Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar cicha kobieta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szamankfc
    Junior
    • 10-2009
    • 7

    browar cicha kobieta

    browar cicha kobieta 1 warka pszenica od wes już przelana na cichą blg 5 coś musiałem skopać ale co tam i tak pójdzie w butelczyny

    aktualnie 2 warka też z konserwy 1.7 ekstrakt jasny i 1,7 ciemny na chmielony planuje około 20L na ferment postawić zastanawiam się czy aby nie do chmielić komentarze mile widziane

    następna wareczka też konserwa bo jeszcze mam składniki mianowicie 1,7 jasne na chmielone i 1,7 jasne

    2 warka idzie do fermentatora z wiadra po śledziach (z trudem wyszarpanym od pani z rybnego) 5 godzin moczonym w 1% roztworze sody kaostycznej (szczur do rur) a drożdże które zapodam to Safbrew S-33 właśnie spędzają 6 godzinkę na mieszadle magnetycznym z dodatkiem pożywki w formie " łyżka ekstraktu nie na chmielonego suchego + chochla z gara + pożywka dla drożdży "

    gościom i gościuwą z FCJP podziękuje nie skożystam bo nie potrafię pisać po polskiemu proszę wybaczcie
    Last edited by szamankfc; 11-10-2009, 14:31.
  • Doodeck
    Senior
    • 05-2003
    • 1612

    #2
    Oksymoron "cicha kobieta" powala na kolana .
    Dalekosiężny
    Obserwator
    Obiektów
    Dynamicznie
    Epatujących
    Ciekawymi
    Koncepcjami

    Comment

    • szamankfc
      Junior
      • 10-2009
      • 7

      #3
      wo gule to zapomniałem się pochwalić ta druga wareczka to dlatego bo ojcem zostanę

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        Gratuluję rozpoczęcia warzenia a i poczęcia także

        Jednakże bardzo proszę nie waż sobie lekce naszego przywiązania do poprawnej polszczyzny i staraj się pisać bez byków, szczególnie że w chwili obecnej to nie powinno sprawiać wielkiego problemu mając w przeglądarce moduł sprawdzania pisowni.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • szamankfc
          Junior
          • 10-2009
          • 7

          #5
          No i cosik na pewno spartoliłem tę 1 warkę bo blg 5 po cichej to stanowczo za wiele ale i tak poszło do butelek będzie harcerskie do szybkiego spożycia.
          ps. pierwsza warka nosi dumne imie "Foch Pszeniczny" może nie wyszło z powodu nadanej nazwy?
          2 warka blg 5 dzisiaj pójdzie na cichą

          Comment

          • Infam
            Senior
            • 05-2005
            • 715

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szamankfc Wyświetlenie odpowiedzi
            No i cosik na pewno spartoliłem tę 1 warkę bo blg 5 po cichej to stanowczo za wiele ale i tak poszło do butelek będzie harcerskie do szybkiego spożycia.
            Harcerskie - ok. Oby nie było saperskie
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szamankfc Wyświetlenie odpowiedzi
            pierwsza warka nosi dumne imie "Foch Pszeniczny" może nie wyszło z powodu nadanej nazwy?
            Browar Cicha Kobieta, Foch pszeniczny - niezłe nazwy. Zwłaszcza, że foch kojarzy się z kobietą. Jak to było w jakiejś reklamie piwa Foch jako piwa kobiecego: Bo każda kobieta lubi sobie strzelić focha




            P.S. Przepraszam wszystkie panie
            "Dużo to nie znaczy Dobrze
            Dobrze znaczy dużo"

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎