Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Pendragon
    replied
    Łatwiej jest, gdy lokal w nazwie ma Karczma

    Leave a comment:


  • Mason
    replied
    Za PWN: "karczma, austeria, oberża, zajazd, gospoda, gościniec, budynek, zwykle przy uczęszczanych traktach, miejsce wyszynku, spotkań ludności oraz dom zajezdny dla podróżnych".

    Czyli karczmy mamy w osobnych budynkach, zwykle przy drodze. I wtedy nawet jak są obrusy, pełna obsługa kelnerska to liczymy to jako karczmę a nie restaurację - tak ja to rozumię

    Leave a comment:


  • ucho
    replied
    Czym różni się karczma od restauracji? Czym się sugerować ?
    Jest jakiś wyznacznik, który pozwala prawidłowo zakwalifikować dany lokal gastronomiczny do którejś z tych grup - może np. brak obrusów ?
    Czy może mam traktować karczmę jako polski odpowiednik słowa pub?

    Proszę o merytoryczne odpowiedzi.

    Leave a comment:


  • MLT
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    powinno być ok.
    I jest już ok. Dzięki

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
    Coś się stało dziwnego i u mnie dziennik sumuje tylko piwa ogółem, litry ogółem oraz wydatki ogółem. Nic innego nie liczy.
    powinno być ok.

    Leave a comment:


  • MLT
    replied
    Coś się stało dziwnego i u mnie dziennik sumuje tylko piwa ogółem, litry ogółem oraz wydatki ogółem. Nic innego nie liczy.

    Leave a comment:


  • żąleną
    replied
    Po 10 litrach chyba każdy wolałby raz kliknąć niż przez pół godziny próbować 20 razy trafić w enter.

    Leave a comment:


  • grew
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie ale czasem po imprezie trzeba wpisać 10 litrów jednego piwa i opcja wpisywania więcej niż 1500 mln byłaby przydatna
    Jak rozumiem, po to jest opcja "Kolejne piwo takie samo" - i ładnie się czas dodaje

    Leave a comment:


  • VanPurRz
    replied
    Nie ale czasem po imprezie trzeba wpisać 10 litrów jednego piwa i opcja wpisywania więcej niż 1500 mln byłaby przydatna

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Ta rubryka to "Spożyta objętość" a nie objętość opakowania w którym piwo zostało zakupione - nie ma na liście objętości 50l a przecież KEGa też sobie można kupić na imprezę. Rozumiem zatem że problem wynika z tego, że przelewacie sobie do pięciolitrowego kufla lub szklanki i tak oto radujecie się cały dzień piwem zakupionym w baniaku 5l

    Leave a comment:


  • zulu
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie wybierasz z listy, tylko poniżej masz "lub podaj dokładnie:" - tam możesz wpisać ile chcesz. Wchodzi 5000ml - sprawdziłem przed chwilą.
    A co do pozostałych to też się kiedyś zastanawiałem jak wpisać ciechana który przyjechał do mnie kurierem. Ale to nie księgowość - jak wpiszesz tak będzie dobrze.

    Faktycznie przy nowym wpisie wchodzi, ja sprawdziłem przy edycji i wtedy nie można wpisać więcej niż 1500ml.

    Leave a comment:


  • Stasiek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie można wpisać więcej niż 1500ml, a co do pozostałych to też wpisuje coś w tym stylu, ale to jest takie naciąganie.
    Nie wybierasz z listy, tylko poniżej masz "lub podaj dokładnie:" - tam możesz wpisać ile chcesz. Wchodzi 5000ml - sprawdziłem przed chwilą.
    A co do pozostałych to też się kiedyś zastanawiałem jak wpisać ciechana który przyjechał do mnie kurierem. Ale to nie księgowość - jak wpiszesz tak będzie dobrze.

    Leave a comment:


  • żąleną
    replied
    Nie chciałbym tu podpuszczać, ale dlatego właśnie zrezygnowałem z wypełniania tej rubryki. Mózg mi się czasem lasował.

    Leave a comment:


  • zulu
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek Wyświetlenie odpowiedzi
    No jak to nie ma? Przecież możesz w pole "podaj dokładnie:" wpisać 5000 i już jest 5l.
    A baniak to przecież butelka jest, no nie?

    Ja wpisuję "przez znajomych", albo "impreza plenerowa" w zależności, czy ktoś przywiózł czy zakupione...

    Nie można wpisać więcej niż 1500ml, a co do pozostałych to też wpisuje coś w tym stylu, ale to jest takie naciąganie.

    Leave a comment:


  • Stasiek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
    Mam pytanie - jak wpisać baniaczek 5L Łaskie Żywe do DP? Nie ma takiej pojemności i nie ma takiego rodzaju opakowania.
    No jak to nie ma? Przecież możesz w pole "podaj dokładnie:" wpisać 5000 i już jest 5l.
    A baniak to przecież butelka jest, no nie?
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
    Druga rzecz jak zakwalifikować piwa nabyte na giełdzie czy warsztatach (w sensie gdzie zakupione/otrzymane)? Nie ma takiego wpisu.
    Ja wpisuję "przez znajomych", albo "impreza plenerowa" w zależności, czy ktoś przywiózł czy zakupione...
    Last edited by Stasiek; 04-05-2010, 22:12.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎