Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

    Tutaj proszę o zgłaszanie przede wszystkim zauważonych błędów w wersji przejściowej dziennika piwnego AD 2006. Pewnie jest sporo byków, więc proszę o informacje - najlepiej w tym temacie

    Część opcji jest na razie niedostępnych, część chaotycznie porozrzucana tu i tam, sam DP nadal jest w niezbyt okazałych szatach - tego na razie proszę się zbytnio nie czepiać


    :*
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • thrashcan
    Senior
    • 10-2005
    • 126

    #2
    Mhm z tego, co na razie zauważyłem (a raczej czego nie zauważyłem) to brak możliwości dodania ceny wypitych piw. Ale rozumiem, że to jest ta "część opcji na razie niedostępna"

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      to akurat był błąd -zjedzona literka

      poprzez niedostępność pewnych opcji miałem na myśli bardziej usprawnienia postulowane a niewidoczne w DP niż te które standardowo były i powinny nadal być w dzienniku.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • thrashcan
        Senior
        • 10-2005
        • 126

        #4
        Hmmm... przy próbie edycji wpisu (dodanie ceny piwa) wymazują się wszystkie wcześniej wprowadzone dane (co to za piwo, jaki browar itp).

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Mam pytanie do Arta:
          W przypływie weny zamieściłem w nowym dzienniku piwa wypite w roku 2006. Dopiero potem zauważyłem dopisek, iż cyt."- Wpisy sprzed 2006.01.11 będą niedługo uwzględnione w nowym DP."
          Są one także w starym dzienniku, więc czy jak nastąpi połączenie to piwa te się zdublują? Czy mam je usunąć z jednego z dzienników?
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #6
            Chciałem z rana uzupełnić dziennik i niespodzianka:
            Browar Jagiełło - brak Powerów (jasnego i ciemnego), co prawda to te same piwa pod inną nazwą (eks 14,2%) ale jednak. Damy radę to dopisać ?

            Comment

            • kalifat
              Senior
              • 10-2004
              • 1168

              #7
              Ustawienia "Domyslne" są chyba skopane.

              Ponieważ link Ustawienia jest mało widoczny, to po pierwszym wejściu do DP i np. wprowadzeniu kilku takich samych piw nie korzysta ze skoku czasowego pomiędzy nimi.
              Niby w ustawieniach domyślnych jest 45 minut, ale dopiero po wejściu do tych ustawień i ich zatwierdzeniu jest z tym OK.

              Zresztą, skoro po pierwszym wejściu do DP pokazują się wszystkie opcje do wpisania dla piwa, to w ustawieniach domyślnych wszystkie opcje wyboru powinny być zaznaczone,a nie odznaczone.
              Dla kogoś, kto będzie używał pierwszy raz DP zaskoczeniem będzie, jak zniknie mu bezwiednie pół opcji w DP.

              ps. mam nadzieję, że to choć trochę zrozumiale napisałem
              bla bla bla

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Czy w przypadku braku danych piw w liscie (np Bock z Bierhalle) będzie możliwość ręcznego wpisania czy wszystko jest uzaleznione tylko i wyłacznie do dodania danego piwa do bazy? A to może trochę trwać....
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                  Ustawienia "Domyslne" są chyba skopane.

                  Zresztą, skoro po pierwszym wejściu do DP pokazują się wszystkie opcje do wpisania dla piwa, to w ustawieniach domyślnych wszystkie opcje wyboru powinny być zaznaczone,a nie odznaczone.
                  Dla kogoś, kto będzie używał pierwszy raz DP zaskoczeniem będzie, jak zniknie mu bezwiednie pół opcji w DP.

                  ps. mam nadzieję, że to choć trochę zrozumiale napisałem
                  Ja zrozumiałem i także miałem z tym kłopot, musiałem się troszke wczytać, ale może to celowy manewr ART-a by uczyć browarowiczów czytać ze zrozumieniem

                  Uwazam także, że w rubryce wybierz piwo powinno znaleźć się miejsce na "inne". Dane techniczne piw sie zmieniają, dochodza nowe piwa np. w Jabłonowie brak jest Miodowego Mocnego i jak tu je do dziennika wpisać (chyba nie będę go po prostu pił)

                  Poza tym mnie dziennik działa ok!

                  Brawo ART! zmiany udane
                  Poszukuję

                  Comment

                  • Sokół83
                    szynkarz
                    • 12-2004
                    • 1598

                    #10
                    no właśnie mogła by być opcja inne przy nazwie piwa i miejsce na wpisanie nazwy - tak jak było z browarami zagranicznymi w poprzednim dzienniku

                    a tak poza tym opcja z wpisanymi piwami bardzo mi sie podoba
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #11
                      W ramach testów wprowadziłem wszystkie tegoroczne piwa do nowego dziennika i żadnych błędów nie zauważyłem, z jednym małym "ale": w statystyce "ogólnej" (tej na stronie do wprowadzania danych), w pozycji "Litry dziennie" niezmiennie figuruje "0.00" (chyba, że to skutek "okresu przejściowego").
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8962

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                        W ramach testów wprowadziłem wszystkie tegoroczne piwa do nowego dziennika i żadnych błędów nie zauważyłem, z jednym małym "ale": w statystyce "ogólnej" (tej na stronie do wprowadzania danych), w pozycji "Litry dziennie" niezmiennie figuruje "0.00" (chyba, że to skutek "okresu przejściowego").
                        mam to samo, więc to pewnie taka "uroda".
                        Wstrzymałem się tylko z przepisaniem piw nieuwzględnionych w danym browarze tj.
                        bock z Bierhalle czy super mocne z Zabrza. Poczekamy na dalsze zmiany, które pozwolą wprowadzić i te piwa.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Ło kurka, nowy dziennik imponujący!!!!
                          Niestety, pierwszym piwem jakie wczoraj piłam był Brok Porter, a nie ma go na liście

                          Wydaje mi się, że faktycznie dobrze y było wprowdzić opcję ręcznego wpisywania brakujących nazw, bo się, Art, zarąbiesz
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                            Ło kurka, nowy dziennik imponujący!!!!
                            Niestety, pierwszym piwem jakie wczoraj piłam był Brok Porter, a nie ma go na liście
                            (...)
                            Oczywiście, że go nie ma! Ponieważ Porter ten jest TYLKO rozlewany w Koszalinie a warzony w Strzelcu.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                              Oczywiście, że go nie ma! Ponieważ Porter ten jest TYLKO rozlewany w Koszalinie a warzony w Strzelcu.
                              No to to akurat wiem, nie wiedziałam, że muszę się aż tak wysilać, kurka Normalnie niedługo to żadna etykieta nie będzie zgodna z zawartością
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎