Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Erywanskie Piwo, Kilikia Jubilee

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    Erywanskie Piwo, Kilikia Jubilee

    Kilikia Jubilejnoje (jubileuszowe), alk. 5,1%, ekst. 13%.

    Piana: obfita, dlugotrwala
    Kolor: zlocisty
    Zapach: chmiel z przyjemnym slodem. Jak zawsze z kwiatkami.
    Smak: sredni slodowy z dobra chmielowa zakonczeniem. Firmowa goryczka i kwiatki. Chocby i z niepotrzebnymi nutkami.
    Last edited by sibarh; 26-01-2013, 21:57.
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #2
    U mnie na etykiecie pisalo: Kilikia Jubilee Beer. Nazwa w tytule watku to chyba z produkcji na rynek rosyjski...

    Piana na 1 palec, sredniopecherzykowa. Zloty kolor. Zapach ziolowo-owocowy. Smak slodowy z odrobina kwasku. Goryczki chmielowej niewiele. Wysycenie srednie, w sam raz. Smaczne i orzezwiajace. Smakuje jak ciut mocniejsza wersja piwa "Kilikia Youth".
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Noriusz81
        Senior
        • 11-2008
        • 388

        #4
        Spożywana przeze mnie wersja - jak na zdjęciu powyżej.
        Kolor ładny, wysycenie średnie; piana szybko opada, jednak utrzymuje się przez czas konsumpcji, jej smugi oblepiają szkło. Piwo charakteryzuje ponadto przyjemny aromat w którym wyczuwalna jest słodowość i nuty trawiaste.
        Jednak nie mam tak pozytywnych odczuć smakowych - jak przeczytałem w pierwszych postach. Nuty słodowe wyraźnie jakby mdłe, zaś odczuwana gorycz sprawia wrażenie sztucznej. Na podniebieniu pozostają gorzko-kwaśne wrażenia.

        Generalnie - wygląd przedmiotowego piwa w stosunku do otrzymanych walorów smakowych - może bardzo zmylić. Polecam, ale jedynie chcącym poprawić ilościowe statystyki.
        Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
        Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
        2286 ze 162 krajów
        Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

        Comment

        • ARTHUR
          Senior
          • 07-2004
          • 2338

          #5
          Dzisiaj zauważone w Carrefour dwa rodzaje tego piwa.(cena ok.5zł)

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            "Piwo jasne o bursztynowej barwie, wyraźnym pełnym smaku słodu i chmielu. Wyróżnia się przyjemną goryczą i niespotykanym chmielowym aromatem" - wolne żarty
            Kolor jasnosłomkowy, w zapachu jakaś słodkość plus DMS, o nieprzyjemnej goryczce pisał już Noriusz81 - nie polecam
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              To Ci niespodzianka, ormiańskie piwa do kupienia w Carrefourze za niecałe 5 zł.

              Do rzeczy, to piwo sprawiło mi naprawdę milą niespodziankę, było pełne w smaku, treściwe, pełne, dominowała fajna goryczka przeplatana ze słodowo-lekko owocowym posmakiem. całość dobrze zrównoważona dająca naprawdę fajna przyjemność z picia. Jak najbardziej do powtórki
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                #8
                Piana: Ładna, drobna piana, średnio obfita jednak szybko się dziurawi. Ładnie koronkuje na szkle odmierzając każdy łyk choć po pianie został wianuszek.
                Kolor: Jasno złote, z mętami, w butelce widać że refermentowane (?)
                Zapach: Skunks ze słodem i lekkim miodem prosto z butelki. W szkle nie inaczej jak z butelki z trochę większą ilością miodu. Wyżej opisanego DMS nie czuję, może przez ten lekki katar
                Smak: Słodowy, z żelazem, lekką pełnią i miodem Goryczka niska ale nawet wyczuwalna ale bez szału więc za goryczkę mały plusik.

                Piwo mam z datą do Lipiec 2013... nie wiem czy robić kolejne podejście, raczej wygląda na masówkę więc odpada
                Last edited by DonZ; 04-02-2014, 20:14.

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  #9
                  Piana: obfita, gęsta, pięknie się utrzymuje przez długi czas

                  Kolor: zlocisty

                  Zapach: chmielowo - słodowy, przyjemny

                  Smak: słód, chmiel, ciekawa lekka goryczka wyczuwalna na finiszu, wyczuwam metal

                  Wysycenie: średnie w sam raz

                  UWAGI:
                  Kupione w Kaufland za 7zł

                  Warka: data spożycia - Pazdziernik 2015

                  Piwo ciekawe i przyjemne do napicia się.

                  Polecam spróbować. Odnoszę wrażenie że nasze rodzime browary odstają od tego Armeńskiego producenta i powinny sie od niego uczyć.

                  Gdyby nie ta cena chętnie bym do niego wracał ale nie ma sie co dziwić trochę kilometrów od Armenii nas dzieli

                  Pozdrawiam
                  Last edited by slyboots; 21-12-2014, 17:50.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎