Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lacplesa, Dzintara

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Lacplesa, Dzintara

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,8 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - ciemnozłocisty, miodowo-miedziany, klarowny
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - chmielowo-owocowy
    Gaz - właściwy
    Smak - chmielowy, wymieszany z owocami, kwaskiem i słodyczą (wszystko delikatne)
    Wszystko przyzwoicie skomponowane. Smakowało mi.


    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 912 - moje 508 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 30-08-2011, 12:45.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #3
      barwa faktycznie bursztynowa, jak sama nazwa wskazuje. piana błyskawicznie unicztożyłaś. został delikatny, acz miły zapach i przyjemny, choć nieintensywny smak goryczkowo-miodowy. smakowite. wypite po dość pikantym daniu, ale czucia na języku nie straciłem. polecam.
      veni, emi, bibi

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualna fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • magg
          Junior
          • 01-2009
          • 1

          #5
          Witam.
          Wyśmienite piwko polecam każdemu kto był lub będzie w Rydze.
          Last edited by magg; 23-08-2011, 19:41.

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Kolor - bardzo ładny, ciemny, herbaciano-bursztynowy (4,5-5)
            Zapach - słodowe i owocowe nuty, czuję też nutkę karmelową (3,5)
            Piana - na początku dość spora, ale szybko opada, choć resztki zostają do końca (3)
            Smak - naprawdę duże pozytywne zaskoczenie, wyraźna słodowość bardzo fajnie komponuje się z równie wyrazistą i przyjemną goryczką, do tego fajne owocowo-karmelowe akcenty. pije się to piwo bardzo przyjemnie, miły delikatny smak (4-4,5)
            Opakowanie - kupione w 1,5-litrowym pecie, prosta pomarańczowa etykieta (3)

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Kurczę, z każdym łykiem to piwo mnie coraz bardziej urzeka swoim fajnym smakiem. A kupione za niewielkie pieniądze (hipermarket pod Rygą). w tej cenie - rewelacja! Dołączam fotę
              Attached Files

              Comment

              • Zybex
                Senior
                • 07-2012
                • 222

                #8
                Zabawna puszka - otwierana prawie cała pokrywka. Przeciętne

                Producent i nazwa: SIA Cido Grupa (Royal Unibrew), Lāčplēsis Dzintara

                Comment

                • Lesnick
                  Senior
                  • 03-2010
                  • 153

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zybex Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zabawna puszka - otwierana prawie cała pokrywka. Przeciętne

                  Producent i nazwa: SIA Cido Grupa (Royal Unibrew), Lāčplēsis Dzintara
                  Czyżbyś nabył na Birofilii?

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Butelka i etykieta takie same jak u kolegi, forumowicza ze stolicy i tuż obok.
                    Ja nabyłem to piwko w moim nieszczęśliwym mieście( red.Michalkiewicz-pozdrawiam!)
                    Piana jest spora, przypomina niemieckie pilsy. Trzyma się długo, ma trwały osad na szkle, i ogólnie jest super.
                    Barwa...? Zdecydowana miedź. Piwo nie jest klarowne.
                    Pachnie słodowo. Po kolejnym nalaniu czuję owoce. Truskawki, poziomki i ogólnie estry. To jest wada, ale znośna.
                    Smakuje nijako. Lekka goryczka, słodu nie ma, piwo jest bezpłciowe, nic nie oferuje, wyróżnia się od naszych koncernów tylko kolorem( i oczywiście ceną) i niczym więcej.
                    Ja piję piwo z datą do 20.10.2014, które jest przegazowane.
                    Cóż... jak się mieszka blisko państw bałtyckich to trzeba pić piwa od nich, a w sklepach jest ich sporo.

                    Piwo mi nie smakowało.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                      ( red.Michalkiewicz-pozdrawiam!)
                      Stachu nie nadaje na alkoholowych falach, a od Dzintary zna lepiej dintojrę.

                      W temacie Dzintary:

                      Aromat - kartonowa słodowość, potem trochę karmelu i lekkie cierpkie owoce
                      Piana - dość wysoke i gęsta, niezbyt trwała
                      Barwa - herbaciano - ciemnozłota
                      Wysycenie - wyraźne, podszczypuje
                      Smak - lekkie tony słodowe, z lekkim karmelem, lekkim owocowym kwaskiem, lekka goryczka, wyraźniejsza na finiszu
                      Treściwość - też lekka, nawet w tym wypadku lekko za lekka

                      Lekkie piwo, lekko wchodzi, trochę rzeczywiście "bezpłciowe", choć ma trochę przyjemnych tonów.

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        #12
                        Piłem to piwo (w wersji butelkowej, etykieta jak na ostatnim zamieszczonym powyżej zdjęciu) w marcu. Wydało mi się słodowo-nijakie, niemal kompletnie pozbawione goryczki. Jak sobie zapisałem, miałem pewne skojarzenia z posmakiem niektórych piw z Raciborza (choć to łotewskie bez żelaza było i jednak mniej słodkie niż np. "klasyczne" Raciborskie). W konkluzji: "nie do zapamiętania" i ocena 4.5/10.
                        Na plus piana, fajny kolor (miedziany, ciemnopomarańczowy) i ładne opakowanie.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎