Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus, Senojo Vilniaus Tamsusis / Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    Vilniaus, Senojo Vilniaus Tamsusis / Dark

    Przywiezione przez kumpla prosto z Litwy.
    Piwo z browaru UAB "Vilniaus Alus" - Tamsusis (Dark).
    Butelka: 0,5 l (zamykane gołą krachlą).
    Alkohol: 5,6%. Ekstrakt: brak danych.
    Kolor: ciemny, lekko czerwonawy.
    Piana: znikła tak szybko jak się pojawiła.
    Zapach: największy atut tego piwa, intensywny, podobny nawet do Granda z Ambera!
    Nasycenie: bardzo słabe.
    Smak: największe rozczarowanie, wodniste, mdłe, lekka goryczka, trochę karmelu.
    Wrażenia ogólne: słabe piwo, nie warte powtórzenia. Zaliczone i tyle.
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    I jeszcze foto etykiety...
    Last edited by sibarh; 03-05-2011, 07:47.

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Parametry bez zmian. Buteleczka 0,33 l.
      Zapach słodowy lekki z orzeźwiającym powiewem żelaza. To akurat nie jest zasługa piwowara, lecz zardzewiałego kapsla twist-off, którego mimo wielkich wysiłków nie udało mi się "twist".
      Piana kawa z dużą ilością mleka. Na początku dość obfita. Nawet przez chwilę utrzymywała się, ale z czasem prawie nic z niej nie zostało - cieniuchna warstewka na powierzchni, a na ściankach prawie nic. Wysycenie nie za wielkie. Mniej więcej takie jak w wygazowanej coli.
      Kolor herbaciany, lekko ceglasty.
      Smak słodowo-słodkawy i kwaskowy. Jakby nie miało chmielu. Trąci kwasem chlebowym, ale mimo wszystko jest mniej słodkie. W końcówce więcej kwasku z cieniem wytrawności w głębokim tle. Co ciekawe - nie ma żelaza.
      Nieszczególnie wyszukane piwo, ale bez przykrości da się wypić. Zważywszy na brak goryczki, to nie jest nawet takie mdłe. Dostatecznie plus. Plus za etę (j.w.).

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          #5
          Aromat - toffi, ale nie porterowy
          barwa - jak na zdjęciu
          piana - kremowa, niezbyt trwała, ale nie znika całkowicie
          wysycenie - raczej niskie
          smak - u mnie treściwe, słodkawy karmel, większe wysycenie trochę by "ożywiło" to piwo, bo dla mnie troszkę mdławe, choć goryczka na finiszu wyczuwalna i nawet przyjemnie zalega w ustach. Nie moje klimaty, ale może znaleźć swoich amatorów

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Krachla 0,5:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Można spotkać i z taką etykietą:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Vilniaus, Senojo Vilniaus

                Nie jest to na pewno opisywana 14% ponieważ nie jest mocna. W składzie słód jasny i karmelowy.
                5,6 al. Tamsusis Alus. Piwo ciemne jeżeli miałbym je porównywać do polskich to do Maciejowego z Ciechana. Chodzi mi tylko o kierunek bo nie ma w nim słodyczy maciejowego. Jest w smaku i zapachu delikatnie karmelowego, z piękną gęstą pianą. Niestety te smaki są mało zaznaczone. Ogólnie piwo do wypicia, całkiem smaczne ale bez charakteru i szukać go nie będę

                Zakupione w ogródku CDQ w Warszawie.
                Last edited by sibarh; 18-05-2011, 20:54.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Tamsusis Alus

                  Kolor: Brunatno-wiśniowy.
                  Piana: Jasnobeżowa. Początkowo wysoka, drobnopęcherzykowa, ale szybko dziurawieje i opada do cienkiej warstwy. Chwilę później tylko mała wysepka.
                  Zapach: Słodki, karmelowy, całkiem intensywny. Przez moment w tle bardzo delikatny chmiel.
                  Smak: Początkowo wyraźna karmelowa słodycz. Później dociera delikatna kwaskowość i nieco chropowata, lekka goryczka. W posmaku lekko kawowe akcenty. Dobry, ale nieco za słodki ciemniak.
                  Wysycenie: Średniowysokie.
                  Opakowanie: Ładna etykieta z panoramą jak na ostatnim zdjęciu sibarha. W moim również była dziwna rdza pod kapslem.

                  Kupione w tyskim Świecie Piwa.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    #10
                    Kolor: polotmavy rzekłbym
                    Piana: ładna, obfita, jednak szybko redukuje się do minimum
                    Zapach: niemal niewyczuwalny, karmelowy
                    Smak: lekko słodkawy, kawowo-karmelowy, ale jakiś taki bez wyrazu, piwo sprawia wrażenie rozcieńczonego
                    Wysycenie: Średnie
                    Opakowanie: jak w poście nr 7

                    Import własny, duży market w Wilnie.
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Kupione w blaszaku na Rudnickiego za bodajże 4,80 zł.

                      Kolor: Bardzo głęboka czerwień wchodząca w brąz. Trochę jak brown ale.
                      Piana: Bardzo wysoka, drobnopęcherzykowa, beżowa. Szkoda, że szybko opada do nędznych resztek i tylko szczątkowo osadza się na szkle.
                      Zapach: Niezbyt silny, karmelowo-orzechowy z odrobiną owocków i lekką nutą toffi. Dość typowy dla bałtyckich ciemniaków.
                      Smak: Piwo dość gęste, ale z początku wydaje się bez charakteru. Dopiero po chwili uwydatniają się poszczególne elementy: lekka palona goryczka, trochę owocków, nuty orzechowo-karmelowe, lekka słodycz.
                      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha z postu #7. Sympatyczna, stonowana etykieta z widoczkiem, firmowy kapsel (bez rdzy).
                      Uwagi: Nie jest to żadne arcydzieło, ale piwo pije się całkiem dobrze. Nie wyróżnia się na tle innych degustowanych przeze mnie kiedyś (głównie dzięki uprzejmości Sibarha) bałtyckich ciemniaków.

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Vilniaus, Senojo Vilniaus Tamsusis Alus
                        Alk. 5,6%
                        Kolor ciemny, pod światło brązowy z rubinowym odcieniem, mętny.
                        Piana niewysoka, znika szybko zostawiając cieniutką otoczkę wokół szkła.
                        Zapach zbożowo-karmelowo-drożdżowy. Świeży i naturalny.
                        Smak w miarę zrównoważony. Karmelowa słodycz, palono-chmielowa goryczka i lekka, wycofana kwaskowość razowego chleba pochodząca chyba od drożdży. Wszystkie smaki przenikają się wzajemnie, do samego końca, choć mniej więcej w połowie piwa karmelowa słodycz zaczęła mnie nieco drażnić.
                        Wysycenie dośc szczypiące ale drobne, przez co piję się z przyjemnością.
                        Na etykiecie panorama Wilna (strzelam), na kontrze sporo informacji po litewsku i angielsku. Nie podano ekstraktu. Kapsel firmowy widoczny na zdjęciu.

                        Bardzo smaczne i treściwe piwko na wieczór. Godne polecenia.
                        Gdyby odjąć nieco słodyczy i zastąpić ją bardziej wyrazistym nachmieleniem mógłby to być mój ulubiony ciemniak.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Nie wiem, czy to to samo piwo, ale to chyba jedyne ciemne "Wileńskie".

                          Vilniaus Sventinis Tamsusis, 5.6% alk., ekstrakt ?, butelka 1l z zamknięciem patentowym.

                          Ciemno-brązowe, przejrzyste, zupełnie klarowne. Piana jasnobeżowa, duża, dość trwała, drobniutka. Zapach lekko słodkawy, czysty, lekko karmelowy. Smak "razowy", słodki i karmelowy, goryczka chmielowa nikła i ledwo wyczuwalna, brak goryczy słodu palonego.

                          Pyszne ciemne piwo, ale słabo pijalne w większej ilości.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Tapir
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 730

                            #14
                            Kolor - Brąz, klarowny, pod światło rubinowe przebłyski.
                            Piana - Średnio obfita ale gęsta, niezbyt trwała, lekko oblepia szkło.
                            Zapach - Średnio intensywny, przede wszystkim czuć tu karmel, do tego lekki nuty orzechowe i owocowe. Po lekkim ogrzaniu pojawia się też aromat chleba razowego.
                            Smak - Na początku karmel i sporo słodyczy, po chwili dochodzi do tego lekka goryczka, delikatna kwasowość i drożdżowy posmak a smak staje się bardziej zbalansowany. Całość łagodna, aksamitna w smaku ale nieco za słodka.
                            Wysycenie - Średnie.
                            Opakowanie - Jak na zdjęciu sibarha.

                            Kupione za ok. 5 zł w blaszaku na Rudnickiego.
                            Przyjemne piwo ale na kolana nie rzuca.
                            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #15
                              Kolor: Bordowy, pod światło rubinowe refleksy. Klarowny. Byłby idealny gdyby to było Irish Red Ale
                              Piana: Jasnobeżowa, dosyć gęsta, średnio trwała, opada do kożucha i tak przez długi czas się trzyma, lekko oblepia szkło.
                              Zapach: Słodowy z mocną karmelową nutą i lżejszą orzechową.
                              Smak: Dosyć treściwe. Słodowy z mocnym karmelem i lekkimi nutami owocowymi oraz orzechowymi. Brakuje jakiejś kontry dla słodyczy, nie ma tu żadnej paloności a goryczka jest bardzo niska.
                              Wysycenie: Średnio wysokie.
                              Ogółem: Dla mnie zdecydowanie zbyt słodkie, aczkolwiek pijałem jeszcze bardziej mdłe piwa. Podstawa sama w sobie nie jest zła i gdyby było to skontrowane konkretną goryczką to mogłoby być bardzo przyzwoite piwo.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎