Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2010 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    To już przejaw wyższego zboczenia warzelniczego
    Coś podobnego pomyślałem.

    A w ogóle to nie nabijaj tu postów, tylko szukaj sierotki, która mi wreszcie coś wylosuje.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      Browary restauracyjne są tak dobre (jeśli idzie o nasz rynek), że o palmę pierwszeństwa powinny się bić między sobą.
      Czyli nie głosowałeś na piwa z browarów restauracyjnych, na złość ARTowi, bo nie wydzielił odrębnych kategorii dla piw restauracyjnych? Czy chodziło o to, że chciałeś zagłosować tak jak większość, bo dalej ciężko mi zrozumieć twoje postepowanie.
      Last edited by delvish; 23-02-2011, 22:37.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • piowen
        Senior
        • 09-2007
        • 207

        A kto wykluczył z plebiscytu kategorię browarów domowych? Powinny bić się między sobą. A kto zbojkotował wszystkie koncernowe piwa? Powinny bić się między sobą.

        Browary restauracyjne też mają gorzej. Arturze, za dużo tutaj dziwnych niejasności
        "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          Koncernowe piwa zbojkotowali sami wyborcy. Chociaż jedno się prześlizgnęło do czołowej dychy...
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            Czyli nie głosowałeś na piwa z browarów restauracyjnych, na złość ARTowi, bo nie wydzielił odrębnych kategorii dla piw restauracyjnych? [...]
            W sumie tutaj jesteś najbliżej prawdy, choć raczej nie nazwałbym tego "nazłością"
            Jestem faktycznie za kategorią >browary restauracyjne<. I żeby określić się do końca, również wyciąłbym zupełnie głosowanie na browary produkujące ponad 200-250 tys hl rocznie.

            @jacer: oczywiście, że chciałbym i życzę im zbliżenia do restauracyjnych ale nie jestem przekonany czy akurat łączenie ich razem w kategoriach do głosowania, w naszym plebiscycie jest chocby kroczkiem, który im pomagamy stawiać
            Last edited by leona; 24-02-2011, 08:30.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              @jacer: oczywiście, że chciałbym i życzę im zbliżenia do restauracyjnych ale nie jestem przekonany czy akurat łączenie ich razem w kategoriach do głosowania, w naszym plebiscycie jest chocby kroczkiem, który im pomagamy stawiać
              Przepraszam bardzo, dlaczego ty chcesz coś pomagać prywatnym przedsiębiorcom i dlaczego? Dlaczego chcesz komuś włazić z butami do firmy. Tu jest konkurs i ostra selekcja jak ktos nie wytrzymuje tempa niech znika z rynku. Nawet jak się nazywa browar regionalny.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Jacer, wilcze prawa rynku to nie tylko prawo do zniszczenia kogoś na drodze konkurencji. To również prawo do wsparcia kogo mi się żywnie podoba (byle za własne pieniądze).

                A jedyną firmą, którą można by uznać za pokrzywdzoną moimi buciorami to PubNet bo jej się wtrącam w konkurs i jego zasady

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Wspieraj, jasne, kupujac ich wyroby. Ale jednoczesnie jest to forum gdzie możesz bardzo krytycznie ocenić wyroby.

                  Mnie twój pomysł zalatuje tym co zrobili marketingowcy koncernów. Zrobić konkurs, posiekać na tyle kategorii ile jest piw i każdy cos wygrywa. Obawiam się, że twój pomysł doszedł by do tego, że robimy osobne kategorie dla browarów pana Jakubiaka, Kormorana, Konstancina itd.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wspieraj, jasne, kupujac ich wyroby. Ale jednoczesnie jest to forum gdzie możesz bardzo krytycznie ocenić wyroby.

                    Mnie twój pomysł zalatuje tym co zrobili marketingowcy koncernów. Zrobić konkurs, posiekać na tyle kategorii ile jest piw i każdy cos wygrywa. Obawiam się, że twój pomysł doszedł by do tego, że robimy osobne kategorie dla browarów pana Jakubiaka, Kormorana, Konstancina itd.
                    Wydaje mi się, że paradoksalnie, dodajemy splendoru Książęcemu czy Żywemu kiedy w tej samej kategorii stają browary restauracyjne. Ktoś z boku popatrzy i może pomyśleć "O, nie piłem ale to musi być super piwo jak wygrało o 2 długości ze świetnym bierhallowym pilsem".

                    O wspomniane browary się nie martwmy, bez mojego wsparcia mają ponadprzeciętnie dobre traktowanie na tym forum.

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wnosi w tym sensie, że minibrowary to moim zdaniem zupełnie inna kategoria. Nie ta technologia, nie ta dostępność, nie te uwarunkowania społeczne. Ot takie moje zdanie.
                      Moim zdaniem jest dobrze kiedy browary restauracyjne są klasyfikowane wśród ..."wiekszych" braci..

                      Nie widze powodu, zeby piwa restauracyjne oddzielać od innych piw.

                      W zasadzie kiedy odawane sa głosy na wszystkie piwa widac czy jakie miejsca zajmują piwa z drowarów restauracyjnych. Może nalezałoby poprosic Art żeby zamieszczał wyniki nr pierwszych 15 a moze 20 piw w danej kategorii.

                      Dlaczego uważam że piwa z browarów restauracyjnych powinny byc kalsyfikowane razem z innym? Dlatego że jestem przeciwny segregscji na rynku piwnym.

                      Pamiętam jak piwa bierhalle zdobyły 3 złote madale podczas Jesiennych Spotkań Browarników w Kielcach. Wtedy postanowion oddzielić nas od piw z duzych browarów.

                      Wiem, ze browary restauracyjne mają duzo mniejszą dostepność w porównaniu z innymi przemysłowymi browarami. Zdaję sobie sprawę, ze "nasze" restwuracyjne piwa nie zajmą czołowych miejsc w plebiscycie w kategori np lager. Wiem, ze o tym które piwo otrzyma głos decyduje przywiązanie głosujących do danego piwa. W sumie to dobrze bo to patiotyzm lokalny. Woę "przegrać" z lokalnym piwem niż wspominać te piwa przgladając stare etykiety w moich albumach.....

                      Nie oceniam publicznie piw, gdyz z mojego punktu widzenia uważam ze ocenianie piw nie byłoby w porządku.... Widząc "pewne rzeczy" podczas moich wizyt w browarach opinia pochodząca odemnie mogła by być uznana za stronniczą i nieobiektywną.
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        Czy pamietacie piwo "EB"?

                        Jak dawno je piliscie?
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • crocco
                          Senior
                          • 12-2010
                          • 590

                          Już nie pamiętam kiedy

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czy pamietacie piwo "EB"?

                            Jak dawno je piliscie?
                            Pamiętamy i widujemy je czasem w sklepie.
                            Piliśmy je dość dawno.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • marekj
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 508

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                              Moim zdaniem jest dobrze kiedy browary restauracyjne są klasyfikowane wśród ..."wiekszych" braci..

                              Nie widze powodu, zeby piwa restauracyjne oddzielać od innych piw.

                              W zasadzie kiedy odawane sa głosy na wszystkie piwa widac czy jakie miejsca zajmują piwa z drowarów restauracyjnych. Może nalezałoby poprosic Art żeby zamieszczał wyniki nr pierwszych 15 a moze 20 piw w danej kategorii.

                              Dlaczego uważam że piwa z browarów restauracyjnych powinny byc kalsyfikowane razem z innym? Dlatego że jestem przeciwny segregscji na rynku piwnym.

                              Pamiętam jak piwa bierhalle zdobyły 3 złote madale podczas Jesiennych Spotkań Browarników w Kielcach. Wtedy postanowion oddzielić nas od piw z duzych browarów.

                              Wiem, ze browary restauracyjne mają duzo mniejszą dostepność w porównaniu z innymi przemysłowymi browarami. Zdaję sobie sprawę, ze "nasze" restwuracyjne piwa nie zajmą czołowych miejsc w plebiscycie w kategori np lager. Wiem, ze o tym które piwo otrzyma głos decyduje przywiązanie głosujących do danego piwa. W sumie to dobrze bo to patiotyzm lokalny. Woę "przegrać" z lokalnym piwem niż wspominać te piwa przgladając stare etykiety w moich albumach.....

                              Nie oceniam publicznie piw, gdyz z mojego punktu widzenia uważam ze ocenianie piw nie byłoby w porządku.... Widząc "pewne rzeczy" podczas moich wizyt w browarach opinia pochodząca odemnie mogła by być uznana za stronniczą i nieobiektywną.
                              Myślę ,że browary restauracyjne mogłyby konkurować z innymi browarami przy założeniu ,że poddane degustacji piwo z browarów małych jest spożywane w leżakowni.

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                                Myślę ,że browary restauracyjne mogłyby konkurować z innymi browarami przy założeniu ,że poddane degustacji piwo z browarów małych jest spożywane w leżakowni.

                                Dlaczego?
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎