Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Saganer Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ZIOCANE
    Junior
    • 05-2014
    • 12

    Saganer Pilsner

    Witam
    Jestem młodym amatorem piwa domowej roboty (14 warek). Nie wiem czy miejsce w którym zamieszczam post jest odpowiednie ale spróbuje. Chodzi mi oto, że chciałbym wskrzesić stare piwo warzone w Żaganiu (SAGANER PILSNER) ale nigdzie nie mogę odszukać choćby wzmianki o recepturze. Może ktoś z Was coś słyszał ?
    pzodrawiam.
    Krzysiek
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Prawdopodobieństwo znalezienia instrukcji technologicznej jest znikome. Być może zachowały się akta browaru w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze, ale musiałby stać się cud, aby wśród ich były także instrukcje technologiczne. Pełne odtworzenie i tak się nie uda, ponieważ nie istnieją już odmiany chmielu, używane w okresie przedwojennym. Samo piwo nie cechowało się niczym wyjątkowym i było jednym w tysięcy pilsów, produkowanych w ówczesnych Niemczech.

    Comment

    • ZIOCANE
      Junior
      • 05-2014
      • 12

      #3
      Saganer pilsner

      Dzięki za odpowiedź. Zdaje sobie sprawę z tego ze ani chmieli nie znajdę i tak jak mówisz piwo to niczym nadzwyczajnym się nie charakteryzowalo ale chciałbym spróbować dla samej idei. Urodziłem się w Żaganiu może dlatego chęć znalezienia przepisu. A może Ty masz jakieś ciekawe nietypowe przepisy, strony z takowymi ? Pozdrawiam.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎