Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gliwice, Krupnicza 7, Tabakiera [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mfraczek
    Member
    • 05-2004
    • 98

    Gliwice, Krupnicza 7, Tabakiera [zamknięte]

    Przez przypadek odkryłem, ze w sklepie, który nazywa się Tabakiera (lub Tabakierka - do weryfikacji) oprócz fajek i alkoholi mają też spory wybór regionalnych piw! Tuż naprzeciw wejścia jest bardzo piękny regał, widziałem piwa z Ciechanowa, z Witnicy, Kormorana, Komesa, Fortunę, Łomżę. Do tego w lodówce mignęło mi Noteckie. Ceny całkiem niezłe jak na ścisłe centrum. Za Lubuskie dałem 2,70, a za Orkiszowe 4,50 (+kaucja 0,50)

    Na pewno będę tam często zaglądał Oby tylko właściciel się nie "wyleczył" z piw regionalnych, jak to często bywa...
    fratschke
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #2
    Przy następnej wizycie kolega proszony jest o zabranie paragonu i spisanie z niego dokładnego adresu (numer ulicy). Dziekuję
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • mfraczek
      Member
      • 05-2004
      • 98

      #3
      kurde, nie wiem jak edytować swój pierwszy post, jakieś dziwne to forum
      no to dodaję tu szczegóły:

      sklep nazywa się Tabakiera, ul. Krupnicza 7

      rozmawiałem ze sprzedawcą, podobno właściciel jest pasjonatem i zamierza się mocno zaangażować w sprzedaż piw regionalnych, mają być kolejne browary w ofercie (nie zapytałem o Konstancin, ale tego akurat brakuje, więc zgaduję, że się pojawi)
      fratschke

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mfraczek Wyświetlenie odpowiedzi
        kurde, nie wiem jak edytować swój pierwszy post, jakieś dziwne
        Na edycję masz tylko 5 minut od wpisu. tematu nie możesz już niestety sam edytować, należy oto poprosić admina - wykrzyknik w trójkącie.
        Last edited by Pendragon; 05-06-2010, 10:14.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Konstancin jest już reprezentowany przez 5 różnych piw(żytniego niestety brakowało). Dodatkowo pojawiły się nałęczowskie z Jagiełły. Ogólnie fajny sklep, miła obsługa i kolejne piwa ponoć w planach.

          Comment

          • mfraczek
            Member
            • 05-2004
            • 98

            #6
            asortyment się powiększa, jest Konstancin, Izerskie i Walońskie, widziałem też Core (na razie się nie skusiłem).

            mają tam dziwny zwyczaj nabijania cen ręcznie,w związku z tym na paragonie są same ceny bez nazw
            fratschke

            Comment

            • Petrus
              Senior
              • 10-2002
              • 381

              #7
              Są też piwa z Grybowa oraz Gniewosze.

              Comment

              • k_tashi
                Junior
                • 05-2004
                • 8

                #8
                Przez moment był tez Lwówek (hurra!!), ale szybko się rozszedł.
                W zeszłym tygodniu był dostępny wspomniany Gniewosz i Grybów, ponadto Czarnków (sztandarowe wyroby + Izerskie i Walońskie) i trochę Ciechana (Wyborny, Pszeniczny i Miodowy), Kormoran, Fortuna.
                Podobno wkrótce oferta się powiększy, zamówienie poszło w piątek, więc w przyszłym tygodniu można zaglądać czy coś nowego przyszło.
                Niestety, trzeba zwracać uwagę na daty przydatności, bo są krótkie - mnie zdarzyło się trafić skwaśniałego pszeniczniaka Ciechana, choć teoretycznie był zdatny do spożycia.
                Wygląda na to, że klientelę będzie miał ten sklep sporą..., jest długo otwarty (dni robocze i sobota, niedziela nieczynne), w dobrej lokalizacji i ceny są "normalne".

                Comment

                • Petrus
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 381

                  #9
                  Z nowości pojawiło się Raciborskie,Maciejowe i Porter z Ciechanowa oraz Celtyckie z datą 24.09.10 jest też sporo niemieckich piw w cenach od 6 zł wzwyż.

                  Comment

                  • etykieta
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 180

                    #10
                    Właśnie sprawdziłem ofertę sklepu dzięki info od Petrusa. Do wyboru 20 niemieckich (tylko na nich się koncentrowałem) po ok 3-4 szt. Przynajmniej tyle mają wystawione. Ceny od 5,90 do 6,20 + 1zł kaucji za butelkę z krachlą i 50 gr za kapselek. Miła, przyjazna obsługa. Na pewno będę tam zaglądał bo już bliżej od miejsca zamieszkania sklepu z niemieckim piwem nie znajdę

                    Comment

                    • mfraczek
                      Member
                      • 05-2004
                      • 98

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_tashi Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niestety, trzeba zwracać uwagę na daty przydatności,.
                      dobrze prawisz, ja ostatnio kupiłem przeterminowanego o 2 tyg. Opata. na szczęście był wypijalny (4,50 piechotą nie chodzi)
                      fratschke

                      Comment

                      • Petrus
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 381

                        #12
                        Pojawiły się piwa z Zawiercia.

                        Comment

                        • Pier_88
                          Junior
                          • 05-2009
                          • 15

                          #13
                          Tutaj mozna poznać ich asortyment na ich nowo powstałej stronie internetowej www.sklepytabakiera.pl

                          Comment

                          • mfraczek
                            Member
                            • 05-2004
                            • 98

                            #14
                            w katalogu pdf mają zdjęcia zwinięte z blogów piwnych (w tym mojego). sądzicie, że należy jakoś zareagować?
                            fratschke

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mfraczek Wyświetlenie odpowiedzi
                              w katalogu pdf mają zdjęcia zwinięte z blogów piwnych (w tym mojego). sądzicie, że należy jakoś zareagować?
                              Jasna sprawa, najlepiej niech kilka piw sprezentują

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎