Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Shlangbaum
    replied
    Nasuwa mi się tylko skojarzenie, że przy takich samych ilościach kolejność jest ustalana według statystyk globalnych.

    Leave a comment:


  • remfire
    replied
    Obojętnie czy chodzi o kolejność wg litrów czy sztuk. Nie możemy doszukać sie reguły mówiącej co decyduje o kolejności w rankingu browarów, przy tej samej ilości wypitego piwa ( sztuk lub litrów , a nawet tej samej ilości obu parametrów).
    Dla przykładu kilka browarów z których wypiłem po 2 piwa 0,5 l.
    Tyskie 0.63% 2 0.00 1.00
    Braniewo 0.63% 2 2.19 1.00
    Kasztelan 0.63% 2 2.38 1.00
    Kormoran 0.63% 2 3.98 1.00
    Fortuna 0.63% 2 6.00 1.00
    Janów Lubelski 0.63% 2 1.79 1.00
    EB 0.63% 2 4.88 1.00
    Dlaczego Tyskie jest w tym przypadku pierwsze , Fortuna piąta , a EB ostatnie ?

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    dokładnie. u mnie (gdy prowadziłem DP) tak samo. ilościowo tyle samo, litrowo tyle samo, cenowo inaczej, ale logiki tym w żadnej (ani alfabetycznej, ani stopniowania wydanej kasy).
    Last edited by e-prezes; 10-12-2006, 10:23.

    Leave a comment:


  • Sokół83
    replied
    ja nie pytam sie o sytuacje gdzie jest tyle samo sztuk, tylko tyle samo litrów - przeczytaj dokładnie zanim coś odpowiesz
    Last edited by Sokół83; 10-12-2006, 10:16.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Dziennik a zarazem ranking jest w domyśle ustawiony liczbę sztuk spożytego piwa (opakowanie) a nie na litry jak postulował to kiedyś kol.Biermann. Możesz to samemu zmienić w ustawieniach DP. I zaręczam ciebie, że będziesz miał wtedy pełną jasność

    Leave a comment:


  • remfire
    replied
    Też kiedyś się zastanawiałem nad kolejnością przy tej samej ilości , ale nie doszukałem się reguły

    Leave a comment:


  • Sokół83
    replied
    co decyduje o tym, że browar z którego wypiłem np 1 litr piwa znajduje się 5 miejsc niżej niż inny z którego wypiłem również 1 litr

    pytam z czystej ciekawości
    bo nie moge doszukać się jakiejś prawidłowości

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
    Drugie zdanie zawiera bardzo celne spostrzeżenie
    uważaj bo Ci struna pęknie

    Leave a comment:


  • JAckson
    replied
    Dzięki za odpowiedź.
    Drugie zdanie zawiera bardzo celne spostrzeżenie

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    w pierwszym przypadku podsumwanie zawiera Piwa krajowe razem z domowymi w drugim przypadku tylko piwa domowe. Tak czy owak jest to niejasno sformułowane.

    Leave a comment:


  • JAckson
    replied
    Być może temat już ktoś poruszał, ale ja przedstawię po swojemu:

    Przyp.1 Dziennik Piwny/Statystyki/krajowe/kraje pojawia się 1. Polska + browary domowe oraz liczby
    Przyp. 2 Dziennik Piwny/Statystyki/domowe/kraje pojawia się 1. Polska + browary domowe oraz liczby

    W obu przypadkach liczy są różne. Nie wnikam w tej chwili w prawidłowość podawanych liczb, ale w sam proces zliczania i opis 'Polska + browary domowe'. Co dla obu przypadków ma on oznaczać?
    Czy dla krajowych jest to suma krajowych i domowych czy tylko krajowe?
    Czy dla domowych jest to suma tylko domowych?

    Dziękuję, przepraszam, pozdrawiam

    Leave a comment:


  • Misiu_PM
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
    nigdy tego nie było i zapewne jeszcze bardzo długo nie będzie zagranicznych browarów łącznie z ich piwami, bo to awykonalne, chyba że powstałby bliźniaczy browarbiz w danych krajach

    nazwę browaru i nazwę piwa z zagranicy można (a nawet trzeba) wprowadzić ręcznie. tyle że trzeba skorzystać z zakładki "piwa zagraniczne" http://www.browar.biz/forum/usercp7.php?rbr=2
    dzieki
    ale gdy tak przegladalem to zauwazylem taka zakladke i juz ja wykorzystuje

    Leave a comment:


  • mwa
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
    Istnieje opcja przeglądania statystyk wypitych piw w rozbiciu na browary polskie. U mnie link do tego ma taką postać: http://www.browar.biz/forum/usercp7....t=100&rbr=1#br
    Dzięki Wielki - Zamkowe na 19-tym

    Leave a comment:


  • JAckson
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa
    Postanowiłem od dziś ponownie wpisywać piwka wypite, a tu brak opcji wg browarów. A z ciekawości chałem się dowiedzieć na którym jest Zamkowy
    Jeśli można w skrucie o odpowiedz: jest opcja taka? -gdzie, nie ma-czy będzie lub nie będzie i wszystko jasne.
    Przepraszam, ale nie chce dziś mi się czytać tyle
    Istnieje opcja przeglądania statystyk wypitych piw w rozbiciu na browary polskie. U mnie link do tego ma taką postać: http://www.browar.biz/forum/usercp7....t=100&rbr=1#br

    Leave a comment:


  • mwa
    replied
    Postanowiłem od dziś ponownie wpisywać piwka wypite, a tu brak opcji wg browarów. A z ciekawości chałem się dowiedzieć na którym jest Zamkowy
    Jeśli można w skrucie o odpowiedz: jest opcja taka? -gdzie, nie ma-czy będzie lub nie będzie i wszystko jasne.
    Przepraszam, ale nie chce dziś mi się czytać tyle

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎