Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ragutis, Fortas Draught

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Ragutis, Fortas Draught

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,2 %, eks.brak, kapsel firmowy fortas
    Kolor - jasnożółty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, gęsta, wysoka i trwała, wypiłem piwo a piana została, zamieniła sie w płyn po 3 min
    Zapach - chmielowo-słodowy, wyraźny
    Gaz - w normie
    Smak - słodowy z wyraźną nutą chmielową, lekko słodkie i delikatnie kwaskowate, lekka goryczka
    Dooobre piwo. Wspaniale gasi pragnienie. I ta piana

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 767 / 509 opisane na forum / 412 - moje nowe na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Piwo kupiłem w Wilnie.
      Parametry jak u Sibarha, kolor i piana również, ale z małym wyjątkiem - trwałość piany nie była tak rewelacyjna (szkło miałem na pewno czyste )
      Gaz szczypie w język jak trzeba.
      Zapach średnio intensywny, słodowy z nutami gotowanych warzywek (siarczek dwumetylu?).
      Smak słodowy, uzupełniony wystarczającą goryczką, która nie ma zbyt szlachetnej natury (długo zalega).
      Wg mnie piwo poprawne, ale nie czuje potrzeby powrotu do niego.

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #4
        dobre piwo, chociaż nierewelacyjne, a przecież kiedy dwa czy trzy lata temu byłem na litwie na spływie ułą, trąbiłem je z litrowych PET-ów, a nie ze szkła, jak dziś, i wychwalałem pod niebiosa. ktoś gdzieś ostatnio napisał na forum, że dawniej wszystko było lepsze...
        PS podziękowania dla rodziców, którzy, w pocie czoła wychowywani przez lata, sami z siebie przywieźli kratę różnych piw i sprezentowali wraz z koszulką
        aha, kapsel jest inny niż na zdjęciu, z małym herbem z literką F
        Last edited by tfur; 21-08-2008, 21:01.
        veni, emi, bibi

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎