Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Laczka Tersesy a Oktoberfest

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peixe
    Senior
    • 03-2008
    • 115

    Laczka Tersesy a Oktoberfest

    A ja jeszcze poprawie pizmaka666: Oktoberfest nie odbywa sie na bloniach kolo Monachium! Theresienwiese, czyli w wolnym tlumaczeniu Laczka Teresy lezy prawie w samym centrum, 15 minut piechota od dworca glownego.

    A co do jakichs durnych ograniczen picia zlotego napoju i innych alkoholi, to w ogole zakazac! I puszczania bakow tez! Ustawowo.
  • Juby_piwosz
    Senior
    • 02-2006
    • 254

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
    A ja jeszcze poprawie pizmaka666: Oktoberfest nie odbywa sie na bloniach kolo Monachium! Theresienwiese, czyli w wolnym tlumaczeniu Laczka Teresy lezy prawie w samym centrum, 15 minut piechota od dworca glownego.

    A co do jakichs durnych ograniczen picia zlotego napoju i innych alkoholi, to w ogole zakazac! I puszczania bakow tez! Ustawowo.
    Ty lepiej popraw swoją pisownię, bo chyba masz polskie czcionki(?): Łączka Tersesy a Laczka Teresy np. to wielka różnica, chyba, że nie wiesz co to jest: "laczek"

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      No chłopie, akurat Peixe może miec z tym mały kłopot wszak mieszka w Monachium.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Juby_piwosz Wyświetlenie odpowiedzi
        Łączka Tersesy
        A kto to, ta Tersesa?

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
          A ja jeszcze poprawie pizmaka666: Oktoberfest nie odbywa sie na bloniach kolo Monachium! Theresienwiese, czyli w wolnym tlumaczeniu Laczka Teresy lezy prawie w samym centrum, 15 minut piechota od dworca glownego.
          Peixe- Piżmaka nie poprawiaj on tylko zrobił ctrl c, ctrl v. Wszelakie skargi i wnioski zgłaszamy do Onet.pl
          Last edited by ART; 23-09-2008, 16:06. Powód: cyt.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • peixe
            Senior
            • 03-2008
            • 115

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Juby_piwosz Wyświetlenie odpowiedzi
            Ty lepiej popraw swoją pisownię, bo chyba masz polskie czcionki(?): Łączka Tersesy a Laczka Teresy np. to wielka różnica, chyba, że nie wiesz co to jest: "laczek"
            No niestety mam niemiecka klawiature QWERTZ, ale staram sie pisac zrozumiale. Kiedys obwerwalo mi sie z tego powodu za "piwa z Lasku" .

            Ja rowniez dolaczam sie do pytania, co oznacza "Łączka Tersesy", moze cos nowego wymyslili, a my tu z Naczelnikiem bladzimy we mgle? A okreslenie "laczka" tez jest mi obce, bo z tego co wiem, rzeczownik "laczek" nie posiada formy zenskiej. To cos jak ze slynnym okazem slowotworstwa rodzimego pt. "pomarancz" , nagminnie uzywanym przez nieuswiadomiona czesc spoleczenstwa.

            @pizmak666: onet to ZUO.

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #7
              Uważaj, bo z laczka dostaniesz! Z laczka Teresy!

              Comment

              • Wnyku
                Junior
                • 07-2008
                • 10

                #8
                Oczywiście Oktoberfest BTW: Jak widzę pół tematu opieprzania kogoś za błędy nawet nie ortograficzne to czuję, że mam doczynienia z 13 latkami (doświadczenie z innych for). "... a ty też tak..." "... a ty też tak..." "... a wcale, że nie !!! ... "

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  sądzę że pewne błędy należy bezwzględnie prostować.
                  Last edited by ART; 23-09-2008, 23:48.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Juby_piwosz
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 254

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    No chłopie, akurat Peixe może miec z tym mały kłopot wszak mieszka w Monachium.
                    Żaden problem jeśli ma dobre oprogramowanie zmienić klawiaturę z niemieckiej na polską.

                    Comment

                    • Juby_piwosz
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 254

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                      A kto to, ta Tersesa?
                      Teresa - księżniczką Saxe-Hildburghausen, sam więcej poszukaj

                      Comment

                      • Juby_piwosz
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 254

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
                        No niestety mam niemiecka klawiature QWERTZ, ale staram sie pisac zrozumiale. Kiedys obwerwalo mi sie z tego powodu za "piwa z Lasku" .

                        Ja rowniez dolaczam sie do pytania, co oznacza "Łączka Tersesy", moze cos nowego wymyslili, a my tu z Naczelnikiem bladzimy we mgle? A okreslenie "laczka" tez jest mi obce, bo z tego co wiem, rzeczownik "laczek" nie posiada formy zenskiej. To cos jak ze slynnym okazem slowotworstwa rodzimego pt. "pomarancz" , nagminnie uzywanym przez nieuswiadomiona czesc spoleczenstwa.

                        @pizmak666: onet to ZUO.
                        Jednak jesteś . Literówkę potrafisz napisać (czyt. wkleić) z polską czcionką, kombinuj więc tak częściej, jeśli nie chcesz nauczyć się tak prostej rzeczy jak przełączanie klawiatury. Co do "laczka"- zauważ, że język polski odmienia przez przypadki...

                        Comment

                        • peixe
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 115

                          #13
                          Nie napinaj sie tak przyjacielu, bo ci zylka peknie Zalozylem optymistycznie, ze odczytasz sugerowane przez mnie okreslenie z kontekstu zdania, jak widac pomylilem sie okrutnie. Pisze zatem wyraznie: moja uwaga na temat formy zenskiej odnosila sie do kontekstu uzytego przeze mnie wczesniej zdania.

                          Co do zagadnien zwiazanych z klawiatura, tak sie sklada, ze odkad pamietam, uzywalem wersji juz bez polskich znakow diakretycznych. Coz - the sign of times. Nic niestety nie moge w tej kwestii dla ciebie zrobic, a jesli z tego powodu nie bedziesz spal po nocach, to wpisz mnie po prostu na liste ignorowanych.

                          I na Gambrinusa, lacz z laski swojej posty, miast odpowiadac kazdemu oddzielnie, bo pomyslimy zes nabijacz
                          Last edited by peixe; 24-09-2008, 16:16.

                          Comment

                          • peixe
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 115

                            #14
                            Ahumba, to sie do bialych porterow nadaje
                            Last edited by peixe; 24-09-2008, 16:52.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co do zagadnien zwiazanych z klawiatura, tak sie sklada, ze odkad pamietam, uzywalem wersji juz bez polskich znakow diakretycznych.
                              Nikt tu nad tym się nie będzie pochylał, Peixe. Masz dyspensę tylko dlatego, że piszesz z zagranicy. Spróbuj jednak wrócić do Polski...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎