Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2010 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #46
    Wyglądana to, iż noteckie w ubiegłym roku wygrało na faqli entuzjazmu związanego z akcją "ratujmy browar w Czarnkowie".
    I to akurat piwo wyjątkowo równe jak na polskie warunki, któremu żadną akcją nie trzeba było tuszować wpadek ani wybaczać kwasów czy innych wadliwych warek.

    Największy przegrany to chyba browar Sulimar.
    Sulimar chyba poza weizenem nie mógł liczyć na pudło w innych kategoriach, przynajmniej jak ja dobierałem sobie faworytów to zawsze Piotrków był gdzieś daleko. Dla mnie przegranym jest Kormoran, jasne Mocno Chmielone poza pudłem, Warmiak i Irish też w swojej kategorii bez medalu, porter i Orkiszowe przegrywają złoto.

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #47
      [QUOTE=pioterb4;956469 Warmiak i Irish też w swojej kategorii bez medalu, porter i Orkiszowe przegrywają złoto.[/QUOTE]
      Porter z Kormorana to cudo. Kilka klas wy żej od GIP.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #48
        Generalnie wyniki... podobają mi się. Jedyne co mi się nie podoba, to to, że znowu Ciechan jest browarem roku. Moim zdaniem zdecydowanie już na to nie zasłużył - obniżka lotów z Wybornym i Mocnym - no ale to nie jedyne jego produkty w końcu. Wróżyłem (na podstawie wszystkich wpisów w DP) niespodziankę w postaci zwycięstwa Kormorana. Było blisko
        Last edited by Pendragon; 17-02-2011, 22:44.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #49
          Kormoran ma problemy z DMS, gdyby nie to, to jesgo mocno chmielone zjadłoby konkurencję . Mam nadzieję, że w tym roku już DMS nie będzie i bedziemy mieli w końcu przecudnie chmielone piwo bez wad.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #50
            Praktycznie weszło wszystko tak jak chciałem. Żal porteru z Kormorana. No i to Żywe na 1. miejscu.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #51
              Żywe z Ambera znowu jest na 1 miejscu, ale Złote Lwy wypadły poza pierwszą 10-tkę.

              Z uwag technicznych:
              dobrze by było w tych najpopularniejszych kategoriach, gdzie jest nawet kilkaset piw, głosować nie na 3, ale na 5 lub nawet 10 piw - byłoby bardziej miarodajnie.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #52
                Jak mówimy o zaskoczeniach jeszcze to 5 miejsce Brackiego mnie też mocno dziwi, może nie tak jak zwycięzstwo Żywego ale jednak. Ostatnimi czasy to piwo jest bardzo przeciętne, żeby nie poiwedzieć słabe.

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #53
                  Dla mnie zaskoczeniem jest wysoka pozycja Lubuskiego, które wydawało by się ma średniawe noty na forum (choć ja osobiście lubię to piwo), wysoka pozycja Noteckiego (cholernie nierówne warki plus chemia w niektórych butelkach) i niezakwalifikowanie się Okocimskiego Portera. Amber Żywe też mnie lekko swędzi (szkoda że Naturalny się nie załapał) ale genralenie zgadzam się z ocenami.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #54
                    wysoka pozycja Noteckiego (cholernie nierówne warki plus chemia w niektórych butelkach)
                    No to jest dla mnie zaskakująca opinia.

                    (szkoda że Naturalny się nie załapał)
                    No jakby naturalne niepasteryzowane piwo dostępne tylko w puszcze i to jeszcze mikrofiiltrowane załapało się na pudło to byłby to jakichś precedens.

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #55
                      Mi się wyniki ogólnie podobają
                      Łódzki Porter na którego głosowałem wszystkimi kończynami na drugim miejscu w swojej kategorii i rzutem na taśmę pierwsza dycha piw roku, mimo wszelkich antymarketingowych wysiłków producenta, dostępności bliskiej zeru i spsiałego opakowania...
                      W innych kategoriach rzecz gustu, każdemu może smakować co innego, dobrze że się pojawia coraz więcej ciekawych piwek z małych i średnich browarów, a te dobrze ugruntowane na rynku zwykle trzymają poziom.
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Feti
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 801

                        #56
                        Przepraszam, ale Okocimski porter ? Chcecie przepis na Porter z Okocimia? Bierzecie Wojaka 9% , odlawacie troszke , zagotować, wrzucić kilka torebek Anatola i kilka łyżek cukru . Jak wystygnie dodać resztę Wojaka. I nie ma bata, by ktoś to rozróżnił od Portera Okocimskiego.
                        Co do Noteckiego. Pije jego straszliwe ilości. Chemiczności nigdy nie dostrzegłem.

                        Comment

                        • dori
                          Senior
                          • 10-2004
                          • 320

                          #57
                          Nie ukrywam, że wyniki są dla mnie osobiście miłym zaskoczeniem

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #58
                            Piwa jasne dolnej fermentacji - do 13°BLG: Lwówek Książęcy na czele Jestem zaskoczony, ale pozytywnie.
                            Piwa jasne mocne dolnej fermentacji - pow. 13°BLG: co by nie napisać o Żywym z Ambera, to pierwsze miejsce świadczy o... sile tej marki
                            Piwa ciemne dolnej fermentacji - pow. 13°BLG: Koźlak z Ambera znokautował konkurencję, czemu się nie dziwię, bo w regularnej sprzedaży i w swoim gatunku jest monopolistą.
                            Piwa ciemne górnej fermentacji: hah, zwyciężył mój faworyt, Zawiercie Czekoladowe.
                            Piwa jasne górnej fermentacji: zaskakująco wyraźne zwycięstwo Brackiego Pale Ale; jak dla mnie zbyt wyraźne w przypadku piwa, które za kilka miesięcy zniknie z rynku. Jeśli w tym roku nic ciekawego się nie pojawi, to w następnej edycji plebiscytu typuję Zawiercie Bursztynowe na zwycięzcę.
                            Debiut Roku 2010/Piwo Roku 2010: no tak, intuicja bukmacherska podpowiada mi, że za rok w tych kategoriach zwycięży Grand Champion 2011...

                            Największe rozczarowanie: Ciechanowski Porter 22. Dopiero 5-te miejsce. A takim "prywatnym" rozczarowaniem jest brak Sarmackiego Mocnego w pierwszej dziesiątce piw jasnych mocnych. Uważam, że jest to jedne z najlepszych polskich piw w swojej kategorii, w dodatku szeroko dostępne i cały czas obecne na rynku.
                            Niespodzianki? Debiut Roku 2010 i Piwo Roku 2010 - piwo z kategorii jednorazowego wypustu.
                            Pendragonowi nie podoba się pierwsze miejsce w kategorii browar roku. Ciężko byłoby wygrać browarowi, którego produkty są trudno dostępne. A Ciechana kupisz w zwykłym spożywczaku. Do tego dochodzi sentyment, że on był tym pierwszym popularnym browarem regionalnym oferującym nie tylko jasne pełne...
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #59
                              Czas na spokojną subiektywną analizę wyników

                              1. Piwa jasne dolnej fermentacji do 13 blg - tutaj wygrały piwa najbardziej rozpoznawalne. Bardzo wątpliwe, czy ciechan wyborny i lwówek sa lepsze od bierhalle pils oraz naturalnego. W mojej ocenie są o klasę gorsze. Niewątpliwie jednak sa bardziej dostępne.

                              Brakuje mi w "10" piw takich jak grodzka pils, rycerza, czy bk. Nie dziwi brak srebrnego smoka czy złotych lwów, które strasznie obniżyły jakość.

                              2. Piwa jasne mocne pow. 13 blg.

                              Tutaj wyniki kompletnie rozbieżne z opiniami na forum. Nie wierze, że wszyscy głosujący na żywe pili je w wersji beczkowej. Wyraźna klapa Dawnego.

                              3. Piwa ciemne dolnej ferm. do 13 blg. - moim zdaniem warzywka wygrały dlatego, że nie miała żadnej konkurencji. Nie ma w Polsce dobrych piw w tej kategorii.

                              4. Piwa ciemne dolnej pow 13 blg - tutaj nie ma kontrowersji. Koźlak ambera to hegemon.

                              5. Portery - dziwi mnie tylko niska pozycja komesa.

                              6. Piwa ciemnie/jasne górnej fermentacji - żadnych niespodzianek. KMoże troche bardziej liczyłem na bursztynowe Browaru na Jurze.

                              7. Pszeniczne - bez niespodzianek - ale dla mnie najlepsze jest Viva Hel Piwo niestety trudno dostepne.

                              8. Piwa specjalne - słaba lokata magnusa wiśniowego tak wychwalanego na forum - reszta bez sensacji.

                              Debiut roku - tu porażka kormorana, dużo nowości i zachywów jak widac nie było.

                              Piwo roku - tylko lwówek kontrowersyjny - brawa dla bursztynowego z browaru na jurze.

                              Reasumując, dla mnie wyniki kontrowersyjne jedynie w kategorii piw jasnych dolnej fermentacji.

                              Comment

                              • silvian
                                Senior
                                • 08-2008
                                • 727

                                #60
                                Wyniki mniej więcej pokryły się z moimi oczekiwaniami. Wyjątkiem jest Żywe z Ambera ale widzę że nie tylko mnie to dziwi. Na plus można zanotować wzrost popularności Browaru na Jurze, który nie miał zbyt wiele czasu w 2010 by podbić serca (a raczej podniebienia) piwoszy a i tak zanotował wysoką pozycję. Piwo z Zawiercia na czwartej pozycji w kategorii "Piwo Roku" to wynik nie do pomyślenia w latach ubiegłych. Gratuluję.
                                "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎