Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Środek do dezynfekcji - co wybrać / do czego stosować

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DanielJakubowski
    Senior
    • 12-2005
    • 791

    #46
    Ja też korzystam z takich zatyczek. Ostatnio mi ich brakło (na szczęście paczka m.in. nimi w drodze) i zastosowałem wyparzone kapsle Po prostu na każdą zdezynfekowaną butelkę położyłem kapsel (oczywiście bez zaciskania go gretą). Z folią aluminiową to chyba sporo zabawy jest.
    Pozdrawiam
    dj

    Comment

    • juzes
      Member
      • 06-2005
      • 95

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Zamiast tej foli aluminiowej korzystam z takich oto zatyczek. Bardzo wygodne są. Kupiłem 40.
      Też korzystam z takich zatyczek, bardzo fajna sprawa tylko nie można ich nakładać na gorące butelki. Kilka mi się stopiło
      http://juzes.lubon.net.pl
      http://www.budowa.maroonpoint.com/

      Comment

      • DanielJakubowski
        Senior
        • 12-2005
        • 791

        #48
        Ja dezynfekuję jodophorem z BA. Robię to szybko sprawnie i tanio Po umyciu butelek do fermentatora z kranikiem wlewam 10L letniej wody, dodaje do tego 5ml jodophoru, mieszam, a nastepnie poprzez wężyk rozlewam do 20 butelek. Czekam 10 minut i za pomocą lejka przelewam zawartość tych 20 butelek do kolejnych 20 butelek. Polecam tą metodę
        Pozdrawiam
        dj

        Comment

        • joelka
          Senior
          • 03-2005
          • 817

          #49
          Istotne jest aby zatyczki/folię/itp zakładać na butelki w 100% suche. Dla jednych to oczywiste, a dla innych nie, więc o tym wspominam

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #50
            Ja z kolei nie ładuję do piekarnika tylko dezynfekuję Chemipro OXI i też działa.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • misiek71
              Member
              • 05-2005
              • 50

              #51
              Płuczę-suszę do góry dnem-do skrzynki normalnie-skrzynka przykryta czystą pieluchą tetrową-przed rozlewem do piekarnika. Szybko, skutecznie

              Comment

              • DanielJakubowski
                Senior
                • 12-2005
                • 791

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                Istotne jest aby zatyczki/folię/itp zakładać na butelki w 100% suche. Dla jednych to oczywiste, a dla innych nie, więc o tym wspominam
                Hm.. zrobiłem już 9 warek i nigdy nie suszyłem butelek. Zdecydowaną większość butelek dezynfekowałem nawet 2 tygodnie przed rozlaniem. Przykrywałem nie do końca suche butelki i jak dotąd nie miałem problemu.
                Pozdrawiam
                dj

                Comment

                • Marek-C
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 848

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
                  Hm.. zrobiłem już 9 warek i nigdy nie suszyłem butelek. Zdecydowaną większość butelek dezynfekowałem nawet 2 tygodnie przed rozlaniem. Przykrywałem nie do końca suche butelki i jak dotąd nie miałem problemu.

                  kakikadze!
                  Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                  Comment

                  • Wesoly
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 371

                    #54
                    Zakapslowałem już dobrych kilka flaszek i jak dotąd, odpukać, ani jedna sztuka nie była trefna.
                    Flaszki umyte idą do piekarnika, 35 minut 180*C, jak przestygną folia ALU na szyjkę i stoją sobie tak nawet po kilka miesięcy.
                    Pozdrawiam, Wesoły

                    Comment

                    • joelka
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 817

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
                      Hm.. zrobiłem już 9 warek i nigdy nie suszyłem butelek. Zdecydowaną większość butelek dezynfekowałem nawet 2 tygodnie przed rozlaniem. Przykrywałem nie do końca suche butelki i jak dotąd nie miałem problemu.
                      Moja sugestia dotyczyła pytania z pierwszego postu + podpowiedzi żeby przykrywac butelki. Jeśli butelkę przepłuczesz jedynie gorącą wodą, a potem przykryjesz folią, to zasiedli Ci się tam mnóstwo bakterii. Już po samym zapachu rozpoznać można, że w resztce wody jaka została w butelce zaszły nieporządane zmiany.

                      Comment

                      • DanielJakubowski
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 791

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                        Moja sugestia dotyczyła pytania z pierwszego postu + podpowiedzi żeby przykrywac butelki. Jeśli butelkę przepłuczesz jedynie gorącą wodą, a potem przykryjesz folią, to zasiedli Ci się tam mnóstwo bakterii. Już po samym zapachu rozpoznać można, że w resztce wody jaka została w butelce zaszły nieporządane zmiany.
                        Aha, a to się nie zrozumieliśmy Znaczy się ja nie zrozumiałem
                        Pozdrawiam
                        dj

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                          Istotne jest aby zatyczki/folię/itp zakładać na butelki w 100% suche...
                          Wręcz przeciwnie. Przy sterylizacji na sucho lub parą, atakująca wewnątrz para wodna przyśpiesza proces.

                          Comment

                          • joelka
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 817

                            #58
                            Tak jak wczesniej pisałam moja wypowiedź dotyczyła sytuacji gdy zatyka się butelki wymyte wcześniej tylko gorącą wodą.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #59
                              Tak, jak wcześniej nie napisałem, moje zdanie dotyczy każdych butelek - niemytych, mytych i odkażanych. Głównie dlatego, że butelki sterylizuje się tuż przed rozlewem, w innym wypadku cały proces nie ma sensu.

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                                ... Jeśli butelkę przepłuczesz jedynie gorącą wodą, a potem przykryjesz folią, to zasiedli Ci się tam mnóstwo bakterii. Już po samym zapachu rozpoznać można, że w resztce wody jaka została w butelce zaszły nieporządane zmiany.
                                Szczerze mówiąc, robię tak od paru miesięcy i żadne z moich ostatnich piw nie jest zepsute, w przeciwieństwie do wcześniejszych, nie mówiac już o tym, że po samym zapachu poznać można, że w butelce jest tylko czysta, jałowa woda.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎