Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Brno, Petrska 3, Za vraty (Benedictus)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Czechy, Brno, Petrska 3, Za vraty (Benedictus)

    Idąc w dół ul. Petrską - Dietrichsteinsky palac mieści w sobie sklepik/kawiarnię pt. Benedictus. Oferuje wszelkiej maści produkty "klasztorne". Zioła, herbaty, wina, piwa i inne. kawiarnia to właściwie niepozorny ogródek z kilkoma drobnymi stoliczkami.

    Wypijemy tu wyjątkowo bardzo dobre cepowane Kvasnicove z Zeliva (po doświadczeniu z butelkowymi produktami z Zeliva miałem wielkie obawy) ze 29 CK 0.3l.

    Dodatkowo bardzo dużo klasztornych piw belgijskich w cenach (stosunkowo) wysokich - ok. 80-90 Ck z butelkę 0.3l
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Można sobie skosztować również chleba ze smalcem z Tyńca za 15 koron.

    Nazwa tegoż przybytku (raczej sezonowego) wg menu brzmiała Za vraty. Natomiast na bramie wisiał żółty baner z napisem Benedictus - klasterni produkty., stąd też pozostawiłam w nazwie również Benedictusa, aby spragniony forumowicz mógł tam zajrzeć.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Przybytek, jak się okazało, nie jest sezonowy. Inną sprawą jest że w zimie nie można się wzmocnić żadnym lanym. W ofercie jest cała gama belgiskich klasztorniaków w cenach o których już ART wspominał. Ja przyszedłem tu spróbować względnie trudno dostępnych klasztornych z Želiva; do wyboru była butelkowa piętnastka i wiśniowa trzynastka. Z tego co pamiętam to cena bez zmian czyli 29 Kc/0,3 l.

      Piwo na kolana nie powala i rozumiem skąd ART miał obawy przed ponowną jego degustacją. Po wypiciu jasnej piętnastki nie skusiłem się już na wiśniowe. Zbyt słodowe, z minimalną ilością niuansów mogło się równać co najwyżej z Podwójnym Fraterem.

      Sam lokal nie jest typowym miejscem do spożywania piwa. Z głośników sączyła się jakaś medytacyjna muzyka, w środku panował sterylny klimat a pary w średnim wieku popijały wino. Myślę, że ciekawiej jest tu latem kiedy to w zacienionym ogródku jest szansa napić się klasztornego prosto z beczki.
      Attached Files
      Last edited by docent; 18-01-2008, 20:53.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎