Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak uzyskać opinię o Piwie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DraveS
    Junior
    • 12-2017
    • 16

    Jak uzyskać opinię o Piwie

    Hej jestem w sumie początkujący, za mną 7 warek. Taka mnie naszła rozkmina, bo obejrzałem nowe 1000IBU Kopyra w którym mówi, że ciężko jest w domu uwarzyć lepsze piwo niż w sklepach (bo są teraz takie dobre). Właśnie degustuję swoją najnowszą warkę (a miałem chwilę przerwy i piłem tylko sklepowe) i wg mnie to ta warka spuszcza w kiblu wszystko co standardowo jest na półkach.

    I teraz pomyślałem, że zgłoszę je do konkursu, coś się dowiem. Czy to po prostu takie podejście do swojego piwa, czy warzę pod siebie to co mi tak smakuje, czy może faktycznie jestem takim kozakiem ;P

    Ale patrzę i nie ma i nie było nawet w tym roku ani jednego konkursu z kategorią w której mógłbym wystartować. Moje piwo nazywam "hardcore IPA". ekstrakt 19,5 odfermetnowany do 3. Goryczka na oko minimum 120 IBU - ciężko chyba powyżej dobrze rozpoznać, ale wg przepisu może być do 200. Bez chmielenia cichej ponad 400g chmielu na 26l warki. Słody to głównie Pilzneński i z dodatkiem carpilsa, carareda i płatków pszenicznych.

    Jak mogę sprawdzić czy moje piwo jest tak wspaniałe jak o nim myślę, czy to są moje omamy?
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Więcej konkursów jest w pierwszej połowie roku
    Konkursy Piwowarskie 2020 11.01.20 Kuźnia Piwowarów (https://business.facebook.com/notes/jan-olbracht-browar-rzemie%C5%9Blniczy/regulamin-vi-edycji-konkursu-ku%C5%BAnia-piwowar%C3%B3w-2020/2454583911254075/?fbclid=IwAR1DaTbJEPlDFwCfQT0ZwcF6x621Ud0UC2_e52iRviXAKaS-7uojOBo_sSc) 1 Niskoalkoholowe Hazy IPA do 3% alkoholu / ⩽6

    Napisz z jakich okolic pochodzisz to może coś podpowiem
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • DraveS
      Junior
      • 12-2017
      • 16

      #3
      Śrem koło Poznania

      Comment

      • DraveS
        Junior
        • 12-2017
        • 16

        #4
        Nie można tu edytować postów?

        Browar Largus to twój browar?

        Comment

        • yavo
          Młóto w butach
          • 03-2009
          • 909

          #5
          IBU 200?

          Comment

          • yavo
            Młóto w butach
            • 03-2009
            • 909

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DraveS Wyświetlenie odpowiedzi
            i wg mnie to ta warka spuszcza w kiblu wszystko co standardowo jest na półkach
            To - mimo wszystko mocne słowa. Bardzo mocne.

            Ps. Podeślij mi to piwo
            Last edited by yavo; 25-06-2020, 19:33.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DraveS Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie można tu edytować postów?

              Browar Largus to twój browar?
              1 nie ( do 5min?)

              2 nie


              W Poznaniu w Domu Piwa odbywają się spotkania piwowarów, mozna przynieść piwo do oceny. Możesz zagadać z Wiktorem z Gzuba jest sędzią PSPD
              Last edited by anteks; 25-06-2020, 22:48.
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • yavo
                Młóto w butach
                • 03-2009
                • 909

                #8
                Edycja jest do 5 min chyba.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎