Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Galeria i "życiowe" rozmiary zdjęć.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Galeria i "życiowe" rozmiary zdjęć.

    Tak nieśmiało chciałbym się zapytać, czy dodawanie zdjęć do galerii (ale i na forum także) kiedyś dobrnie do obecnych standardów? Rozdzielczość 600x600 przy obecnych wielkościach monitorów wygląda po prostu śmiesznie. I to ograniczenie do 100kb... Te parametry nie zostały zmienione od grubo ponad dekady!
    Przyznam, że jest to powód, który LATA temu zniechęcił mnie do dodawania nowych fotek. A tu nadal na Browarbizie skansen z czasów SVGA...
    Admin, odbiór!
    Dick Laurent is dead.
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4997

    #2
    A ja mysle, ze te parametry sa wypasne w porownaniu np do Beeradvocate, gdzie plik zdjecia moze miec max 20 KB i wymiary 150 x 300
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak nieśmiało chciałbym się zapytać, czy dodawanie zdjęć do galerii (ale i na forum także) kiedyś dobrnie do obecnych standardów? Rozdzielczość 600x600 przy obecnych wielkościach monitorów wygląda po prostu śmiesznie. I to ograniczenie do 100kb... Te parametry nie zostały zmienione od grubo ponad dekady!
      Przyznam, że jest to powód, który LATA temu zniechęcił mnie do dodawania nowych fotek. A tu nadal na Browarbizie skansen z czasów SVGA...
      Admin, odbiór!
      Obecnie serwer dociera do swoich limitów i musimy żyć z tym skansenem niezależności
      Last edited by ART; 29-10-2014, 10:02.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #4
        Nie chciałem zakładać nowego tematu z takim jednym krótkim pytaniem, zatem spytam tutaj.

        Czy możliwości forum oraz jego bb code pozwalają na wstawianie zdjęć z serwerów zewnętrznych w taki sposób aby fotka była widoczna w danym wpisie? tak jak jest przy załącznikach, tylko bez wstawiania na b.bizowy serwer załącznika? :]

        Obecnie jaki bym nie użył "code" ( itp. ) wstawiam tylko link-odnośnik do zdjęcia

        Czy dobrze przypuszczam, że takie wstawianie we wpisach zdjęć/obrazków zewnętrznych jest z jakiś względów rozmyślnie poblokowane?

        pozdrawiam
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          Brak tej możliwości jest podyktowany problemami z zabezpieczeniem.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
            Rozdzielczość 600x600 przy obecnych wielkościach monitorów wygląda po prostu śmiesznie. I to ograniczenie do 100kb...
            Rozumiem odpowiedź Arta. Większe parametry zdjęć to większe obciążenie serwera. Zmiana serwera na lepszy to siano. Podsponsorzysz mu albo załatwisz granty z UE lub od Kulczyka ? No właśnie, ja też...
            Z tego ograniczenia do 100 kb tak bym nie płakał. Mi nadal wychodzą naprawdę niezłe i wyraźne zdjęcia spokojnie w tym limicie kilobajtów. Jedynie póżniejsze przycięcie ich do ramy 600x600 w Galerii czy tam 500x600 w postach faktycznie okalecza je do rozmiarów judasza w drzwiach lub XIX-wiecznego kinoplatikonu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Jedynie póżniejsze przycięcie ich do ramy 600x600 w Galerii czy tam 500x600 w postach faktycznie okalecza je do rozmiarów judasza w drzwiach lub XIX-wiecznego kinoplatikonu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich.
              Dlatego właśnie całkiem dobrym kompromisem byłaby możliwość wstawiania swoich "większych i ładniejszych" fotek bezpośrednio w post.
              Art jednak wyjaśnił co i jak, zatem cieszmy się z tego co mamy

              Zawsze można wstawiać bezpośrednie linki do swoich fotek w większych rozmiarach

              Pozdrawiam
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Nie wiem czy dobrze cię zrozumialem ale właśnie w postach orgraniczenia zdjęć są jeszcze gorsze niż w galerii bo tam przynajmniej mogą być szerokie na 600 px.
                Wiem że można wstawiać linki do lepszych czyli większych zdjęć ale przecież nie o to chodzi. Zaletą strony jest przecież to że zdjęcia są widoczne bezpośrednio na niej a nie dopiero po kliknięciu linka i przeniesienu na jakąś (czasami niepewną) stronę. Pozatym żeby umieścić foto na takiej stronie to trzeba na niej dodatkowo zakładać konto bo zakładam że chodzi ci o wszelkiego rodzaju strony oferujące trzymanie swoich plików np. FotoWiadro
                Nie jestem mocny w komputerach a zwłaszcza budowie stron www ale wydaje mi się że serwer obciążają dodatkowe kilobajty a nie samo zwiększenie możliwości dodawania większych w sensie formatu (w pikselach) zdjęć jeśli limit ich wagi (w kilobajtach) nie zostaje zwiększony.
                Może ktoś bardziej obeznany da tutaj głos i rozwieje moje wątpliwości.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • behegrzmot
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 276

                  #9
                  Zapewne chodzi o to, że przyciąć zdjęcie do wymaganej liczby pikseli potrafi każdy, nawet totalnie nieogarnięty w temacie grafiki komputerowej piwopijca. Jak natomiast dasz limit typu 1000x1000px a nie zmienisz limitu "wagi" to co trzeci użytkownik mocno się zirytuje próbując zmieścić taki obraz w 100 kB.

                  O tym, że taka fotka nie zmieści się na niejednym wyświetlaczu (mam na myśli tańsze, "marketowe" tablety) nawet nie wspomnę. Zresztą czy skan etykiety faktycznie musi być większy niż 600px ?

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23794

                    #10
                    Chyba zabrzmi śmiesznie jeśli napiszę że pracuję nad tym W każdym bądź razie plan jest taki że w przyszłości ma być uruchomiony odrębny serwer na dodawanie i serwowanie plików graficznych celem odciążenia obecnej maszyny.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Horse1963
                      Senior
                      • 06-2009
                      • 547

                      #11
                      Jakby kilku forumowiczów darowało sobie wklejanie fotki identycznych piw (chodzi o identyczne etykiety), zamieszczonych jeden lub dwa posty niżej lub wyżej, to i serwer miałby trochę więcej miejsca.
                      Dotyczy to zwłaszcza działu z piwem polskim, a w zagranicy jest tylko trochę lepiej.
                      Rozumiem to jeszcze w przypadku, jak zamieszczona fotka jest "ładniejsza", od tej zamieszczonej wcześniej, ale generalnie jest to na zasadzie, "mam to dam".
                      Dotyczy to zarówno "starych" jak i nowych forumowiczów.
                      A w dziale piw polskich, pod względem ilości i jakości zdjęć, chyba nikt nie sprząta.
                      A miotła by się tam przydała.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Miotła w ogóle by się przydała...

                        Comment

                        • rafael52
                          • 12-2013
                          • 478

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jakby kilku forumowiczów darowało sobie wklejanie fotki identycznych piw (chodzi o identyczne etykiety), zamieszczonych jeden lub dwa posty niżej lub wyżej, to i serwer miałby trochę więcej miejsca.
                          Tu masz racje, niektórzy użytkownicy postawili sobie za punkt honoru wstawienie własnej foty.
                          Nieważne, czy już ktoś to zrobił, ale wstawić trzeba. Rzadko wnoszą coś nowego, ale jak już zauważyłeś "mam to dam", bez względu na to jak wygląda.
                          Co to ma być znaczenie terytorium?
                          Czy może podejście, jak nie wstawię foty to nie uwierzą, że piłem.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Akurat od tego są media społecznościowe: FB czy już bardziej dedykowany untappd.com. Tam można "wrzucać" do woli, prawie nic nie pisząc. System przyjmie zdjęcia nieostre i oderwane od tematu

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Akurat od tego są media społecznościowe: FB czy już bardziej dedykowany untappd.com. Tam można "wrzucać" do woli, prawie nic nie pisząc. System przyjmie zdjęcia nieostre i oderwane od tematu
                              Tak, a od oceny piw jest ratebeer.com, od newsów są blogi i dzięki temu browar.biz zamiast się rozwijać, to się zwija. No dobra - trwa.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎