Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Digitalizacja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Digitalizacja

    Tytuł brzmi dumnie. A pytanie proste: jak zgrać kasety magnetofonowe na płyty CD?


    Ew. pytanie pomocnicze: czy ma ktoś zbędny radiomagnetofon Beckera do MB W124?
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    W Poznaniu znam człowieka, który oczyszczał zgrane na MC stare punkowe kapele i zgrywał je później na CD
    Mam od niego sporo poprawionych polskich staroci, jeśli troche siedziałeś w temacie to Bunta powinieneś znać, a co za tym idzie i sprawę na miejscu byś sobie załatwił
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #3
      Niestety, w Poznaniu mieszkam od stosunkowo niedługiego czasu, klimaty też inne nieco

      Poza tym, szukam raczej rozwiązania które pozwoli mi zrobić to samemu - czyli możliwości połączenia HiFi z PC i odpowiedniego oprogramowania.
      Last edited by arcy; 05-07-2007, 14:07.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Jeśli Arcy pozwoli, to się podepnę pod ten temat.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          a z czym macie właściwie problem? jeśli Wasz wzmacniacz ma wyjście liniowe, od biedy słuchawkowe, a Wasza karta dźwiękowa w komputerze ma wejście liniowe (nie nagrywamy oczywiście we. mikrofonowym) to właściwie wiele więcej nie trzeba. Ustawiamy dobrze poziomy wyjściowe w wieży i czułość wejściową w karcie dźwiękowej i puszczamy piekielną maszynę w ruch.

          Pozostaje kwestia programu do nagrywania i obróbki dźwięku. Ja niegdyś korzystałem z komercyjnego Soundforge. Ale do samego nagrywania wystarczy od bidy i zwykły windowsowski Soundrecorder. Nagrywać można jako WAVe stereo. potem od razu na CD można wypalić lub jeszcze lepiej - zająć się drobną obróbką, znormalizowaniem, odszumieniem, etc. i dopiero wtedy wypalić i sprawdzić jak się sprawuje nagranie.

          Nie będę sugerował konkretnych rozwiązań "softwareowych", bo już nieco wyleciałem z obiegu a nie pamiętam darmowych programików dedykowanych do odszumiania. Na pewno przez lata coś się w tej kwestii zmieniło.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • sergioP
            • 09-2005
            • 1261

            #6
            Ja zgrywałem muzykę z kaset na kompa ze zwykłego walkmana, w sposób, który opisał ART.
            Nie pamiętam już jakiego programiku do tego użyłem, ale jak sobie przypomnę to dam znać.
            Last edited by sergioP; 07-07-2007, 18:53.
            - Wiesz Luciu, co ci powiem?
            - ???
            - ...napiłbym się piwa.

            ------------------------------------------
            Dzień dobry panu.
            Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

            Comment

            • sergioP
              • 09-2005
              • 1261

              #7
              Takich programów są w sieci pewnie całe wiadra.
              Ja używałem Audio Edit Magic 8.5 SE.
              http://www.mp3editmagic.com/aem/features.htm
              - Wiesz Luciu, co ci powiem?
              - ???
              - ...napiłbym się piwa.

              ------------------------------------------
              Dzień dobry panu.
              Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                No mnie chodziło i o oprogramowanie. Ale zastanawiałem się także nad techniką, żeby efekt był zadowalający, bo cześć kaset jest nieźle już zaszumionych.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎