Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy walczyć z wiatrakami ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #16
    no i co ja mogę napisać nowego? dyskusje śledzę i pewne sprawy będę wprowadzał w życie. niestety nie mogę tego robić tak szybko jakbym chciał. ot, proza życia.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • kruger_nr1
      Senior
      • 11-2005
      • 801

      #17
      przeczytałem i dopiszę sie pod tą dyskusją. zbieram puszki z piwa i tworząc katalog mojego zbioru również zastanawiałem sie jak najprościej podzielić go by był czytelny dla osób które by chciały porównywać z nim puszki? myśle że np: ustalenie z jakiego browaru pochodzi piwo w puszce Warka Jasne jest dość trudne z powodów podanych we wcześniejszych postach, więc przyjąłem w moim podziale za klucz nazwe producenta--w tym przypadku==Grupa Żywiec. dalej Warka(choć wcale nie jestem pewien czy akurat ten browar to piwo wyprodukował) a następnie--Jasne==gdzie znajduje się kilkanaście wzorów puszek. innym przykładem jest Okocim, gdzie rozdzieliłem etap Carlsberg Okocim od Carlsberg Polska( pozwala umiejscowić puszkę w czasie). w każdym wyodrębniłem browar wchodzący w skład grupy i rodzaje piw. to oczywiście mój subiektywny podział kolekcjonerski który stosuje w moim zbiorze.
      Kolekcja puszek piwnych:
      http://puszkikrugera.web-album.org/

      Comment

      • Interfan
        Senior
        • 06-2007
        • 130

        #18
        Jeżeli chodzi o etykiety z ostatnich kilkunastu lat to nie widzę problemu. Wystarczy popatrzeć na kod kreskowy, który zawiera informację o producencie. Popatrzcie sobie na przykład na kody z tyskiego, dębowego a później na kod lecha czy piwa jubileusz. Popatrzcie też na kod żubra i zobaczcie co jest podobnego na kodzie dojlidy.
        www.facebook.com/DziuplaMonopolowa

        Comment

        • Interfan
          Senior
          • 06-2007
          • 130

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          W wersji CD jest katalog wszysztkich znanych polskich podstawek piwnych kol. Benego , oraz katalog polskich kapsli rownież "dociągniety" do wzorów z czasów współczesnych.
          Mogę wiedzieć coś bliżej o tym katalogu na cd?
          www.facebook.com/DziuplaMonopolowa

          Comment

          • sergioP
            • 09-2005
            • 1261

            #20
            Rozejrzyj się tutaj
            http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=894
            - Wiesz Luciu, co ci powiem?
            - ???
            - ...napiłbym się piwa.

            ------------------------------------------
            Dzień dobry panu.
            Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Interfan Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeżeli chodzi o etykiety z ostatnich kilkunastu lat to nie widzę problemu. Wystarczy popatrzeć na kod kreskowy, który zawiera informację o producencie. Popatrzcie sobie na przykład na kody z tyskiego, dębowego a później na kod lecha czy piwa jubileusz. Popatrzcie też na kod żubra i zobaczcie co jest podobnego na kodzie dojlidy.
              Mówisz o kodzie kreskowym, czy o kodzie drukowanym (nr partii/serii). Jeżeli o tym pierwszym to jesteś w głębokim błędzie. Żubr niezależnie czy z Białegostoku, Poznania, czy z Tychów ma ten sam kod kreskowy, podobnie Tyskie.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Interfan Wyświetlenie odpowiedzi
                Jeżeli chodzi o etykiety z ostatnich kilkunastu lat to nie widzę problemu.
                Jeśli chodzi o te sprzed kilku czy kilkunastu lat to masz rację. Problem pojawił sie po rozszerzeniu wpływów koncernów , które przejeły po kilka browarów. Niestety, ale narasta coraz bardziej w ostatnim okresie. To juz nie jest tylko ukrywanie miejsca warzenia piwa , ale wręcz świadome wprowadzanie klienta w błąd - przykładem Piast, Książ czy Kujawiak.
                Nikt nie jest w stanie ustalić ( oczywiście poza samym producentem) skąd przyjeżdza w moje okolice Piast - z Brzeska, Szczecina czy Sierpca? I kod kreskowy niewiele tu pomaga , bo producentowi nie zalezy na tym aby klient się w tym orientował.
                Podobnie z Tyskim , Żubrem, Warka itp. Najczęściej przypisujemy je do browarów z których sie wywodzą , ale to przecież wcale nie oznacza że tak jest naprawdę.
                Stad propozycja aby przypisywać do browarów to co jest na 100% pewne , a gdy brak jest informacji o browarze , to przypisywać ogólnie do centrali koncernu.
                Last edited by remfire; 17-06-2007, 09:52.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎