Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Galeria i "życiowe" rozmiary zdjęć.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #16
    Przecież to Ty sam twierdziłeś, że b.biz umiera, właśnie przez archaiczność.

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #17
      Mialem kiedys w pracy kolege, ktory zamiast zrobic sobie okulary, kupil 60 calowy telewizor.

      Zamiast marudzic, ze czegos nie widac, popracujcie nad jakoscia zdjec lub oswietleniem, bo to co mamy zupelnie wystarcza do pokazywania piw.
      Last edited by Latarnik; 06-05-2015, 17:05.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2868

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak, a od oceny piw jest ratebeer.com, od newsów są blogi i dzięki temu browar.biz zamiast się rozwijać, to się zwija. No dobra - trwa.
        Kopyr ostatnio chyba przy każdym poście chcesz uszczypnąć ARTa w browar.bizowy tyłek. Nie twierdzę, że w Twoich tezach nie ma pewnej racji ale to jest podobnie nudne jak ciągła żółć na Twój temat.

        Odnośnie rozwoju to za twarzoksiążką, ćwierkaczem czy innym syfem stoi tysiące programistów w Indiach i kolejne setki na całym świecie. Zatem to jest zupełnie inny kaliber rozwoju, funkcjonalności i możliwości.

        Trzeba by ARTa zapytać na ile te fotki piw obciążają serwer, jeśli niewiele to nie ma sensu robić rewolucji. A jeśli sporo to można zostawiać tylko te najlepsze i umieszczać je gdzieś w wydzielonym poście. Na wielu forach w pierwszym lub ostatnim poście wątku umieszczane jest niejako podsumowanie (np dane + fota). Tylko kto by to ogarniał, i czy nie zniechęci potencjalnych czytelników.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Tak, a od oceny piw jest ratebeer.com, od newsów są blogi i dzięki temu browar.biz zamiast się rozwijać, to się zwija. No dobra - trwa.
          Obyś i Ty za 10 lat trzymał ciągle rękę na pulsie a vlogi nie były archaicznym przeżytkiem
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Zamiast marudzic, ze czegos nie widac, popracujcie nad jakoscia zdjec lub oswietleniem, bo to co mamy zupelnie wystarcza do pokazywania piw.
            no tak, ale kto będzie decydował, że poprzednie 3 zdjęcia danego piwa wykonane nokią 3210 są do wywalenia, a moje/Twoje z namiotu bezcieniowego jest najlepsze i tylko ono zostaje w wątku?

            Ktoś takie fotki musi wstępnie oceniać, kasować a najlepsze akceptować
            itp. itd.

            STO kilo raczej wystarczy aby pokazać jak wygląda butelka/puszka z wypełnionym szkłem
            Kwestia moderacji oraz wykonywania takich zdjęć
            Last edited by dlugas; 06-05-2015, 18:15.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Obyś i Ty za 10 lat trzymał ciągle rękę na pulsie a vlogi nie były archaicznym przeżytkiem
              A taka tam frustracja przeze mnie przemawia, bo mi się przypomniało jak parę lat temu proponowałem, żeby użytkownicy mogli wrzucać fotki piw (widoczne w ARTomacie). O ile dobrze pamiętam, padła wtedy odpowiedź, że nie ma sensu, bo jest szykowane kompleksowe rozwiązanie tematu fotek.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #22
                Pamięć zawodzi
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  no tak, ale kto będzie decydował, że poprzednie 3 zdjęcia danego piwa wykonane nokią 3210 są do wywalenia, a moje/Twoje z namiotu bezcieniowego jest najlepsze i tylko ono zostaje w wątku?

                  Ktoś takie fotki musi wstępnie oceniać, kasować a najlepsze akceptować
                  itp. itd.

                  STO kilo raczej wystarczy aby pokazać jak wygląda butelka/puszka z wypełnionym szkłem
                  Kwestia moderacji oraz wykonywania takich zdjęć
                  Kto ? Moderator !
                  Ja sprzątając w dziale piw zagranicznych, robię selekcję i kasuję (zbędne, podwójne, potrójne, nieostre itd) fotki , ale jak widać też za rzadko.
                  Inną sprawą jest fakt, że też nie wszystko "ogarniam", bo jest tego sporo. Czasami jak się kogoś "opier...li", to przez chwilę jest spokój.

                  W dziale z piwem polskim nikt nie "sprząta", i niektórzy forumowicze walą fotki jak leci. Tak jak niżej ktoś napisał - mam to dam, bo mi nie uwierzą.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kto ? Moderator !
                    no ja wiem, że On/Oni, ale nie zawsze są czujni i nie zawsze to robią
                    No i ja wiem, że w "zagramanicznych" Twoja miotła dosięga nadgorliwców

                    ale
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                    W dziale z piwem polskim nikt nie "sprząta", i niektórzy forumowicze walą fotki jak leci.
                    dokładnie o dział POLSKIE się rozchodzi, choć teraz się uspokoiło. Sam staram się wstawiać fotki tam gdzie jeszcze ich nie było, ale zanim zrzucę je na dysk i zmniejszę, to ktoś już mnie wyręcza :]

                    Trzeba by też zrobić (chyba, że już jest) FAQ z podstawowymi zasadami i pytaniami

                    Czy wstawiamy fotki danego piwa tylko raz, ewentualnie przy sporej zmianie szaty graficznej czy samego kształtu opakowania ? Czy jeśli góralowi z Tatry spadnie czapka z ety to też warto to odnotować poprzez wstawienie nowego zdjęcia?
                    itp.
                    To są tzw. pierdoły, ale od takich rzeczy zaczyna się burdelik w całości.
                    Last edited by dlugas; 07-05-2015, 09:20.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23805

                      #25
                      Ten nikt to ja, nie jestem tak ortodoksyjny jak Sibarh. Ewidentne koszmarki wyrzucam, ale jestem daleki od op***ania tylko po to żeby był spokój. A chyba chodzi o to żeby dodający się nie zniechęcali i żeby doskonalili swój warsztat.
                      Last edited by ART; 09-05-2015, 17:56.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ten nikt to ja, nie jestem tak ortodoksyjny jak Sibarh. Ewidentne koszmarki wyrzucam, ale jestem daleki od op***ania tylko po to żeby był spokój. A chyba chodzi o to żeby dodający się nie zniechęcali tylko żeby doskonalili swój warsztat.
                        Moje "op***anie forumowiczów na PW wygląda tak:

                        Witam.
                        Uprzejmie proszę, o nie "zaśmiecanie" forum, fotkami piw identycznymi z tymi, które już są w danym wątku.
                        Serwer nie jest z "gumy".
                        Foty takie będą i są usuwane z forum.
                        Podobnie jak te kiepskiej jakości.
                        Pozdrawiam Adam
                        Last edited by sibarh; 07-05-2015, 17:28.
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #27
                          Temat troszkę wyskoczył z szyn a przynajmniej z jednej
                          W tytule chodziło o problem czysto techniczny tzn ewentualne zwiększenie wagi/formatu zdjęć w Galerii a z czasem zaczęliśmy klepać o treści dodawanych zdjęć tzn czy są badziewne czy nie. Widomo że ma to wpływ na obciążenie serwera ale to jednak już nieco inny temat.
                          Pozostawienie dotychczasowych lub proponowane zwiększenie parametrów dodawanych zdjęć absolutnie nie wpłynie na ewentualne ukrócenie dodawania fotograficznego badziewia a wręcz może jeszcze rozsierdzić i sprowokować do większego śmiecenia.
                          To tak jakby firma zbierająca śmieci zaczęła rozstawiać klientom jeszcze większe kosze oczywiście nie podnosząc za to opłat.
                          Być może pewnym wyjściem są np limity dla osób nie mających konta premium (czy nawet dla wszystkich choć powiedzmy premiumy miały by większy limit). Dzięki temu może ktoś zastanowi się 3 i pół raza zanim wrzuci kolejne zdjęcie szklanki w brewpubie różniące się tylko nadrukiem loga na szkle, kolejny billboard Lecha przy wylotówce na Katowice lub brudną Skodę Octawię z urwanym kołpakiem przedstawiciela handlowego z reklamą jakiegoś koncernowego brandu
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #28
                            A Becika ktoś upominał bo on nagminnie fotki wstawia.
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                              A Becika ktoś upominał bo on nagminnie fotki wstawia.
                              Kot ma taryfę ulgową
                              Last edited by dlugas; 07-05-2015, 18:21.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • duvel88
                                Senior
                                • 12-2012
                                • 134

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moje "op***anie forumowiczów na PW wygląda tak:

                                Witam.
                                Uprzejmie proszę, o nie "zaśmiecanie" forum, fotkami piw identycznymi z tymi, które już są w danym wątku.
                                Serwer nie jest z "gumy".
                                Foty takie będą i są usuwane z forum.
                                Podobnie jak te kiepskiej jakości.
                                Pozdrawiam Adam
                                Ale nie przeszkadza Ci to w umieszczaniu swoich fotek niekoniecznie super jakości lub kolejnej fotki w danym poście, bo np. etykieta różni się drobnym detalem. Tak, tak rozumiem, są równi i równiejsi

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎