Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2011 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    No właśnie tego, nie byłbym taki pewien. Jeszcze w zeszłym roku piwa Krzysztofa były dwukrotnie na pudle. W tym roku owszem w 10 były, ale do podium brakowało całkiem sporo.
    Mimo wszystko jest to sukces bo deklasują wszystkie inne browary restauracyjne. W zestawieniu TOP 5 piw z browarów restauracyjnych znajdziemy tylko piwa z Bierhalle Warszawa.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      W Warszawie nie ma co i gdzie pić, to siłą rzeczy Bierhalle się jeszcze jakoś broni

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        W Warszawie nie ma co i gdzie pić, to siłą rzeczy Bierhalle się jeszcze jakoś broni
        Taka wioska rybacka, więc i asortyment piwa w lokalach pod rybaków.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • SetkaPub
          PiwBiz
          • 04-2011
          • 122

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          W Warszawie nie ma co i gdzie pić, to siłą rzeczy Bierhalle się jeszcze jakoś broni
          Może faktycznie to dlatego że w warszawie nie ma co pić ale moja kolejna wycieczka do stolicy skończy się w Bierhalle czas wsiąść browary restauracyjne pod lupe a raczej na język
          Ponad 300 piw butelkowych, 10 piw lanych, chłodnia na kegi!
          Zapraszamy! Poznań, św. Marcin 8
          http://www.setkapub.pl
          http://www.facebook.com/setkapub

          Comment

          • stefanum
            Member
            • 03-2011
            • 75

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
            Mimo wszystko jest to sukces bo deklasują wszystkie inne browary restauracyjne. W zestawieniu TOP 5 piw z browarów restauracyjnych znajdziemy tylko piwa z Bierhalle Warszawa.
            A może to świadczy tylko i wyłącznie o ilości użytkowników browar.biz pochodzących z Warszawy?
            Browary restauracyjne w 99% mają produkty dostępne jedynie na miejscu. Trudno więc w miarę obiektywnie wybrać najlepsze piwa w konkursie ogólnopolskim. W sklepach (w Łodzi) spotkałem jedynie piwa z Piwovarii Radom więc siłą rzeczy mogłem porównywać jedynie de Brasil z Bierhalle...

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stefanum Wyświetlenie odpowiedzi
              A może to świadczy tylko i wyłącznie o ilości użytkowników browar.biz pochodzących z Warszawy?
              Browary restauracyjne w 99% mają produkty dostępne jedynie na miejscu. Trudno więc w miarę obiektywnie wybrać najlepsze piwa w konkursie ogólnopolskim. W sklepach (w Łodzi) spotkałem jedynie piwa z Piwovarii Radom więc siłą rzeczy mogłem porównywać jedynie de Brasil z Bierhalle...
              Oczywiście, że mogło to mieć wpływ ale nawet w takim wypadku trzeba pamiętać, że w Warszawie poza Bierhalle są jeszcze dwa inne browary.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stefanum Wyświetlenie odpowiedzi
                Browary restauracyjne w 99% mają produkty dostępne jedynie na miejscu.
                Z tymi procentami to trochę przesadziłeś. Swoje piwa wysyłają w kraj Kowal, Pivovaria, Grodzka.
                3 z 28, zatem minimum 89% A może o kimś zapomniałem?
                Last edited by Pendragon; 07-02-2012, 12:58.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • stefanum
                  Member
                  • 03-2011
                  • 75

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z tymi procentami to trochę przesadziłeś. Swoje piwa wysyłają w kraj Kowal, Pivovaria, Grodzka.
                  3 z 28, zatem minimum 89% A może o kimś zapomniałem?
                  Użyłem tych procentów jako symbolu Chodzi mi o to, że w podsumowaniu plebiscytu" kategoria "piwa z browarów restauracyjnych" jest najbardziej nieobiektywna. Większość użytkowników portalu jest z Warszawy i siłą rzeczy wygra browar restauracyjny z Warszawy. Ale faktem jest to co napisał KomarPafnucy, że spośród trzech warszawskich browarów restauracyjnych Bierhalle była najlepsza.
                  A Kowal i Grodzka chyba nie dotarły do Łodzi; nie spotkałem się z nimi ani w Piwotece ani w Zofmarze...

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stefanum Wyświetlenie odpowiedzi
                    Większość użytkowników portalu jest z Warszawy i siłą rzeczy wygra browar restauracyjny z Warszawy.
                    Serio Odniosłem wrażenie, że to Wrocław jest najsilniej reprezentowany. ART, dysponujesz statystykami odnośnie najczęstszych miejsc logowań do browar.bizu?
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                      No właśnie tego, nie byłbym taki pewien. Jeszcze w zeszłym roku piwa Krzysztofa były dwukrotnie na pudle. W tym roku owszem w 10 były, ale do podium brakowało całkiem sporo.
                      W kategorii pszeniczne liczba dostępnych do oceny piw wzrosła o 74% więc spadek z 3 pozycji na 6 może być zrozumiały. Pozycja Alta jest identyczna (spadek z 3 na 6) ale liczba dostępnych do oceny piw spadła o 15%. W tej kategorii mają jednak rządzić stouty więc pierwsza 10-tka i tak jest ok
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        W momencie, kiedy krzysztofowy weizen, którego uważam za jednego z najlepszych w Polsce spada o 3 pozycje tylko dlatego, że pojawiły się inne piwa w tej kategorii, to nie bardzo pojmuję, z czego tu się cieszyć. Nie rozumiem twojego toku rozumowania. Jak za rok spadnie do drugiej dziesiątki, bo pojawią się nowe piwa w tej kategorii, też będziesz uważał, że to niezłe osiągnięcie?
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Czyli co? Najlepiej aby był tylko jeden pszeniczniak na rynku, Bierhallowski, aby mógł wygrywac co rok?

                          Osiągnieciem jest to, że jest więcej pszeniczniaków na rynku. Głosy się rozkładają. Co w tym dziwnego?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak za rok spadnie do drugiej dziesiątki, bo pojawią się nowe piwa w tej kategorii, też będziesz uważał, że to niezłe osiągnięcie?
                            Ja bym się cieszył, bo to by oznaczało pojawienie się na rynku kilku nowych szerokodostępnych porządnych weizenów, które chcąc nie chcąc zdobędą większą liczbę nabywców (a co za tym idzie- głosów) niż weizen dostępny tylko i wyłącznie w Warszawie.

                            Ten plebiscyt jest tak skonstruowany, że nie tylko walory smakowe decydują o miejscu w rankingu.- I bardzo słusznie, bo co mnie obchodzi choćby najlepsze piwo skoro i tak nie mogę się go napić z racji słabej dostępności lub np ceny z księżyca. Oczywistością jest, że wolę w tej sytuacji zagłosować na piwo, które mam pod ręką, choćby nawet było nieco mniej smaczne.
                            Last edited by wrednyhawran; 07-02-2012, 19:41.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              Miło jest oglądać wyniki i pić jednocześnie piwa z pierwszej 10 piw roku (Atak i Jak w Dym).

                              Już tyle w tym temacie zostało powiedziane , że nie będę dopisywał oczywistości. Poza jedną - gratulację dla Pintowozu i Jego Załogi

                              Mam taką refleksję - cieszę się, że dożyłem czasów, kiedy 10 najlepszych polskich piw jest dla mnie osiągalna w ciągu 30 minut. (Lagerowe nawet w ciągu 5). Do tego niektóre nawet z beczki. Może to rozleniwiająca wygoda, ale jednak się cieszę
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                Najlepiej by było, żeby pszeniczniaków było w bród, a wygrał najlepszy. W swojej wypowiedzi nie odnosiłem się do perspektywy klienta, tylko Krzysztofa. Jak adwersarze pokuszą się o czytanie ze zrozumieniem, to powinni to bez większych problemów zauważyć. Trudno mi sobie wyobrazić radość Krzysztofa, z powodu coraz dalszych lokat jego bardzo dobrych piw. Paniali?
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎