Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o... brzytwie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • angasc
    Senior
    • 04-2006
    • 977

    Przy piwie o... brzytwie

    Od pewnego czasu golę się brzytwą. O ile zakup tegoż narzędzia nie sprawił mi większego problemu, o tyle problem pojawił się przy zakupie kamienia do ostrzenia.
    Czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić kamień lub pas? I nie chodzi mi o linki typu www razors.pl, bo to porażka jest....
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #2
    Widziałem parę tu
    Last edited by arcy; 13-12-2007, 22:14.

    Comment

    • angasc
      Senior
      • 04-2006
      • 977

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
      Widziałem parę tu
      Dzięki Arcy, ale to nie do końca o to chodzi. Tego typu kamień czy jak kto woli ostrzałkę to ja mam. Tylko że typowa brzytwa ma ostrze długości ok 8 cm. Natomiast oferowane kamienie mają szerokość max 5 cm. Da się tym brzytwę naostrzyć, ale po pierwsze jest to rzeźba okrutna, po drugie skutecznie przyczynia się do niszczenia brzytwy. Kamień powinien mieć szerokość nieco większą od długości ostrza. Wówczas brzytwa ostrzona jest równomiernie na całej swojej dlugości. Takie kamienie to tylko na filmie z USA widziałem oraz kiedyś w jednym z niemieckich sklepów. To co jest do kupienia w Polsce, to chyba zrzuty ze starych niemieckich magazynów.
      Jeśli chodzi o pasy, to pal licho. Dam sobie radę z szerokością 5 cm. Ale ostrzenie na 5 cm kamieniu powoduje u mnie reakcje nieparlamentarne.
      Widział ktoś normalne, prawidłowe kamienie do brzytew w jakimś sklepie?

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Poszukaj w sklepach z nożami. Ostatnio w Polsce jest na nie moda i sporo miejsc, gdzie są sprzedawane, głównie w Internecie.

        Comment

        • angasc
          Senior
          • 04-2006
          • 977

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
          Poszukaj w sklepach z nożami. Ostatnio w Polsce jest na nie moda i sporo miejsc, gdzie są sprzedawane, głównie w Internecie.
          Też szukałem. Nawet spory wybór jest, tylko że się nie nadają. Kamienie do ostrzenia noży mają ziarnistość 400- 4000. Do brzytwy powiniem być kamień o ziarnistości 6000 - 10.000. Najlepiej dwustronny. Gdybym ogolił się brzytwą ostrzoną na kamieniu o ziarnistości 1000, to wyglądałbym jak po bitwie z Edwardem Nożycorękim.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            A czy ja mogę tak z ciekawości: co Cię skłoniło do wyboru golenia się brzytwą?
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • angasc
              Senior
              • 04-2006
              • 977

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              A czy ja mogę tak z ciekawości: co Cię skłoniło do wyboru golenia się brzytwą?
              Oczywiście, że możesz
              Wieczne problemy ze skórą twarzy. Typu: zaczerwienienia, pieczenie po goleniu, czasami niewielkie wypryski. Wszystko to powodowało że golenie było dla mnie najgorszą z możliwych czynności toaletowych. Unikałem tego jak ognia, czasami goliłem się raz w tygodniu a kiedyś nawet zapuściłem brodę żeby tej paskudnej czynności uniknąć.
              Obecnie golę się co 2 dni, chętnie robiłbym to codziennie. Zero problemów z cerą, pysk gladki i zdrowy. Poza tym nie używam pianek, wód po goleniu, maszynek, balsamów itp. Ogólnie święty spokój, przyjemność a nie obowiązek, zadowolenie i nareszcie golenie stało się czynnością na którą czekam niby na jakieś święto.
              Last edited by angasc; 13-12-2007, 23:30.

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                #8
                Tak na sucho?

                Comment

                • angasc
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 977

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak na sucho?
                  Nie, oczywiście po namydleniu ryja. W sklepach Douglas jest do kupienia mydło do golenia. Pędzle też. Zresztą jak się poszuka to te rzeczy bez problemu można kupić w różnych miejscach. Wbrew pozorom golenie brzytwą nie odeszło jeszcze do lamusa.
                  Na szczęście

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    #10
                    Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem. Ale nie dość, że mam stracha żeby się nie pociąć, to jeszcze tyle zamieszania z tym ostrzeniem.

                    Comment

                    • angasc
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 977

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem. Ale nie dość, że mam stracha żeby się nie pociąć, to jeszcze tyle zamieszania z tym ostrzeniem.
                      Bez przesady. Najgorsze są pierwsze 2 tygodnie. Najpierw ręce się trzesą więc łatwo się zaciąć. Poza tym skóra musi się przyzwyczaić. Ale później niczym innym nie będziesz się chciał golić.
                      Ostrzenie nie jest wielkim problemem. To naprawdę jest przyjemność. Jak się ma normalny kamień, jego mać.

                      Comment

                      • huanghua
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 1910

                        #12
                        Ja mam podobne problemy z cerą, choć może w mniejszej skali, ale nigdy nie pomyślałbym że brzytwa rozwiąże ten problem. Skąd się o tym dowiedziałeś?
                        Jak pierwsze próby z oskrobaniem ryjka? Traumatyczne?
                        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                        Comment

                        • angasc
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 977

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem. Ale nie dość, że mam stracha żeby się nie pociąć, to jeszcze tyle zamieszania z tym ostrzeniem.
                          Gdy na You Tube wpiszesz hasła razor oraz honning, to znajdziesz filmy instruktażowe.

                          Comment

                          • angasc
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 977

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja mam podobne problemy z cerą, choć może w mniejszej skali, ale nigdy nie pomyślałbym że brzytwa rozwiąże ten problem. Skąd się o tym dowiedziałeś?
                            Jak pierwsze próby z oskrobaniem ryjka? Traumatyczne?
                            Traumatyczne to raczej nie
                            Tylko dwa małe zacięcia.
                            Ałun skutecznia załatwia sprawę zacięć.
                            Jak pisałem Arcemu - najgorsze są pierwsze 2 tygodnie - skóra musi się przyzwyczaić. Ale już po pierwszym razie żona będzie zachwycona......
                            Tej myśli nie rozwinę....

                            Comment

                            • angasc
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 977

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja mam podobne problemy z cerą, choć może w mniejszej skali, ale nigdy nie pomyślałbym że brzytwa rozwiąże ten problem. Skąd się o tym dowiedziałeś?
                              Jak pierwsze próby z oskrobaniem ryjka? Traumatyczne?
                              Nie dowiedziałem się o tym. Wiedziałem od zawsze, a raczej od czasu dorastania. Kiedyś, dawno temu próbowałem golić się brzytwą. Ale nie miałem ani mydła, ani kamienia, ani pasa. Więc po kilku próbach dałem sobie spokój. Mimo że dziadek mówił, że nigdy nie ogolisz się niczym tak jak brzytwą. Lenistwo i łatwizna wzięły górę. Po latach walki z zarostem i problemami przypomniałem sobie o brzytwie. I błogosławię ten dzień.
                              Specjaliści twierdzą, że im twardszy zarost i im wrażliwsza skóra, tym szybciej powinniśmy zacząć golić się brzytwą. Bo to naprawdę rozwiązuje raz na zawsze jeden z największych męskich problemów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎