Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krynica, Kult Pszenicznoje Swietłoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Krynica, Kult Pszenicznoje Swietłoje

    Piwo pszeniczne, alk 4,5%, ekstr. 12%
    Pierwsze tego typu z Białorusi, kolor typowy dla gatunku, mętne, nieprzeniknione, piana biała, czapowata, długo się utrzymuje, zapach zbożowo-chlebowy, w smaku dominuje również chlebowy posmak, w tle posmak bananowy. Dość dobre, w miarę lekkie piwo, na pewno bardziej mi smakuje niż Franiszkany. Cena 2000 rubli białoruskich.
    Last edited by sibarh; 23-02-2010, 10:48. Powód: usunięto kiepską fotkę
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Moje również dziewicze z tego państwa w tym stylu, więc przebolałem iż w puszce. Zakupione na giełdzie w Tychach.
    U mnie piana była mizerna i dość szybko opadła. Piwo przypominało niektóre ukraińskie pszenice, choć bliższe jednak do Okocimia Pszenicznego. W zapachu czuć, iż mamy do czynienia z pszeniczką. Dobre, ale nie idealne. Wrócę jeszcze do wersji butelkowej po przeprowadzce do BP.
    Attached Files

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #4
        Pojawiło się dzisiaj w Tesco w Radzyniu Podlaskim. Cena 3,99 zł.
        Leciutkie i orzeźwiające. Przeważa słodowo-zbożowy smak. Banan ledwo wyczuwalny.
        Początkowo jakiś niepokojący posmak "kapsla".
        Ogólnie całkiem znośne i nie mam nic na przeciwko, żeby na stałe trafiło to oferty Tesco.

        Kupiłem w ciemno 3 szt. i pewnie jeszcze dokupie.
        Etykieta tak jak u sibarha, trochę inny kształt butelki.
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • fuliano
          Senior
          • 07-2010
          • 1825

          #5
          w Tesco Górczewska w Wawie też dostępne w cenie 3,99.
          Ciekawostka:
          topгoвый (nie wiem co to znaczy) przedstawiciel: Smoleńsk
          To chyba na zbliżającą się rocznicę

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
            topгoвый (nie wiem co to znaczy) przedstawiciel
            handlowy

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #7
              Aromat - delikatny, słodowy z lekkimi nutami cytrusów i goździka
              barwa - mętna jasna słomka
              piana - niezbyt wysoka, ale gęsta. Niezbyt trwała, nieco oblepia szkło
              wysycenie - jak na pszenicę nie jest najwyższe, ale w język szczypie
              smak - cytrusowy kwasek, chlebowa lekka słodowość z lekką bananową nutą i dość sporą goryczką pozostającą w ustach
              treściwość - niewysoka

              Dość lekkie piwo, może do końca mnie nie przekonuje, ale dla miłośników gatunku stanowić może miłą i ciekawą propozycję.

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Kolor: Cytrynowo-złoty, mętny, ale osadu nie zostawia. Bardzo jasny.
                Piana: Gęsta, jednak niezbyt wysoka. Po kilku minutach opada do ochronnego dywanika, lekko brudząc ścianki. Do końca duży pierścień.
                Zapach: Ładny, cytrusowo-słodowy. Później pojawiają się goździki oraz banany i momentami trochę nieprzyjemne, jakby lateksowe tło.
                Smak: Kwaskowy początek, zaraz po nim pszeniczna słodowość. Na końcu pojawia się mocna gorycz, która dość długo zostaje i miesza się z drożdżowym posmakiem. Raczej lekkie.
                Wysycenie: Wysokie, dość mocno szczypie.
                Opakowanie: Etykieta jak na fotce sibarha, ale butelka kształtem przypominająca wyroby z Anchor.

                Kupione w Tesco w Opolu za 3,99. Przyzwoita i trzeba przyznać trochę egzotyczna pszenica.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #9
                  Ponieważ Tesco mam koło domu, od paru dni spożywam je regularnie, nawet teraz Za 3.99 na prawdę warto kupić. Bardzo lekkie piwo, IMO coś pomiędzy szwabskim weissbierem a belgijskim witbierem.
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #10
                    No po dłuższym namyśle i paru kolejnych łykach stwierdzam, że nie wiele ma wspólnego z witbierem
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • kruger_nr1
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 801

                      #11
                      jak dla mnie bardzo smaczne piwko, szkoda że dopiero teraz miałem okazję spróbować. Na zdjęciu butelka dostępna w Tesco.
                      Attached Files
                      Kolekcja puszek piwnych:
                      http://puszkikrugera.web-album.org/

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Piwko całkiem znośne, choć maiłem wiele obaw kupując je na promocji w Tesco . Jak by było w cenie miedzy 3 zł a 3,50 zł to można by sięgać po nie częściej, a tak to w cenie zaledwie o 30-50 groszy wyższej można znaleźć coś o wiele lepszego. Ale do rzeczy. Kolor ciemny żółty, mętne. Zapach przyjemny, czysty bez nieprzyjemnych elementów, czuć w nim zbożowość i lekko goździki. W smaku jest ono delikatne o niewysokiej pełności. Na pierwszy plan również wychodzi zboże oraz lekka kwaskowatość. Goryczka bardzo delikatna, praktycznie nie wyczuwalna, odpowiednia dla tego piwa. Wysycenie na średnio wyższym poziomie, również pasujące do całości. Butelka w rzadko spotykanym ciekawym kształcie z ciekawa przejrzystą etykietą.

                        Podsumowując, nie najgorsza jest ta pszenica, a gdyby była tańsza to można by sięgać po nią znacznie częściej.
                        Last edited by YouPeter; 23-04-2011, 20:36.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          To naprawdę przyjemne lekkie, idealne na upały, piwko. Dziwne, ale w moim Tesco jest nieco tańsze - 3.79. Dokładnie za tę sama cenę można z półki obok wziąć Gościszewo Pszeniczne, które mi mniej smakuje. Tak jak nie przepadam za pszenicami, tak to będę kupować.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • kogoot
                            Member
                            • 05-2009
                            • 47

                            #14
                            zapach przyjemny czuc banany
                            piana wysoka szybka znika do obwodki na kuflu
                            smak lekkiego przeniczniaka i mi pasowal chcialem wiecej
                            wysycenie w sam raz

                            Comment

                            • GaryFisher
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 739

                              #15
                              Może się nie za bardzo sprzedaje bo u mnie też stoi 3.79 teraz...
                              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎