Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Aoke, Chrysantemum Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopernoker
    Junior
    • 10-2006
    • 28

    Aoke, Chrysantemum Beer

    Piwo wyprodukowane przez browar Aoke - niestey nie znalazłem nic na temat tego browaru
    Kupilem je niedaleko wejścia do kompleksu klasztornego Shaolin w prowincji Henan (śr. Chiny)
    Koloru i piany niestety nie określe gdyż piłem to piwo z butelki, ale co do smaku to mogę się określić. I to dosyć jasno. Zdecydowanie nie polecam. Chyba, że na spróbowanie (co każdy pewno zrobi). Piwo z dominującym, jak sama nazwa wskazuje, smakiem chryzantemowym - rumiankowym. Jest on dominujący, nie czuć nic poza nim. Doświadczenie z tym piwem zaliczam do bardziej przykrych z całej wyprawy do Chin blee
    Ale może chińscy adepci sztuk walki wymykając sie z murów klasztoru własnie tym piwem koją swoje skołatane nerwy... i mięśnie
    P.S.
    Dla osób które były, lub będą, w Shaolin : nie kupujcie piwa w sklepach z pamiątkami na terenie świątynnym. Wystarczy pójść kilkaset metrów w kierunku Lyuoangu żeby trafić na sprzedawców z takimi specjałami jak... chryzantemowe piwo
    Attached Files
  • Horse63
    Gość
    • 06-2006
    • 88

    #2
    Na zdjęciu te kwiatki bardziej wygladają na rumianek. Chociaż cholera wie, jak wyglądają chińskie chryzantemy.

    Comment

    • kopernoker
      Junior
      • 10-2006
      • 28

      #3
      Taki też, rumiankowy, smak miało to piwo (nie wiem co prawda jak smakują chrysantemy:P). Z boku na etykiecie (nie widać niestety na zdjęciu) było napisane dużymi literami Chrysantemum Beer.

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        Zarówno rumianek, jak i chryzantema należą do tej samej rodziny astrowatych (zresztą oprócz nich jeszcze całe stado innych roślin kwiatowych). Może dla Chińczyka taki, dajmy na to rumianek, to chryzantema jest właśnie?
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎