Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2010 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    W tym roku postanowiłem nie oddawać głosów na piwa restauracyjne. W szrankach są one z góry skazane na wygraną (no, poza CK Browarem) i ich klasyfikowanie z innymi niczego nie wnosi do oceny i postrzegania rynku. Oczywiście trochę szkoda mi było nie oddania głosu na bierhallowego pilsa, czenstochovskiego hellesa czy marysiowego mocnego pilsa - a to tylko ścisła czołówka.
    Poniekąd przez taki wybór moje typy były... niecodzienne, zwłaszcza w kategorii jasne <13 Blg, gdzie podium dałem (od góry) Zdrojowemu n/p, Starodawnemu i Naturalnemu n/f. Szok? Nie dla mnie. Zdrojowe do końca dni było świetnym piwem i jeszcze w lutym 2010 r. było swobodnie dostępne w Krakowie. Czy wszyscy o nim zapomnieli? Wiem wystarczyła jedna dobra warka Lwówka
    Starodawne pite w 1 połowie zeszłego roku trzymało wysoki poziom konstanciński, poziom sprzed epoki skwaśnienia dokonanego Gościszewo zaskoczyło mnie najbardziej. Piłem w każdym kwartale i za każdym razem było super, nie to co 2 lata temu.

    W kategorii jasnych > 13 blg. Żywego nie byłoby u mnie nawet w pierwszej piątce. Piłem butelki, z beczki, niefiltra i nadal uważam, że to cukierek jadący na opinii i sentymencie a nie piwo.

    W kategorii ciemnych <13 Blg. dałem tylko 3 miejsce. A z kategorii debiut dyskwalifikuję Grand Championa bo co to za debiut, którego nie będzie go w sprzedaży już pod koniec maja?

    Więcej grzechów nie pamiętam....

    A nie! Ani Granda amberowskiego, ani Portera 22* z Ciechanowa nie dałem na podium bo moim zdaniem zupełnie nie wytrzymują konkurencji z Porterem Łódzkim, Komesem i Warmińskim.

    Za pokutę odprawię dziś 3 kufle w Arkadii albo Czeskiej Baszcie a na tym mrozie to sroga kara.

    PS: a drugie miejsce dla Stouta ciechanowskiego to jakbym w pysk dostał
    Last edited by leona; 22-02-2011, 11:10. Powód: ps

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      W tym roku postanowiłem nie oddawać głosów na piwa restauracyjne. W szrankach są one z góry skazane na wygraną (no, poza CK Browarem) i ich klasyfikowanie z innymi niczego nie wnosi do oceny i postrzegania rynku. Oczywiście trochę szkoda mi było nie oddania głosu na bierhallowego pilsa, czenstochovskiego hellesa czy marysiowego mocnego pilsa - a to tylko ścisła czołówka.
      Poniekąd przez taki wybór moje typy były... niecodzienne, zwłaszcza w kategorii jasne <13 Blg, gdzie podium dałem (od góry) Zdrojowemu n/p, Starodawnemu i Naturalnemu n/f. Szok? Nie dla mnie. Zdrojowe do końca dni było świetnym piwem i jeszcze w lutym 2010 r. było swobodnie dostępne w Krakowie. Czy wszyscy o nim zapomnieli? Wiem wystarczyła jedna dobra warka Lwówka
      Starodawne pite w 1 połowie zeszłego roku trzymało wysoki poziom konstanciński, poziom sprzed epoki skwaśnienia dokonanego Gościszewo zaskoczyło mnie najbardziej. Piłem w każdym kwartale i za każdym razem było super, nie to co 2 lata temu.

      W kategorii jasnych > 13 blg. Żywego nie byłoby u mnie nawet w pierwszej piątce. Piłem butelki, z beczki, niefiltra i nadal uważam, że to cukierek jadący na opinii i sentymencie a nie piwo.

      W kategorii ciemnych <13 Blg. dałem tylko 3 miejsce. A z kategorii debiut dyskwalifikuję Grand Championa bo co to za debiut, którego nie będzie go w sprzedaży już pod koniec maja?

      Więcej grzechów nie pamiętam....

      A nie! Ani Granda amberowskiego, ani Portera 22* z Ciechanowa nie dałem na podium bo moim zdaniem zupełnie nie wytrzymują konkurencji z Porterem Łódzkim, Komesem i Warmińskim.

      Za pokutę odprawię dziś 3 kufle w Arkadii albo Czeskiej Baszcie a na tym mrozie to sroga kara.

      PS: a drugie miejsce dla Stouta ciechanowskiego to jakbym w pysk dostał
      To piwo w Arkadii drogi Kolego to chyba w nagrodę.... nie za pokutę...

      Pokutę możemy .... wyznaczyć....
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • piowen
        Senior
        • 09-2007
        • 207

        Mnie zastanawia, skąd bierze się pierwsze miejsce Żywego, skoro słychać tylko negatywne opinie, a na twarzach większości forumowiczów "maluje się zaskoczenie" Może ktoś, kto głosował na to piwo się wypowie?

        Ono było dobre jakieś trzy lata temu, teraz to są słodowe popłuczyny serwowane w dużych hipermarketach typu Auchan i Real.
        Last edited by piowen; 23-02-2011, 10:09.
        "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
          To piwo w Arkadii drogi Kolego to chyba w nagrodę.... nie za pokutę...

          Pokutę możemy .... wyznaczyć....
          Pokuta bo tak zimno na dworze A marcowe pyszne i dodatkową pokutą było wypicie tylko 2 kufli

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            zwłaszcza w kategorii jasne <13 Blg, gdzie podium dałem (od góry) Zdrojowemu n/p, Starodawnemu i Naturalnemu n/f.
            Ekhm, oczywiście Starodawnemu dałem pudło w kategorii mocniejszej, w lekkiej na drugim było Zawiercie Jasne Pełne.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              W tym roku postanowiłem nie oddawać głosów na piwa restauracyjne. W szrankach są one z góry skazane na wygraną (no, poza CK Browarem) i ich klasyfikowanie z innymi niczego nie wnosi do oceny i postrzegania rynku.
              Po wynikach widać jak bardzo piwa z browarów restauracyjnych są skazane na wygraną
              Co to znaczy, że ich klasyfikowanie nic nie wnosi? Czy one funkcjonują poza polskim rynkiem piwa
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Nie wnosi w tym sensie, że minibrowary to moim zdaniem zupełnie inna kategoria. Nie ta technologia, nie ta dostępność, nie te uwarunkowania społeczne. Ot takie moje zdanie.

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  Ale wy marudy jesteście. Na BPAB nie głosujecie, bo wkrótce go nie będzie. Na górniaki nie głosujecie, bo mało, a w ogóle to najlepiej usunąć tą kategorię, bo mało. Na browar restauracyjne nie głosujecie, bo uwarunkowania społeczne.
                  To na co wy chcecie głosować? Na piwa, które są dostępne w każdym sklepie, w każdym mieście? To jest plebiscyt na najlepsze piwo czy najlepiej dostępne piwo?
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie wnosi w tym sensie, że minibrowary to moim zdaniem zupełnie inna kategoria. Nie ta technologia, nie ta dostępność, nie te uwarunkowania społeczne. Ot takie moje zdanie.
                    A jak zaczną powstawać browary rzemieślnicze warzące lepsze piwa niz browary regionalne to też je trzeba będzie wykluczyć?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      Obowiązkowo wykluczyć. To na pewno będzie "zupełnie inna kategoria"
                      Leona, nie dość, browary restauracyjne i tak mają w Plebiscycie trudniej, ze względu na dostępność, to ty im jeszcze nóż w plecy wbijasz. A potem idziesz się napić piwa do Bierhalle. Trudno to pojąć.
                      Last edited by delvish; 23-02-2011, 17:16.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        To, że Ty zadajesz sobie trud i szukasz to nie znaczy, że ogół (nawet browar.bizowiczów) to robi.
                        Ja nie uważam, że należy wykluczać. Odwrotnie - trzeba wyróżniać poprzez stworzenie innej kategorii. Browary restauracyjne są tak dobre (jeśli idzie o nasz rynek), że o palmę pierwszeństwa powinny się bić między sobą.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          A ja uwarzam, że browary regionalne powinny sie starać i zbliżać do restauracyjnych. I nie mów, ze sie nie da.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Feti
                            Senior
                            • 10-2010
                            • 801

                            Po dzisiejszej konsumpcji Kormorana Jasnego żałuje, że na niego głosowałem. Warka do 6 kwietnia świetna, mocno chmielona, zaś do 21-04 koszmar, DMS i ledwo chmiel czuć. Jak można tak nie dbać o swoją markę.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23809

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ja uwarzam
                              To już przejaw wyższego zboczenia warzelniczego
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                To już przejaw wyższego zboczenia warzelniczego
                                Chyba tak Coś mi słownik nie podkreśla nie pasowało i wytłumaczyłem sobie, że wymienia się na "uwaga" Człowiek głupieje przez te komputery.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎