Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak wielu ma słabą pamięć:

    Cytat jeden z wielu, z tego tematu:
    http://www.browar.biz/forum/showthre...ie+%C5%BCywiec
    Przeprosili? Przeprosili. Zmienili reklamę? Zmienili. To były działania, jakie miał przynieść bojkot. Efekt został osiągnięty. Co ma do tego słaba pamięć? Ja pamiętam tę akcję bardzo dobrze.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      Rozumiem, że dzięki tym działaniom firma GŻ z twojego punku widzenia jest wybielona wręcz nieskazitelna.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak wielu ma słabą pamięć:
        Cytat:
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
        (...)
        Od dzisiaj nie biorę do ust niczego od Heinekena łącznie z Brackim i Porterem. Nie ma że boli.
        Jak mawiali starzy punkowcy "Bojkot, bojkot i pogarda!!!"
        Jak to cudownie, że wyciągnałeś ten cytat, akurat odnosi się do dyskusji z tematu:

        gdzie juz Kopyrowi nie odpowiadałem bo nie miałem sił tłumaczyć czegoś po raz n-ty (chyba szlismy innymi torami).
        I tu jest pies pogrzebany, jak bojkot koncernu, to całego i wszystkich jego produktów, a nie wybiórczy

        Stowarzyszenie pasjonatów dobrego piwa: lokalnego, niefiltra i niepastera, domowego pod sponsoringiem koncernu? Toż to zdrada ideałów Piwowarskich i Dobrego Smaku
        Last edited by ART; 27-10-2009, 23:15. Powód: cyt.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Panowie... Prawda jest taka, że wszystko ma swoje etapy. Coś się kończy, coś się zaczyna - coś się zmienia. Jedni wolą rewolucję, inni ewolucję. Nie wykłócajmy się, szermując cytatami sprzed pięciu lat i wkładając drugim w usta słowa, których nie powiedzieli. Poczekajmy na efekty, bo być może zaczyna się dziać coś ważnego.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Dziękuję za wielce merytoryczną dyskusję Na pewno na Piwo.org będą uważali, że jest to klasyczny przykład rozmowy na browar.bizie
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              A kto tu namawia do rewolucji?! Jedynie do ignorancji. Tak trudno to zrozumieć?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Rozumiem, że dzięki tym działaniom firma GŻ z twojego punku widzenia jest wybielona wręcz nieskazitelna.
                Wyciągnąłeś cytat, który odnosił się do konkretnej sprawy, to ja Ci konkretnie odpowiedziałem jak się sprawa zakończyła. Dla mnie było to zakończenie satysfakcjonujące. Wręcz byłem zaskoczony, że odezwał się ktoś tak wysokiego szczebla, jak wówczas Krzysztof Rut.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak wielu ma słabą pamięć:
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)
                Od dzisiaj nie biorę do ust niczego od Heinekena łącznie z Brackim i Porterem. Nie ma że boli.
                Jak mawiali starzy punkowcy "Bojkot, bojkot i pogarda!!!"
                Jak to cudownie, że wyciągnałeś ten cytat, akurat odnosi się do dyskusji z tematu:

                gdzie juz Kopyrowi nie odpowiadałem bo nie miałem sił tłumaczyć czegoś po raz n-ty (chyba szlismy innymi torami).
                I tu jest pies pogrzebany, jak bojkot koncernu, to całego i wszystkich jego produktów, a nie wybiórczy

                Stowarzyszenie pasjonatów dobrego piwa: lokalnego, niefiltra i niepastera, domowego pod sponsoringiem koncernu? Toż to zdrada ideałów Piwowarskich i Dobrego Smaku
                Po pierwsze nie rozmawiamy o "stowarzyszeniu pasjonatów dobrego, lokalnego piwa", tylko o Stowarzyszeniu Piwowarów. Po drugie, ja aktualnie nie bojkotuję GŻ, KP czy CP, ja po prostu nie piję ich piw. Zresztą, żeby zobaczyć czy jestem obiektywny, zamówiłem sobie 0,33l Żywca (za zimne, za blade, bez piany, za mało goryczki, cienkie).
                blog.kopyra.com

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  A kto tu namawia do rewolucji?! Jedynie do ignorancji. Tak trudno to zrozumieć?
                  No to masz rację, ja ignorantem być nie zamierzam.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    No dobra, a tak żeby na temat było? Bo ja jestem zaskoczona widokiem, z jak lekkim duchem ludzie idą na tę współpracę z koncernem.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                      No dobra, a tak żeby na temat było? Bo ja jestem zaskoczona widokiem, z jak lekkim duchem ludzie idą na tę współpracę z koncernem.
                      No dobra Marusia, a powiedz mi jak oni nas mogą upupić?
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)
                        Po pierwsze nie rozmawiamy o "stowarzyszeniu pasjonatów dobrego, lokalnego piwa", tylko o Stowarzyszeniu Piwowarów. (...)
                        A dlaczego nie połaczyć jednego z drugim. Wiele osób jest za takim rozwiązaniem ( m.in. ja). Ale jeżeli niektórzy chcą mieć takiego mecenasa "kultury piwnej", to ja dziękuję. Zresztą dla wielu będzie to "śmiech na sali".
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          A dlaczego nie połaczyć jednego z drugim.
                          Dlatego, że takie mutanty genetyki nie żyją zbyt długo.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Nie upupić, tylko:
                            - przypisać sobie zasługi z tytułu powstania stowarzyszenia piwowarów domowych
                            - w przypadku finansowania za dużo będą mieli do gadania
                            - jest to dla mnie ideologicznie złe.

                            Oczywiście będą z tego też spore korzyści, ale ja uważam, że niektórych rzeczy za pieniądze się nie pozbywa. Ale ja już tak mam, wolę mieć pod górkę, niż łatwo, ale z poczuciem lekkiego obrzydzenia
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie upupić, tylko:
                              - przypisać sobie zasługi z tytułu powstania stowarzyszenia piwowarów domowych
                              No to tutaj najbardziej mogliby czuć się zagrożeni Czes i BA, bo to oni mogą sobie przypisać te zasługi.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              - w przypadku finansowania za dużo będą mieli do gadania
                              No to właśnie zależy jak to będzie rozwiązane. Nie wyobrażam sobie, żeby np. przedstawiciel GŻ miał być w zarządzie z prawem weta, czy mieliby mieć jakieś "złote akcje", bez zgody których nie można by podjąć żadnej decyzji. Ja to widzę raczej tak, że np. dają kasę (niekoniecznie całą) na periodyk stowarzyszenia, za to dostają stronę lub kilka do zareklamowania Festiwalu w Żywcu, Brackiej Jesieni czy czegoś w tym stylu. Dają kasę na druk legitymacji, za to na nich jest małe logo Żywca. Dają nam w trakcie Festiwalu pomieszczenie, gdzie sobie możemy zrobić walne itd. Nie sądzę, żeby chcieli wprowadzać swojego przedstawiciela do zarządu. A to, że będą chcieli FV na druk tego periodyku, czy rozliczenia kasy, to dla mnie jest oczywiste.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              - jest to dla mnie ideologicznie złe.
                              Też mam jakieś wątpliwości, ale daleki jestem od bezkompromisowości kolegów abernackiego czy becika. A masz takie wątpliwości biorąc udział w Festiwalu w Żywcu? Miałabyś takie wątpliwości, gdyby to Twoje piwo miało być uwarzone w Cieszynie? Pytam bez złośliwości, tylko na serio.
                              Last edited by kopyr; 06-10-2009, 15:56.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie upupić, tylko:
                                - przypisać sobie zasługi z tytułu powstania stowarzyszenia piwowarów domowych
                                - w przypadku finansowania za dużo będą mieli do gadania
                                - jest to dla mnie ideologicznie złe.

                                Oczywiście będą z tego też spore korzyści, ale ja uważam, że niektórych rzeczy za pieniądze się nie pozbywa. Ale ja już tak mam, wolę mieć pod górkę, niż łatwo, ale z poczuciem lekkiego obrzydzenia
                                Ja bym dorzucił jeszcze to, że dając część/całą kasę na stowarzyszenie, mogą mysleć, że marka stowarzyszenia (nazwa) do nich należy i szafować nią wedle swojego uznania (reklamy i tym podobne)

                                To też się Wam podoba - bo twarz i nazwisko ma sie tylko jedno, jak ostatnio wspomniał Mirek
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎