Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

w poszukiwaniu Króla Puszczy, czyli... gdzie występuje ŻUBR? - Ruda Śląska i okolice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wazap87
    Junior
    • 05-2007
    • 4

    w poszukiwaniu Króla Puszczy, czyli... gdzie występuje ŻUBR? - Ruda Śląska i okolice

    Drodzy piwosze z okolic śląska!
    Zwracam się do Was o pomoc w wypełnieniu mojej życiowej misji.
    Nadchodzi w życiu każdego człowieka taki moment, gdy obiera on sobie jakiś cel w życiu. Dla jednych tymże celem może to być np. założenie rodziny, dla innych znowu sukces zawodowy. Tak się złożyło, że dla mnie takim właśnie celem życiowym jest... zakosztowanie lanego piwa ŻUBR!
    Jako że mieszkam w Rudzie Śląskiej to właśnie od okolic tego miasta chciałbym rozpocząć moje poszukiwania.
    Proszę Was więc, o dostojni piwosze, o pomoc w odnalezieniu miejsca, w którym można napić się z kija tego wspaniałego piwa!
    www.waldschloss.prv.pl - nowy wymiar grozy...
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Z calym szacunkiem Wazap87 ale nie masz ciekawszej misji zyciowej niż uganianie sie za jakąś masówką PS : czy aby nie jestes pracownikiem KP a ten post to taka krypto-reklama? Jak tak dalej pojdzie to niedługo szczytem rozkoszy bedzie napicie się lanego Tyskiego lub Lecha Premium.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #3
      Jo tyż je z Rudy Śląskiej i jakoś nie stwierdziłem tu lanego Żubra.
      Brackiego lanego u nas też nie ma, za to w Zabrzu jest i bardziej to piwo Ci polecam.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • wazap87
        Junior
        • 05-2007
        • 4

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Z calym szacunkiem Wazap87 ale nie masz ciekawszej misji zyciowej niż uganianie sie za jakąś masówką PS : czy aby nie jestes pracownikiem KP a ten post to taka krypto-reklama? Jak tak dalej pojdzie to niedługo szczytem rozkoszy bedzie napicie się lanego Tyskiego lub Lecha Premium.
        Cóż Mr Cooper, mi akurat piwo ŻUBREM zwane bardzo smakuje. A o gustach się nie dyskutuje. Może i ŻUBR jest masówką, ale... CO Z TEGO??? Wybacz, ale dla mnie nie jest ważne, czy jakieś piwo jest niesłychanie rzadkim, wymierającym gatunkiem, czy też jest masówką dostępną na terenie całego kraju.
        Dla mnie naprawdę WAŻNE jest to, że ŻUBR po prostu bardzo mi smakuje, jest przy tym tani i łatwo dostępny... ale niestety jedynie w sklepach.
        Niegdzie w Rudzie Śląskiej, ani np. w centrum Katowic nie znalazłem miejsca, gdzie można napić się tego piwa z kija!!! To moim zdaniem nie jest zaletą ŻUBRA bo skoro jest masówką to nie powinno być ze znalezieniem takiego miejsca żadnych problemów.
        www.waldschloss.prv.pl - nowy wymiar grozy...

        Comment

        • ZIOMEK2
          Gość
          • 09-2004
          • 2523

          #5
          może gdzieś w Jankowicach k/Pszczyny go znajdziesz, był tam ostatnio widziany ten żywy co to z zającem i lisem gra w reklamie !?

          Nasz region, na czas obecny, chyba nie jest regionem działania tej marki w postaci beczkowej ale możesz pytać też na piknikach dla pracowników KP ( konieczne zaproszenie ), albo napisz do TBK aby nim częstowali w Muzeum Piwowarstwa - zrób to teraz, tak przypomina tyskie Książęce, że warto zrobić ten krok !

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2 Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) tak przypomina tyskie Książęce, że warto zrobić ten krok !
            No Ziomek, tym razem Cie wyraznie ponioslo...
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wazap87 Wyświetlenie odpowiedzi
              Cóż Mr Cooper, mi akurat piwo ŻUBREM zwane bardzo smakuje. A o gustach się nie dyskutuje. Może i ŻUBR jest masówką, ale... CO Z TEGO??? Wybacz, ale dla mnie nie jest ważne, czy jakieś piwo jest niesłychanie rzadkim, wymierającym gatunkiem, czy też jest masówką dostępną na terenie całego kraju.
              Dla mnie naprawdę WAŻNE jest to, że ŻUBR po prostu bardzo mi smakuje, jest przy tym tani i łatwo dostępny... ale niestety jedynie w sklepach.
              Troche nie na temat ale nie moge się powstrzymać i napisze kilka słów. Kilka dni temu miałem kontakt z tym tak zachwalanym w reklamach piwem. Mój znajomy także jest ( sorry - był ) miłosnikiem tego piwa. Kiedy sie go zapytałem, dlaczego jest to jego ulubione piwo za bardzo nie umiał powiedzieć. Lubi i już. Zaprosiłem go do domu i wspólnie skosztowaliśmy kilka piwek z mojej "kolekcji". Smakowały mu. Nastepnego dnia zadzwonił do mnie i powiedział że jest mi niezmiernie wdzięczny, że otworzyłem mu oczy ( czytaj kubki smakowe ) na rynek piwny. A piwo Żubr które właśnie miał wypić oddał żonie, bo po dwóch łykach stwierdził ze mu niesmakuje.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                a próbowałeś Bartka , Ediego niepaseryzowane Noteckie czy Ciachana ?spróbuj a później porozmawiamy o żubrze
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • mwa
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 5071

                  #9
                  Wiesz, W Rudzie Śląskie nie ma gadania. Pijesz Tyski, Żywca, Warke lub nie pijesz piwa.
                  A na Wersterplate jest piwo z BG Zabrze i też mi bardzo smakuje.


                  A co do założyciela wątku-chopie jak piejsz takie piwa i Ci smakują to masz praiwe to samo co jak wypije swoje piwo i wydale je moczem.. A tak naprawwe to pisz na PW a pszeniczne pijesz z mojego browaru a nie z jakiegoś browaru KP, gdzie nawet nie wiesz gdzie powstało.
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • efdisk
                    Member
                    • 07-2005
                    • 55

                    #10
                    ale jazda
                    Vulgare amici nomen, sed rara est fides

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika efdisk Wyświetlenie odpowiedzi
                      ale jazda
                      Dokładnie. Proszę skończyć tą dyskusję o smakach, bo to nie ten dział.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • wazap87
                        Junior
                        • 05-2007
                        • 4

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                        Proszę skończyć tą dyskusję o smakach, bo to nie ten dział.
                        Zgadzam się!!! Proszę o konkretne odpowiedzi na postawione przeze mnie powyżej pytanie.
                        Jak już wsześniej pisałem - o gustach nie dyskutuję!!! Ja poprostu chcę się napić ŻUBRA z kija!
                        I chciałbym się zwyczajnie dowiedzieć, gdzie można tego dokonać bo chyba właśnie temu służy ten dział na forum.

                        PS. Dzięki wszystkim, którzy dotychczas odpowiedzieli na postawione przeze mnie pytanie.
                        Last edited by wazap87; 06-05-2007, 13:31.
                        www.waldschloss.prv.pl - nowy wymiar grozy...

                        Comment

                        • mwa
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 5071

                          #13
                          Ok,
                          Łaziłem po knajpach i nigdzie nie ma lanego Żubra. Nie jestem w stani Ci pomóc.
                          Pozdrawiam Cię !!!!

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wazap87 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja poprostu chcę się napić ŻUBRA z kija!
                            I chciałbym się zwyczajnie dowiedzieć, gdzie można tego dokonać bo chyba właśnie temu służy ten dział na forum.
                            A może źle zadałeś pytanie? Może trzebabyło się spytać: "czy wogóle leją Żubra z beczki"?

                            ps.Jakoś nigdy nie słyszałem na Śląsku "piwo z kija".
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                              A może źle zadałeś pytanie? Może trzebabyło się spytać: "czy wogóle leją Żubra z beczki"?
                              W ogóle leją, widziałem na północy Polski parasole i nalewaki. Natomiast na Górnym Śląsku nigdzie jeszcze nie widziałem tego piwa z beczki. Prawdopodobnie marketingowcy KP uznali, że jest Tyskie (lokalne bądź co bądź) i Lech i to wystarczy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎