Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butautu, Dvariškas / Dvaro Alus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Butautu, Dvariškas / Dvaro Alus

    Browar w miejscowości Butautu koło Birzai.

    Uwaga, na etykiecie jest napisane: Gamintojas UAB "Fulgor", Panavezyš - jednak nie jest ta firma producentem tylko dystrybutorem piwa z browaru Butautai.
    Informacja ta pochodzi od najbardziej znanego litewskiego kolekcjonera.

    Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.

    Kolor - ciemnozłoty, mętne jak nasze weizeny z Bierhalle
    Piana - drobna, zwarta, opada powoli zostawiając ładne krzaczki na szkle, kolor ecru
    Zapach - owocowo, słodowy z lekkim chmielowym aromatem
    Smak - pełne w smaku, treściwe, przyjemna goryczka, z lekką słodowościa, niestety zaczęło mi juz się kwasić gdyż początki zepsucia mozna było wyczuć.
    Gaz - bez zarzutu
    Opakowanie - 1 litrowa butelka zamykana na krachle

    Cena ok 6,50 lita czyli ok 7 zł razem z butelką

    Napewno to piwo byłoby super gdybym dowiózł je świeższe, niestety kilka dni w bagażniku zrobiło swoje.

    Do dostania napewno w sieci IKI, gdyz na etykiecie jest znak handlowy tej sieci.
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Mam przed sobą to piwo, w tej pięknej butli. Jeszcze nie otworzonej.
    Mam wątpliwości co do producenta. Na etykiecie rzeczywiście stoi: >>Gamintojas: UAB "Fulgor", Venslaviskio g. 15, Paneveżys<<. Na www.beerme.com pod tym adresem mamy browar o nazwie "HABILITAS". Nie ma tam natomiast w ogóle browaru "Butautai", nie ma żadnego browaru w miejscowości Butautu. W Birżach też nie ma takiego browaru. W dodatku na mojej mapie Litwy (skala 1:700.000) nie ma miejscowości Butautu.

    O piwie potem.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      O tym, skąd to piwo jest wiem od Valentinasa Ukolovasa, nie mam powodu aby mu nie wierzyć ale zasiałeś we mnie wątpliwość. Poszperam jeszcze i popytam się innych litewskich kolekcjonerów.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Tak źle nie jest



        na mapie (Butautai to nazwa odmieniona) chodzi o Butautu
        Get a better deal with Vio.com. Save money and get access to millions of stays; from cheap hotels and motels to luxury villas.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Piwo ma 5% alkoholu:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • RainG
            Junior
            • 11-2006
            • 23

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            O tym, skąd to piwo jest wiem od Valentinasa Ukolovasa, nie mam powodu aby mu nie wierzyć ale zasiałeś we mnie wątpliwość. Poszperam jeszcze i popytam się innych litewskich kolekcjonerów.
            producent tego piwa:

            BUTAUTŲ DVARO BRAVORAS, UAB FULGOR

            LT-41419, BUTAUTŲ K., PAČERIAUKŠTĖS SEN., BIRŽŲ R. (450) 57275
            Lubię smakowač... jakošč a ne ilošč (...i zbieram kapsle)

            Comment

            • Piwoteka
              Senior
              • 04-2008
              • 1209

              #7
              To piwo istnieje również pod nazwą Butautu Dvaro Alus. Zamieściłbym fotkę, ale nie wiem jak... Na razie wrzuciłem ją do galerii.http://www.browar.biz/galeria.php?id=13129
              Jest to najlepsze litewskie piwo, jakie zdarzyło mi się próbować.
              Kolor: jasne złoto z delikatną mgiełką. Zapowiada miłe doznania.
              Piana: rewelacyjna! Gruba czapa z początku (wykałaczka postawiona pionowo wytrzymała jakieś 30-40 sekund), później 0,5 cm kożuch utrzymujący się do końca kufla...
              Zapach: wyraźny aromatyczny chmiel i delikatne akcenty miodowe.
              Smak: piwo pełne w smaku, a zarazem orzeźwiające. Wyraźna goryczka harmonizuje słodowe posmaki.
              Wysycenie: intensywne, ale tak właśnie powinno być.
              Opakowanie: ładna litrowa flaszka z gustowną etykietą. Brak informacji o ekstrakcie oraz jakichkolwiek informacji w języku innym niż litewski
              Jeśli będziecie mieli możliwość to warto spróbować! A nawet niejednokrotnie powtórzyć
              Last edited by sibarh; 29-05-2010, 08:41.
              Piwoteka
              Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
              www.piwoteka.pl
              Sklep Piwoteki na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na G+
              Дед Мороз (Dziadek Mróz)
              Browar Piwoteka

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Piwo w litrowej butli z krachlą zakupione na Rudnickiego (Wawa).
                Piana - przepiękna, zwarta, spora śnieżnobiała czapa. Polscy piwowarzy powinni pojechać po naukę.
                Zapach mało intensywny ale bardzo przyjemnie chmielowy.
                Smak - coś cudownego, mieszanka chlebka, delikatnego miodu, słodu, w tle delikatna świetnie harmonizująca goryczka. Po prostu feria kilku smaków połączonych w jedno a jednocześnie autonomicznych.
                WIELKIE PIWO. I cena jest bardzo dobra - 10, 60 zł za literek w butli z krachlą.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Aha, jeszcze jedno spostrzeżenie - na zdjęciu Sibarha piwo ma 5%, moje ma 5,5% alc., zatem nabieram pewności, że to jest inne piwo...

                  Nie wiem teraz czy źle trafiłem - (bo nazwa i browar się zgadza), czy też piwo się aż tak zmieniło?
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #10
                    Jeszcze inna etykieta, czarna, szare liternictwo, nazwa ta sama - Butautu Dvaro Alus, 5.5% alc. vol.

                    Kolor ciemnej herbaty. Piana fantastyczna. Zapach nikły, słodowy i niekonkretny. Smak także nikły i niekonkretny, słodowo-chlebowy, goryczka na poziomie tylko ciut wyższym niż "polski", pojawia się trochę słodyczy po chwili. Gaz szczypie w język.

                    Szału nie zrobiło.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
                      To piwo istnieje również pod nazwą Butautu Dvaro Alus. Zamieściłbym fotkę, ale nie wiem jak... Na razie wrzuciłem ją do galerii.http://www.browar.biz/galeria.php?id=13129
                      Jest to najlepsze litewskie piwo, jakie zdarzyło mi się próbować.
                      U mnie w sklepie na osiedlu jest w dwoch wersjach: Sviesus (czyli dokladnie to co na fotce), oraz Tamsus. Zdaje sie, ze jutro skocze po zakupy
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                        U mnie w sklepie na osiedlu jest w dwoch wersjach: Sviesus (czyli dokladnie to co na fotce), oraz Tamsus.
                        Powinny byc 2 osobne watki dla wersji jasnej (sviesus) i ciemnej (tamsus). Wlasnie mam okazje pic te pierwsza

                        Kolor: jasnozloty, lekko zamglony, bo niefiltrowany.
                        Piana: gesta, kremowa czapa ponad szklanke, tworzy firanke na szkle i utrzymuje sie do konca
                        Zapach: drozdze i chmiel aromatyczny
                        Smak: pyszne piwko! W smaku czuc drozdze, sporo chmielowej goryczki i orzezwiajacy kwasek.
                        Wysycenie: duze, ale w przypadku litrowej butli to akurat dobrze.
                        Opakowanie: litrowa butla z krachla, do krachli na sznurku przymocowany kartonik z informacja po litewsku i angielsku. Na etykiecie podana zawartosc alk.5%
                        Uwagi: dobrze, ze duza butla - bo po jednej szklance od razu ma sie ochote na nastepna

                        Tak wyglada: http://www.browar.biz/galeria.php?id=13129
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #13
                          Aktualne zdjęcie
                          Attached Files
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #14
                            Kolejny litewski niefiltrowaniec w charakterystycznej litrowej butli z patentowym zamknięciem.
                            Barwa złocista, z delikatnym pomarańczowym smaczkiem. Nieklarowne.
                            Piana bardzo wysoka zaraz po nalaniu. Stoi długo, lubi ścianki szkła. Do końca konsumpcji daje o sobie znać na powierzchni piwa.
                            Przyjemny, orzeźwiający, lekko kwaskowaty zapach naturalnego piwa.
                            W smaku dominuje miękka i aksamitna słodowość, z sympatycznymi maślanymi nutami (zostają na finiszu). Do tego jakieś owoce i tylko muśnięcie nieznaczne chmielowej goryczki.
                            Wysycenie trochę za wysokie. Nieco drażni podniebienie. Lubi sobie też niekulturalnie beknąć.
                            Opakowanie jak na zdjęciu powyżej.
                            Alkohol 5%

                            Takie piwo panie to ja mogę pić
                            Jakieś takie mnie naszły mickiewiczowsko-pantadeuszowe nastroje...
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • jazzawy
                              Junior
                              • 03-2007
                              • 10

                              #15
                              pojawiło się w Warszawie w całodobowym przy Placu Narutowicza. 12zł za butlę 1l. Oprócz tego Dvariskas Tamsusis i J. O. Boiko w tej samej cenie oraz Kanapinis Alus z Tarusku w 2l butelce za 23zł. Sklep wziął na próbę i będzie się pojawiać, jeśli będzie zainteresowanie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎