Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • artur2
    Senior
    • 02-2008
    • 535

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie widzę tego. Jak będą odbywać się walne zebrania, wybór władz itd.
    Prędzej lokalne stowarzyszenia połączone w coś na kształt federacji czy ogólnokrajowego stowarzyszenia.
    Walne zebrania mogą być raz na rok w trakcie np. konkursu we Wrocławiu lub Żywcu.
    Decyzje może podejmować Zarząd (Prezes i 4 Członków Zarządu) o obecności 3/5 Członków (czyli muszą się spotkać 3 osoby, w tym Prezes). A w sprawach pilnych decyzje podejmuje Prezes i jeden z Członków Zarządu, po powiadomieniu pozostałych.

    Ufff. To fragment projektu Statutu Stowarzyszenia Piwowarów...
    Mniej alkoholu, więcej smaku !
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • mareks
      Senior
      • 05-2002
      • 1939

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
      Walne zebrania mogą być raz na rok w trakcie np. konkursu we Wrocławiu lub Żywcu.
      Już to widzę oczami wyobraźni.
      Byłeś na takim zebraniu?

      Comment

      • artur2
        Senior
        • 02-2008
        • 535

        Byłem parę lat temu w innych okolicznościach.
        Pewnie, że część osób coś takiego oleje lub będzie lekce sobie ważyła takie zebrania, ale chodzi tu o pewną postawę obywatelską i żeby Zarząd był złożony z odpowiedzialnych piwowarów.
        A zresztą - do walnego zebrania jeszcze daleka i wyboista droga.
        Mniej alkoholu, więcej smaku !
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy mógłbyś jakoś tę myśl rozwinąć, bo przecież mamy /miewamy/ ten kontakt bez formalizowania naszych zależności.
          To była odpowiedź na post Skitofa który był powyżej mojego. Pewnie że teraz już mamy takie relacje, więc w stowarzyszeniu też się sprawdzą. Oto post do którego sie odnosiłem:

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
          Zupełnie inna problemy mają piwowarzy zawodowi z dużych browarów, inne ze średnich, inne z restauracyjnych, a jeszcze inne piwowarzy domowi traktujący warzenie w dużym stopniu jako hobby. Co innego warzyć za pieniądze, co innego dla siebie i rodziny. To po prostu kwestia zdominowania pewnej problematyki w zależności od członków stowarzyszenia.
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Najpierw się zastanówcie, po co w ogóle takie stowarzyszenie. Na razie w tym, co jest w temacie, celu nie widać. A jak nie ma celu, to i stowarzyszenie jest zbędne. Szczerze mówiąc, to w chwili obecnej nie dostrzegam potrzeby istnienia takowego. Bo żeby sobie pogadać, nie trzeba wcale tego formalizować. A żeby coś załatwić, to na przykład zmianę odpowiednich ustaw, to trzeba do tego być skutecznym lobbystą, a wsparcie GŻ na pewno w tym nie pomoże.

            Statut gotowy w różnych wersjach wam zamieściłem, więc nie wiem, po co to bicie piany. Tym bardziej, że niektórzy piszą głupoty, np. za wpis do KRS nie płaci się nic, o ile stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej. I wystarczy 15 osób, żeby takie stowarzyszenie założyć.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              A czytałeś zalinkowany przeze mnie wątek na bratnim portalu? Chyba nie, a teraz o tym właśnie dyskutujemy - ja się tutaj tylko podpięłam
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                Zacząłem czytać, ale szybko mnie znudził, bo jest tak samo bezproduktywny, jak ten. Powstanie takie stowarzyszenie, jak ten oddział SWiMP. Mogę zresztą się mylić, ale nie sądzę.

                Zobacz na datę pierwszego postu w tym temacie. A nie jest to bynajmniej ostatni temat o zakładaniu stowarzyszenia.

                A szczególnie spodobał mi się podpunkt m) z celów stowarzyszenia z postu nr 28: upowszechnia wiedzę w zakresie szkodliwości spożywania alkoholu oraz wspiera działania zwalczające alkoholizm.
                Last edited by Krzysiu; 06-10-2009, 20:17.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  No to nie dotarłeś do końcówki, która jest najaktualniejsza. Statutu nie czytałam nawet, bo inny temat mnie zaintrygował.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Poprawiłem się i doczytałem do końca. I dalej nie widzę w tym sensu. Święta kreują kościoły i sekty, ewentualnie media, a nie stowarzyszenia piwowarów

                    Również nie jest potrzebne stowarzyszenie, by kierować zakresem produkcji browarów restauracyjnych, bo w ostatecznym rozrachunku decyduje o tym konsument.

                    Comment

                    • Małażonka
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 4602

                      Przed chwilą przeczytałam cele stowarzyszenia i za głowę się złapałam
                      Cóż, w tej formie to bubel do natychmiastowego odrzucenia przez KRS....

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Zara, to ja też przeczytam.... No tak, jest tu jeszcze sporo do wycięcia i wpisania nowych punktów. No nic, poobserwujemy, tzn. przynajmniej ja póki co tylko poobserwuję
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Małażonka
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 4602

                          My też

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze:
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój
                            Tak, jest poważna szansa na poważne Stowarzyszenie Piwowarów. M.in. po to, żeby ułatwić powstawanie nowych browarów rzemieśłniczych w kazdym polskim powiecie (albo gminie ).
                            Trochę wyobraźni, zaangażowania, elastyczności, uśmiechu i bedzie także w Polsce ciekawie
                            Czyli stowarzyszenie ma odwalić akcję lobbingową za tych, którzy chcą przestawić hobby na biznes.

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi

                              Czyli stowarzyszenie ma odwalić akcję lobbingową za tych, którzy chcą przestawić hobby na biznes.
                              Akurat w tym nie widzę nic złego, a wręcz odwrotnie
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • artur2
                                Senior
                                • 02-2008
                                • 535

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przed chwilą przeczytałam cele stowarzyszenia i za głowę się złapałam
                                Cóż, w tej formie to bubel do natychmiastowego odrzucenia przez KRS....
                                Cóż, ten "bubel" to Statut Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników
                                Mniej alkoholu, więcej smaku !
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎