Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nazewnictwo IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi
    DARK AIPA z Wojkówka...
    Gdyby tak było, jak twierdzisz, wpis powinien brzmieć "DARK AIPA z Z&Z Wojkówka". Tak samo, jak byłoby z każdym innym - piwo z Okocimia / z browaru Okocim, piwo z Żywca / z Browaru Żywiec/ z Grupy Żywiec.

    Comment

    • mlek
      Member
      • 01-2013
      • 79

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Gdyby tak było, jak twierdzisz, wpis powinien brzmieć "DARK AIPA z Z&Z Wojkówka". Tak samo, jak byłoby z każdym innym - piwo z Okocimia / z browaru Okocim, piwo z Żywca / z Browaru Żywiec/ z Grupy Żywiec.
      Rozumiem, że skrót myślowy jest w zasadzie tym samym czym brak wiedzy na temat pisania "nie" z przymiotnikami w stopniu równym. Tigu poruszył ciekawy temat, myślałem że rzeczowo można tu sobie podyskutować. Mylilem się. Jak dobrze że jesteś Krzysiu.

      Comment

      • tigu
        Member
        • 05-2009
        • 33

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy te dywagacje służą czemuś więcej, niż podobne rozważania, ile diabłów mieści się na końcu szpilki?
        Poszerzeniu wiedzy?
        Po prostu lubię wiedzieć jak się poprawnie nazywa to co akurat piję czy warzę. Póki co staram się warzyć piwa mieszczące się w konkretnym stylu, choć zdarza mi się zrobić bezstylowe piwa i to całkiem smaczne. Ostatnio zrobiłem Resztownik - moja ulubiona nazwa z resztek wszystkiego co miałem.
        Wyszło przepyszne coś co mógłbym określić mianem EU India Brown Ale EU od European Union.
        Chmiele niemieckie, polskie, czeskie, słody różne, 15 plato, 69 IBU

        Ale wracając do tematu, z tymi IPAmi miałem nieco kłopotu i jak widać nie tylko ja się w tym gubię.

        Comment

        • tigu
          Member
          • 05-2009
          • 33

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja spotkałem się jeszcze z określeniem India Black Ale (co jest bardziej logiczne biorąc pod uwage że 'pale' oznacza blady/wyblakły). Dark AIPA wydaje mi się najmniej trafionym określeniem. Jest to styl wymyślony w Ameryce, w górach Kaskadowych więc najlepiej mówić CDA. Z kolei to jednak BLACK IPA jest w stanach bardziej popularnym określeniem, a wynika to z faktu ze statystycznemu klientowi łatwiej jest zrozumieć takie nazewnictwo.

          W tym wszystkim nie zapominajmy, że jest to kwestia umowna- ważniejsza jest zawartość : )
          No proszę, kolejna nazwa
          A co do Black IPA, to faktycznie w stanach może być popularna, a u nas? Bliżej nam do UK niż USA. Robiąc dwa ciemne IPA jedno na amerykańskich, a drugie na angielskich chmielach to przecież nie napiszę na obu Black IPA czy Dark IPA.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎