Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2010.09.30. Wiesz co pijesz? Tak ci się tylko wydaje - wp.pl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    2010.09.30. Wiesz co pijesz? Tak ci się tylko wydaje - wp.pl

    2010.09.30
    Za cierpkie, za gorzkie, mętne, z osadem zbierającym się na dnie... Co się dzieje z polskim piwem?! Po skargach konsumentów za badanie złocistego trunku wzięła się Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów


    Kupując piwo, zakładamy, że informacje podane na etykiecie są zgodne z prawdą. Otóż nic bardziej mylnego. W 25 proc. przypadków okazuje się, iż jesteśmy po prostu oszukiwani, na przykład co do zawartości ekstraktu czy alkoholu, ale także samego składu piwa. Zamiast chmielu dostajemy np. żółć bydlęcą. Co my tak naprawdę pijemy?
    Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła w II kwartale kontrolę jakości piwa w 27 podmiotach. Wyniki tej kontroli jeżą włos na głowie. Okazuje się, że w blisko 25 procentach piwo nie spełniało wymogów w zakresie parametrów fizykochemicznych, a 43 proc. było źle oznakowanych.

    - Kontrolowaliśmy cechy organoleptyczne, parametry fizykochemiczne i prawidłowość znakowania - mówi Stanisław Kochanowski, dyrektor IJHARS.

    Skontrolowane piwo miało albo za niską albo za wysoką zawartość alkoholu etylowego bądź ekstraktu brzeczki podstawowej w porównaniu do tego, co dany producent umieścił na etykiecie. To wyjaśnia, dlatego czasem pijąc piwo, czujemy że jest ono zbyt słabe, bądź zbyt mocne. Do tej pory jednak nie wiedzieliśmy dlaczego. Teraz wszystko jasne.

    Ponadto niektóre piwa nie spełniały wymagań w zakresie barwy piwa, kwasowości ogólnej oraz pienistości piwa. Browary nie stosowały się do swoich receptur, a także łamały wręcz narzucone normy.

    – Zmiana składu piwa przez niedodanie odpowiedniej ilości słodu powoduje, że w produkcie będzie mniej alkoholu i napój też zmieni smak – wyjaśnia w rozmowie z Faktem technolog z jednego z browarów na południu Polski. – Drogim składnikiem jest chmiel, który daje goryczkę, ale zamiast niego można dodać sproszkowaną żółć bydlęcą, która też nadaje gorzki smak i żółty kolor.

    Kary w tysiącach złotych już się posypały na głowy browarów. Kolejne kontrole zostały już zapowiedziane, a konsumentom pozostaje tylko mieć nadzieję, iż sytuacja się poprawi. W międzyczasie pozostaje przerzucenie się na inne alkohole, np. wino, bądź abstynencja.

    Michał Jankowski, Wirtualna Polska
    JEDNO PIVKO NEVADI!
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    hehe, żółć jest. I mówi to technolog!!!
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Piotr4
      Member
      • 09-2007
      • 32

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      hehe, żółć jest. I mówi to technolog!!!
      Może to reporter faktu podający się za rodzinę technologa?

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        Technolog, pan X.X. wymyślony na poczekaniu na potrzeby "artykułu"
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #5
          a tymczasem na szóstej stronie w rozmowie z 'faktem' pan stefan dź. z dzierżążni opisuje prawdziwą historię swojego porwania przez ufoka. jego małżonka twierdzi, że to przeżycie go odmieniło. a co na to ksiądz miejscowej parafii...?
          materiał humorystyczny na poziomie papieru toaletowego kl. b
          veni, emi, bibi

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            hehe, żółć jest. \
            Myślę, że to sukces naszej propagandy!!!
            YYYYEEE!
            Chińska żółć w proszku dla mas!
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #7
              A może by tak wystosować oficjalne pismo konsumenckie do pracodawców pana Michała Jankowskiego aby ustosunkowali się do tej informacji. Może przynajmniej polecą po premii temu przygłupowi.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Matko. Ludzie w mojej firmie przeczytali ten artykuł (niezależnie ode mnie). Mówią, że nie wezmą piwa do ust. I gówno wiem bo przecież wyniki kontroli tą żółć wykazały.
                To się robi kłopotliwe...
                Last edited by Seta; 30-09-2010, 10:00.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Mnie ciekawi kto jest "z góry" inicjatorem tego artykułu i czy opublikują imiennie w których browarach wykryto te rewelacje.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Po tym jak zaczepił mnie mój szef, napisałem do IJHARS prośbę o sprostowanie...
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #11
                      To wymyślił przygłup z Faktu, a przygłup z wp to tylko skopiował, dodając jeszcze coś od siebie. I jeszcze w komentarzach niby pracownik browaru twierdzi że na pewno używa się żółci, tym razem kaczej. I nawet wielbłądzia się pojawiła
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Myślę, że to sukces naszej propagandy!!!
                        YYYYEEE!
                        Chińska żółć w proszku dla mas!
                        Ja też tak myślę
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Gringo
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 2151

                          #13
                          Niedługo ze mnie będzie można żółć spuszczać jak dalej będę czytał artykuły z gazet typu F... i tym podobnych.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja też tak myślę
                            Na 100%. SPROSZKOWANĄ żółć wymyśliłem ja osobiście...

                            O tu jest chyba pierwsze w historii użycie tego sformułowania.
                            Last edited by Seta; 30-09-2010, 10:37.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              SPROSZKOWANĄ żółć wymyśliłem ja osobiście...
                              I sam osobiście ją ucierasz w moździerzu?

                              A w ogóle to czy to opatentowałeś?? Toć to grube miliony mogą być a KP, GŻ i CO będą się łasić do Twoich stóp
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎