masochistą woląc robić np. opony podwozia czy okrągłe elementy okrętów z papieru.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          Mnie skończyło się na chęciach, ale dopinguję mojego kolegę, który już prawie przestał.

                          Comment

                          • Mistrzu
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 750

                            #14
                            Niemniej jednak mam w planach zbudować model bazyliki a po nim zamku, ale nie znalazłem dotychczas na to czasu

                            Comment

                            • ergie
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 1041

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mistrzu
                              Niemniej jednak mam w planach zbudować model bazyliki a po nim zamku, ale nie znalazłem dotychczas na to czasu

                              No to wyślij rodzinę gdzieś na wakacje, załatw sobie w pracy L4 i do roboty
                              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                              ------------------------------------------------------------------
                              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎