Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kupiškio Alus, Patulo Alus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    Kupiškio Alus, Patulo Alus

    Piwo jasne, niepasteryzowane i niefiltrowane. Alk. 6,3%, ekstraktu nie podano.
    Kolor - złote z delikatną mgiełką.
    Piana - z początku wysoka i gęsta, później opada do kożuszka na 5 mm i utrzymuje się do końca.
    Zapach - owocowy z nutą alkoholową.
    Wysycenie - dość wysokie, pasuje do tego piwa.
    Smak - z początku wydaje się tylko słodkawe. W trakcie spożycia ujawniają się nuty owocowe i wyraźnie zarysowana goryczka w tle.
    Opakowanie - butelka 0,5 l z mało ciekawą etykietą (widnieje na niej czaszka krowy albo jakiejś innej rogacizny) i gołym kapslem.
    Piwo przyzwoite i warte spróbowania.
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka
  • Bodex
    Senior
    • 08-2004
    • 106

    #2
    Oto fotka:
    Attached Files
    kibic w kapciach
    tv & piwo :))

    http://www.pivnica-ceska.pl

    http://www.beerpubs.pl/p876,Pivnica-Ceska

    http://www.facebook.com/pages/Pivnic...74305045922247

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Kolor: Ciemnozłoty, mętny.
      Piana: Gęsta, ecru. Po dłuższej chwili opada do cienkiego kożuszka. Do końca zostaje gruby pierścień.
      Zapach: Intensywny, alkoholowo-owocowy. Początkowo mocno przypomina mi tanie wina musujące, ale generalnie jest przyjemny. Później zmienia charakter na słodszy z miodowym tłem.
      Smak: Początek trochę słodki. Później dociera lekka kwaskowość i całkiem mocna gorycz. Zostaje intensywny posmak goryczy, który miesza się z lekką słodyczą z początku. Po ogrzaniu czuć w tle alkohol, ale bardzo delikatnie. Całkiem smakowite.
      Wysycenie: Średniowysokie.
      Opakowanie: Jak na fotce powyżej. Po bliższym przyjrzeniu butelka jest ciemnozielona.

      Kupione w Świecie Piwa w Tychach.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Pierwsze spostrzeżenie: MEEEGA PIANA! nalewałem to piwo bez mała 10 minut, na kilka razy.(na marginesie butelka ma jakoś dziwnie niewyprofilowany gwint, przez co piwo przy powolnym nalewaniu spływa wzdłuż butelki na ręce, a szybko nalewać się nie da). Jeszcze się nie spotkałem z tak ogromną i tak długo utrzymującą się pianą. Dodam, że smakuje wybornie jest bardzo puszysta, delikatna i cholernie gorzka - od razu przywodzi na myśl stare dobre knajpiane piwa w Czechach czy Słowacji.
        Piwko pachnie bardzo przyjemnie, intensywnymi nutami droźdżowo-miodowo-kwiatowymi (moja dziewczyna stwierdziła, że to hiacynt, a ja nie jestem w stanie ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.)
        Kiedy już uporałem się ze zmieszczeniem piwa w szklance i umyłem poklejone od trunku ręce i blat, przyszedł czas na obejrzenie i spróbowanie tego ciekawego specyfiku.
        Napój ma bardzo interesujący złoto-miodowy mętny, naturalny i zachęcający kolor, pod światło widać było sporo pływających farfocli.
        Smak jest świetnie zbilansowany, na pierwszy rzut wspaniale współgrająca z zapachem słodowo-owocowo-miodowa słodycz uwieńczona potężną chmielową, długo pozostającą w ustach goryczką. Wysycenie z początku potężne, zaraz po nalaniu całej butelki spada do średniego i jest to idealne nagazowanie dla tego piwa.
        Butelka ciemnozielona, kapsel firmowy, prosta, acz oryginalna i ciekawa etykieta przywodząca skojarzenie z browarem domowym.

        Jest to zdecydowanie najlepsze litewskie piwo jakie dane było mi wypić i z niecierpliwością czekam na skosztowanie jeszcze trzech innych piwek z tego browaru, które już chłodzą się w lodówce.

        Na koniec dołączam zdjęcie piwka zrobione mniej więcej w połowie nalewania.
        Attached Files
        Last edited by wrednyhawran; 18-05-2011, 00:28.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎