Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

w poszukiwaniu Króla Puszczy, czyli... gdzie występuje ŻUBR? - Ruda Śląska i okolice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #16
    Jakoś nie widze tego,że kolega Wazap87 jedzie nad morze na Żubra.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • ZIOMEK2
      Gość
      • 09-2004
      • 2523

      #17
      Przecież On się chce napić tu na miejscu więc niechaj telefonuje do KP aby tu sprowadzić przynajmniej jedną beczkę, np do Pszczyny.
      I wtedy będzie: " Żubr pity przy żubrze ! " - sam bym się napił takiego z beczki !

      Gdyby ktoś lał na Śląsku to piwo z beczki, to zapewne by było zaznaczone na Forum, nie ma na Forum więc trzeba to piwo ściągnąć przynajmniej do Pszczyny !

      Fajnie gdyby też inne ośrodki hodowli żubra pomyślały o piwie Żubr.
      Wtedy jedziesz w ciemno i pijesz Żubra przy żubrze !

      PS
      Jest jeszcze Zubr z Přerova (?) ale nie wiem czy to znaczy to samo, a widuje się go beczkowego np na Zaolziu !?

      Comment

      • wazap87
        Junior
        • 05-2007
        • 4

        #18
        A niech mnie :/
        chyba faktycznie będę się musiał za niedługo wybrać na wakacje do Puszczy Białowieskiej ,
        bo cóś widza, że u nos to sie tego ŻUBRA z byczki (abo z kija - wsio ryba ) nie beda móg szluknąć
        www.waldschloss.prv.pl - nowy wymiar grozy...

        Comment

        • Grothesk
          Senior
          • 11-2005
          • 811

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wazap87 Wyświetlenie odpowiedzi
          Drodzy piwosze z okolic śląska!
          Zwracam się do Was o pomoc w wypełnieniu mojej życiowej misji.
          Nadchodzi w życiu każdego człowieka taki moment, gdy obiera on sobie jakiś cel w życiu. Dla jednych tymże celem może to być np. założenie rodziny, dla innych znowu sukces zawodowy. Tak się złożyło, że dla mnie takim właśnie celem życiowym jest... zakosztowanie lanego piwa ŻUBR!
          Jako że mieszkam w Rudzie Śląskiej to właśnie od okolic tego miasta chciałbym rozpocząć moje poszukiwania.
          Proszę Was więc, o dostojni piwosze, o pomoc w odnalezieniu miejsca, w którym można napić się z kija tego wspaniałego piwa!
          Żubra lanego masz na 100% w Bydgoszczy na/przy dworcu PKP, wśród większości miejscowych bywalców - tubylców i bezdomnych (również) cieszy się ogromną popularnością. Przypomniał mi się pewien dialog z pewnym sympatycznym panem pijącym piwo, o które pytasz. Pytam się barmanki czy Kujawiak z kija u nich jest pasteryzowany, na co on do mnie krzyczy, że Kujawiak to nie jest dobre piwo. Pytam się go, jakie piwo wg niego jest najlepsze? Odpowiedział, że Żubr. Pytam co mu w nim tak smakuje? Powiedział, no jak to co? Kopie nieźle! Uśmiechnąłem się. Podziękowałem. Wyszedłem, bo z koneserami nie rozmawiam! ;-P

          Z piwami koncernianymi jest tak samo jak z modelkami z pierwszych stron gazet... Ludzie myślą, że piwo idealne to piwo takie jak Żywiec, Tyskie, Lech - a przecież w ten sposób tworzy się analfabetyzm smakowy. Dlaczego porównanie do kobiet? Bo ktoś kiedyś powiedział, że ideał kobiety to wysoka, szczupła i z dużym biustem, do tego blondynka o niebieskich oczach... i wielu ludzi tak uważa! W ten sposób tworzą sie stereotypy "produktów" idealnych...


          Właśnie sobie uświadomiłem, że nigdy nie próbowałem Żubra! Chyba dlatego, że mam pod nosem browary czarnkowski, miłosławski a jak jestem na kresach to Perłę i Zwierzyńca... No cóż, może mnie kiedyś poczęstujesz, bo szczerze, to szkoda mi wydać dwa i pół złotego na piwo z kompanii piwowarskiej! Jako marketingowiec uczuliłem się na akcje typu, piwo złoty pięćdziesiąt a reklama do tego piwa złotówkę - i kto za to płaci? pan za to płaci, pani za to płaci... społeczeństwo!



          Grothesk

          Comment

          • Grothesk
            Senior
            • 11-2005
            • 811

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wazap87 Wyświetlenie odpowiedzi
            Zgadzam się!!! Proszę o konkretne odpowiedzi na postawione przeze mnie powyżej pytanie.
            Jak już wsześniej pisałem - o gustach nie dyskutuję!!! Ja poprostu chcę się napić ŻUBRA z kija!
            I chciałbym się zwyczajnie dowiedzieć, gdzie można tego dokonać bo chyba właśnie temu służy ten dział na forum.

            PS. Dzięki wszystkim, którzy dotychczas odpowiedzieli na postawione przeze mnie pytanie.
            To ja powiem inaczej. Tak duża "organizacja" jak Kompania Piwowarska ma infolinię, pod którą potencjalny konsument taki jak Ty, który notabene, karmi hydrę, może zadzwonić i zadać pytanie sympatycznej telefonistce, gdzie w Rudzie Śląskiej jest lokal z lanym Żubrem - powinni Ci powiedzieć, w końcu żyją z ludzi takich jak Ty... Piwoszy!



            Grothesk

            Comment

            • ZIOMEK2
              Gość
              • 09-2004
              • 2523

              #21
              a w których miejscach w Polsce jest hodowany Żubr - jako zwierze ?


              Może tam znajdziecie piwo marki Żubr ?

              Comment

              • Grothesk
                Senior
                • 11-2005
                • 811

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2 Wyświetlenie odpowiedzi
                a w których miejscach w Polsce jest hodowany Żubr - jako zwierze ?
                Raczej tylko jako zwierzę, roślin o takiej nazwie nie ma - chyba, że trawa żubrowa... Musi Białowieża i Bieszczady - tam występuje Żubr! Aspekt występowania żubra w Krasnymstawie, tego, że w Elblągu się należy i że wkracza na Warmię pomijamy...


                Może tam znajdziecie piwo marki Żubr ?
                Znajdą!*











                _______
                * Jak ktoś zgubi! (przyp. redakcji)






                Grothesk

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
                  Raczej tylko jako zwierzę, roślin o takiej nazwie nie ma - chyba, że trawa żubrowa... Musi Białowieża i Bieszczady - tam występuje Żubr! Aspekt występowania żubra w Krasnymstawie, tego, że w Elblągu się należy i że wkracza na Warmię pomijamy...
                  Grothesk
                  A co z Pszczyną?
                  Last edited by adam16; 04-07-2007, 20:06.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • sergioP
                    • 09-2005
                    • 1261

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A co z Pszczyną?
                    "...
                    Po robocie pobiegł w gąszcze.
                    `Już ja to na chrząszczu pomszczę!`
                    Lecz nie zastał chrząszcza w trzcinie,
                    Bo chrząszcz właśnie brzęczał w Pszczynie."
                    - Wiesz Luciu, co ci powiem?
                    - ???
                    - ...napiłbym się piwa.

                    ------------------------------------------
                    Dzień dobry panu.
                    Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

                    Comment

                    • ZIOMEK2
                      Gość
                      • 09-2004
                      • 2523

                      #25
                      znane , może bardziej dla " mazurzących " to: " W Pscynie na synie psejechało mys - a zgzytło ! ".

                      Tak często zapomina się o żubrach z Pszczyny, jeszcze do końca XV lub XVI w. wolno biegające w Puszczy Pszczyńskiej, późnieje wybite - lasy się kurczyły - potrzebne było drewno dla rozwijającego się przemysłu miast i wsi ! , które to zawsze po ostatnich wojnach współodtwarzały wtórnie ( bo pierwotnie w wieku XIX też z Białowieży - dar Cara dla Księcia Pszczyńskiego - pierwszego łowczego w Państwie Pruskim! - chyba tak to było ? ) populację polskiego żubra gdy te z Puszczy Białowieskiej zjedzono lub odstrzelono juz do ostatniego !

                      Oprócz Białowieży i Bieszczad oraz Jankowic k/ Pszczyny o hodowli możemy mówić także w Puszczy Niepołomickiej i chyba w Kampinosie, gdzie jeszcze ?

                      Jest to kilka punktów w których powinno być serwowane piwo marki Żubr tak jak Porter Żywiecki w Cieszynie !

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #26
                        Przypominam, że to jest dział Piwo Gdzie. prosze, więc powrócić do tematu.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • rumianman
                          PremiumUżytkownik
                          • 10-2006
                          • 23

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...A piwo Żubr które właśnie miał wypić oddał żonie, bo po dwóch łykach stwierdził ze mu niesmakuje.
                          Boże! A za co żonę biedną chciał otruć? Co mu niewiasta zawiniła, żeby ja Żubrem poić?

                          Comment

                          • strzelczyk76
                            Senior
                            • 11-2003
                            • 823

                            #28
                            Dobra - tyle gadki - a mało konkretów

                            Chciałeś Żubra lanego - to masz - wprawdzie nie na Śląsku - ale w granicach województwa śląskiego.

                            Pizzeria Palermo - Żarki Letnisko - ul. Kąpielowa 1

                            3,4 zł za 0,5 l - firmowe kufle Żubra, pijesz pod parasolem Żubra - czyli czego chcieć więcej

                            Wazap87 - jeśli faktycznie, tak jak wcześniej pisałeś - jest to twoja życiowa misja - to te 60 km od Rudy - nie będzie dla ciebie przeszkodą

                            a same Żarki Letnisko to dosyć znana miejscowość wypoczynkowa - dosyć dużo ludzi ze Śląska a zwłaszcza z Zagłębia ma tutaj domki - wieć warto się wybrać - przecież to już Jura - i piwa z Gab-a dostaniesz w spożywczaku bez problemu - a i do Zawiercia na Bonera można się wybrać!
                            NORMALNOŚĆ



                            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                            Comment

                            • piotrsh
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 435

                              #29
                              Lane piwo z Browaru Dojlidy można było się napić w Rudzie Śląskiej na Wirku w niejakim Gościńcu Wanda-Lech jakieś 5-7 lat temu....
                              Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎