Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Gdzie tanie refraktometry?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    Gdzie tanie refraktometry?

    Kupie refraktometr, jednak cena oferowana przez BA wydaje mi się lekko przesadzona. Allegro wypluwa podobne ceny.
    Czy można gdzieś dostać refraktometry w ciekawszej cenie? A może to normalna cena?
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Obawiam się, że słowa "tani" oraz "refraktometr" nie bardzo do siebie pasują
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • KULI
      ********
      • 10-2002
      • 197

      #3
      Widywałem na niemieckim ebay'u tak za ok. 30 euro plus ok. 10 przesyłka, ale czy to tanio ?

      Comment

      • huanghua
        Senior
        • 10-2005
        • 1910

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Obawiam się, że słowa "tani" oraz "refraktometr" nie bardzo do siebie pasują
        Mój znajomy mówi, że do słowa "piwo" pasuje tylko "Żywiec", a więc pozornie nie pasujące słowa moga dla niektórych tworzyć nierozerwalną parę
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KULI Wyświetlenie odpowiedzi
        Widywałem na niemieckim ebay'u tak za ok. 30 euro plus ok. 10 przesyłka, ale czy to tanio ?
        30 juro Widac można taniej. Dzięki KULI. Zainteresuję się tematem.
        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Na spotakniu SCB cos slyszalem o bardzo tanich refraktometrach sciaganych z dalekiego wchodu. Tylko niewiadomo czy to na dobra sprawe wyjdzie taniej w wypadku jednostkowych zamowien. Moze trzeba zaplacic clo, transport itd. Ale jak bede mial okazje to sie postaram dowiedziec jak nawiecej. Moze zajac mi to troche czasu, gdyz niebawem wyjezdzam na wakacje i miedzyczasie umknie mi spotkanie SCB.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • huanghua
            Senior
            • 10-2005
            • 1910

            #6
            Kolega Makaron zwrócił mi uwagę na faktycznie tanie refraktometry z Hong Kongu (ebay). Dziś poprzez ręce kolegi dostanę taki sam jak z HK. Cena o połowę niższa, włączając koszty przesyłki!
            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

            Comment

            • adanjan
              Member
              • 08-2006
              • 77

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KULI Wyświetlenie odpowiedzi
              Widywałem na niemieckim ebay'u tak za ok. 30 euro plus ok. 10 przesyłka, ale czy to tanio ?
              Swój zakupiłem w USA za 43$ (przy okazji transposrtu rodzinnej paczki ;-), myślę, że jak ktoś ma wracającą z za "kałuży" rodzinę lub znajomych to warto sobie ściągnąć taki sprzęt. Jakość i komfort wysładzania z takim sprzętem pierwsza klasa! Polecam

              PS.
              Na wakacje jadę do USA, więc juz teraz robię rozpoznanie co poza tanimi refraktometrami, śrutownikami i drożdżami warto stamtąd przywieźć ;-)

              Comment

              • huanghua
                Senior
                • 10-2005
                • 1910

                #8
                To nie temat i miejsce, ale faktycznie zerknij po kilku brew-shopach.
                Śrutownika pewnie nie zabierzesz, ale polecam zakup różnych słodów specjalnych w małych opakowaniach jednofuntowych, wieeeeelki wybór chmielu i drożdży. Raj dla amatorów
                W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                Comment

                • adanjan
                  Member
                  • 08-2006
                  • 77

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                  To nie temat i miejsce, ale faktycznie zerknij po kilku brew-shopach.
                  Śrutownika pewnie nie zabierzesz, ale polecam zakup różnych słodów specjalnych w małych opakowaniach jednofuntowych, wieeeeelki wybór chmielu i drożdży. Raj dla amatorów
                  Śrutownik (Maltmill), refelektometr i małą kolekcję drożdży (wszystko a USA) już mam, a wszystko kosztowało 50% taniej niz w Polsce, dlatego też polecam Ci zakupy właśnie tam ;-) Jeśli poczekasz 2 miesiące to taki "tani" a dobry referektometr moge Ci zakupić.

                  Słody specjalne oczywiście zakupie, nie ma to jak przyjemność z eksperymentowania.

                  Comment

                  • huanghua
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 1910

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adanjan Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)Jeśli poczekasz 2 miesiące to taki "tani" a dobry referektometr moge Ci zakupić.(...)
                    Dziękuję, już mam zaklepany.
                    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adanjan Wyświetlenie odpowiedzi
                      ...refelektometr ... referektometr ....
                      Chodziło o refraktometr?

                      Comment

                      • huanghua
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 1910

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                        Chodziło o refraktometr?
                        Wow, masz dobry refleksometr
                        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                        Comment

                        • adanjan
                          Member
                          • 08-2006
                          • 77

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Chodziło o refraktometr?
                          oczywiście refraktometr ;-) jakoś mi sie przy zacieraniu (grodziskie) tak szybko pisze....

                          Comment

                          • coder
                            Senior
                            • 10-2006
                            • 1347

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adanjan Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jakość i komfort wysładzania z takim sprzętem pierwsza klasa! Polecam
                            Nigdy nie miałem tego sprzętu w ręku, napisz, na czym polega to zwiększenie komfortu pracy.

                            Comment

                            • adanjan
                              Member
                              • 08-2006
                              • 77

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nigdy nie miałem tego sprzętu w ręku, napisz, na czym polega to zwiększenie komfortu pracy.
                              Komfort pracy:
                              - do pomiaru BLG wystarczy kilka kropli,
                              - urządzenie balansuje się termicznie,
                              - podczas wysładzania powyższe dwa aspekty pozwalają mi wysładzać szybko i świadomie "do końca" czyli do momentu aż wysłodziny mają 2-3 BLG. Kiedyś próbowałem robić to z balingometrem, ale się nie sprawdziło - trzeba albo chłodzić brzeczke przed pomiarem, albo przeliczać.

                              Dzięki temu przy standardowych zestawach bizowych skomponowanych na 22 litry zawsze wychodzi mi o 2-4 litry brzeczki więcej, dzięki czemu nie mam problemu zarówno z surowcem do starterów jak i refermentacji.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎