Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo Roku 2010 - propozycje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Piwo Roku 2010 - propozycje

    Rok 2010 ma się powoli ku końcowi, Forumowicze powoli zapełniają lodówki na Sylwestra, a więc niedługo będziemy wybierać Piwo Roku 2010 r. Przeglądając wyniki plebiscytu z ubiegłego roku nasunęła mi się jedna uwaga:
    Jeżeli byłoby to techniczne możliwe, wolałbym oddzielić piwa "supemocne" od reszty mocnych. Wolałbym nie zestawiać piw o woltażu 6,8% alkoholu z Van Purem 10%. Choć z drugiej strony, znając gusta Koleżeństwa, chyba nie będzie zbyt wielu chętnych do oceniania.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • crocco
    Senior
    • 12-2010
    • 590

    #2
    I tu jest problem bo dla mnie piwem roku(czytaj ODKRYCIEM) jest Czarne Fortuny z Miłosławia,Raciborskie wiadomo skąd i Rybnickie niepasteryzowanei nie wiem które pierwsze.Każde inne.

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #3
      Czarne z Fortuny to raczej średnio pasuje do kategorii odkrycie roku.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        J ajeszcze nie wiem jakie jest zestawienie dla poszczególnych kategorii więc cięzko mi się wypowiedzieć bo słabo kojarzę czy np Orkiszowe to rok 2010 czy jesczze 2009. A mocne jasne mają swoją kategorię +13% i mnie to pasuje. W wygraną w plebiscycie Imperatora czy Karpackiego super Mocnego raczej nie liczę. Największe szanse jak zwykle będą miały mocne KOnstanciny, Ciechany i właśnie te niżej odfermentowane mocne piwka typu Łaskie Żywe z Koreba czy Greener Bio-Up.

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeżeli byłoby to techniczne możliwe, wolałbym oddzielić piwa "supemocne" od reszty mocnych.
          A ja bym wolał, żeby zostały razem. Bo jeśli powstanie osobna kategoria na supermocne to jakieś piwo ją wygra, najpewniej to najmniej paskudne. A mi się wydaje że wygrywać powinny piwa najlepsze a nie najmniej paskudne
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23798

            #6
            Nie ma na to szans, bo piwa w kategorii jasnych lagerów są podzielone z grubsza ze względu na ekstrakt, a większość producentów przestała go podawać i juz przy 3 kategoriach trzeba się nieźle nagimnastykować. Większość piw sprzedawanych pod hasłem supermocne nie ma podanego ekstraktu (pewnie bardziej po to aby nie wzbudzać śmiechu na sali).
            Last edited by ART; 20-12-2010, 12:30.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • crocco
              Senior
              • 12-2010
              • 590

              #7
              Dla mnie Czarne Fortuny jest odkryciem dlatego,że wcześniej go nie znałem,stąd ten nawias.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Dla mnie Czarne Fortuny jest odkryciem dlatego,że wcześniej go nie znałem,stąd ten nawias.
                Ale inni znali je już przed 2010 rokiem. Jako pdkrycie danego roku może startować piwo które najpóźniej 1 stycznia tego roku pojawiło się na półkach sklepowych. Inaczej to nie ma sensu, bo jedno piwo mogłoby kandydować do tego tytułu i w roku 2007 i 2008 i w późniejszych. A to się chyba mija z celem i ideą tego plebiscytu.

                Comment

                • crocco
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 590

                  #9
                  Zgadzam się z tobą.Niestety mieszkam w takiej zapiziałej piwnej dziurze gdzie szczytem marzeń jest Czerwona Warka a rarytasem jest Żywiec i to tylko dlatego,że jest drogi.Zawsze widząc jakieś nowe piwo gdzieś będąc przejazdem próbowałem nowości i tak znalazłem to piwodopiero we wrześniu i uwiodło mnie swoim smakiem.Nie proponuję go w tegorocznej edycji konkursu Czarnej Fortuny tylko mówię ,że w moim prywatnym rankingu jest na pierwszym miejscu.Słabo sie orientuję,które piwa wyszły w tym roku a które w poprzednich latach.Za ten rok nowością (może znów się mylę) jest Raciborskie i Rybnickie Niepasteryzowane i z tegorocznych je umieściłbym na szczycie.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Nie proponuję go w tegorocznej edycji konkursu Czarnej Fortuny tylko mówię ,że w moim prywatnym rankingu jest na pierwszym miejscu
                    Jak tak to wszystko się zgadza

                    Słabo sie orientuję,które piwa wyszły w tym roku a które w poprzednich latach.Za ten rok nowością (może znów się mylę) jest Raciborskie i Rybnickie Niepasteryzowane i z tegorocznych je umieściłbym na szczycie.
                    Rybnickie to tegoroczna nowość, Raciborskie zostało reaktywowane po pewnym okresie przerwy więc nie wiem jak zostanie potraktowane. Dla mnie moze być spokojnie debiutem ale jak będzie zobaczymy.

                    Comment

                    • crocco
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 590

                      #11
                      Pamiętasz stary smak Raciborskiego?Jest taki sam ,podobny? Niestety nie miałem przyjemności wtedy go smakować.Dla mnie nowy jest rewelacją i cieszy fakt ,że jest coraz bardziej dostępny w Jastrzębiu.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        Nie piłem Raciborskiego z czasów pierwszej produkcji. Ale oceny z artomatu "starego" Raciborskiego są dość zbliżone do tych "nowych".

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Khm... Założyłem ten temat nie po to, byście się spierali, co jest dla kogo piwem roku, lecz dla propozycji odnośnie strony technicznej plebiscytu Piwo Roku 2010 . Na konkretne piwka będzie można sobie zagłosować już niebawem, a czujący potrzebę zangażowania się w dyskusję "Jaka jest różnica między starem a nowem Raciborskiem" niech sobie założną nowy temat. Tele w tem temacie
                          A Artowi dziękuję za rzeczową wypowiedź, w całości abstrahującą od Czarnej Fortuny
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • gubik
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 06-2010
                            • 111

                            #14
                            O ile Twierdzowe pojawiło się w roku 2010 to stawiam na to piwo w kategorii piw dolnej fermentacji, zaś w górnej - Brackie Pale Ale Belgijskie

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gubik Wyświetlenie odpowiedzi
                              O ile Twierdzowe pojawiło się w roku 2010 to stawiam na to piwo w kategorii piw dolnej fermentacji
                              Przykro mi, pojawiło się już w 2007.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎