Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    A zauważyliście, że nikt się nie zgłosił, (przynajmniej ja nie zauważyłem) że mógłby się zająć formalnościami, biurokracją i organizacją tego stowarzyszenia ? Do płacenia na odległość są chętni, przy okazji możliwości korzystania z jakiś zniżek w konkursach piwnych, sklepach BA, Wes itd. Przynęty nie chwyciła Marusia, to kto się tym wszystkim zajmie ?

    Comment

    • wogosz
      Senior
      • 12-2005
      • 1007

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Emes
      Do płacenia na odległość są chętni, przy okazji możliwości korzystania z jakiś zniżek w konkursach piwnych, sklepach BA, Wes itd. Przynęty nie chwyciła Marusia, to kto się tym wszystkim zajmie ?
      Też nie rozumiem dlaczego Marusia nie "chwyciła tej przynęty". Na pewno Stowarzyszenie przyznałoby Jej 10% upust na zakupy w Centrum Piwowarstwa.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
        Przynęty nie chwyciła Marusia, to kto się tym wszystkim zajmie ?
        A co to ja, rybka? Chyba, że złota
        Jak rozumiem, Zdrój z Czesem - chyba wiedzą, za co się biorą. A jak nie wiedzą, to ja im mogę powiedzieć
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak dla mnie nie potrafię sobie wyobrazić jak stowarzyszenie miałoby pomóc na rzecz dobrego "klimatu" dla powstawania nowych browarów rzemieślniczych. (...).
          Zresztą mikrobrowar choćby taki na skalę Szczyrzyca nie jest dobrą inwestycją biznesową, bo żadną. A na placówki typu Bierhalle czy browary Caspara też na forum psioczono...

          (...).
          Nigdy nie nazwałbym browarów restauracyjnych w Polsce rzemieślniczymi. To nadużycie! Wszystkie te instalacje (może poza Szczyrzycem-tego nie wiem) są sterowane komputerami . Zobaczcie, w jaki sposób wyrabia sie piwa np. w niektórych częściach Niemczech! Tam piwowar sam musi dopilnować całego procesu warzenia. Jedynymi w Polsce browarami rzemieślniczymi (pomijam jakość tych piw) są Edi, Bartek i Koreb.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Przynęty nie chwyciła Marusia, to kto się tym wszystkim zajmie ?
            Marusia nie chwyciła przynęty, bo na piwo.org Dori bardzo grzecznie poprosiła ją, żeby się nie wtrącała.

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              Ja nie wiem czy jestem za stowarzyszeniem i jeszcze długo wiedział nie będę.
              Będzie gotowy statut, znany wpływ wielkich na działanie stowarzysznia wtedy się zastanowię.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Nigdy nie nazwałbym browarów restauracyjnych w Polsce rzemieślniczymi. To nadużycie! Wszystkie te instalacje (może poza Szczyrzycem-tego nie wiem) są sterowane komputerami . Zobaczcie, w jaki sposób wyrabia sie piwa np. w niektórych częściach Niemczech! Tam piwowar sam musi dopilnować całego procesu warzenia. Jedynymi w Polsce browarami rzemieślniczymi (pomijam jakość tych piw) są Edi, Bartek i Koreb.
                Przy każdym jest sporo pracy. Widziałem kiedyś film z niemieckiego to fakt, ale nawet przy takim jak w Szczyrzycu jest potrzebna osoba do kontroli procesu. Użyłem tego słowa za BA, aby było wiadomo o co chodzi. Nazwij je jak chcesz a i tak nie zmieni to stanu rzeczy. Browarków stricte rzemieślniczych i to w formie jak u piwowarów domowych nie powstanie wiele jeśli wogóle. Musiałby je prowadzić piwowar-hobbysta, a nie biznesmen.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nigdy nie nazwałbym browarów restauracyjnych w Polsce rzemieślniczymi. To nadużycie! Wszystkie te instalacje (może poza Szczyrzycem-tego nie wiem) są sterowane komputerami
                  A gdy będzie sterownik analogowy tzn. styczniki, przekaźniki czasowe, czujniki temp. to jeszcze można?

                  A gdy stycznik zamienimy triakiem i zabudujemy wyświetlacz to jeszcze będzie rzemieślniczy, czy już nie?

                  Już nie mówie o tym, że piwowarowi zamarzy sie wyświetlacz ciekłokrystaliczny i trzeba będzie zastosować układ scalony.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    W ogóle trudno to zdefiniować, bo właściwe znaczenie słowa "rzemiosło" zanika. W stosunku do browarnictwa przyjąłbym za rzemiosło, jeśli właściciel jest jednoczesnie piwowarem i wykonuje swoje zajęcie osobiście, niezależnie od stopnia mechanizacji. Wtedy np. taki EDI były klasycznym browarem rzemieślniczym, a już np. Spiż - nie.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                    A zauważyliście, że nikt się nie zgłosił, (przynajmniej ja nie zauważyłem) że mógłby się zająć formalnościami, biurokracją i organizacją tego stowarzyszenia ?
                    Wcale mnie to nie dziwi. Ja za półtora roku działalności niewielkiego w sumie stowarzyszenia mam dwa segregatory dokumentów. A i tak nie robię pełnej księgowości, tylko uproszczoną, bo nie ubiegamy się o środki zewnętrzne. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że na sprawy stowarzyszenia poświęcam kilka godzin tygodniowo (bliżej 10 niż 2). Przy takim rozmachu, jak niektórzy tu snują fantazje (periodyk, szkolenia, ulotki, plakaty itp) bez osoby na etacie na stałe się nie obejdzie. No chyba, że znajdzie się ktoś, kto ma już za dużo pieniędzy i nic do roboty i będzie chciał popracować sobie za darmo.

                    do Jacera: żeby było jasne - nie jestem przeciw powstaniu stowarzyszenia. Po raz kolejny tylko powiem, że
                    1. nikt chyba nie zdaje sobie sprawy, jaka to jest praca,
                    2. nikt do tej pory nie wie, po co mu to stowarzyszenie.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      do Jacera: żeby było jasne - nie jestem przeciw powstaniu stowarzyszenia. Po raz kolejny tylko powiem, że
                      1. nikt chyba nie zdaje sobie sprawy, jaka to jest praca,
                      2. nikt do tej pory nie wie, po co mu to stowarzyszenie.


                      1. to już sprawa tych co wstąpią. Mnie to nie interesuje, jeżeli ktoś lubi pracować społecznie, to jego sprawa. Nie mnie to oceniać.
                      2. żeby móc się w nim udzielać.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        2. żeby móc się w nim udzielać.
                        A możesz to jakoś rozwinąć?
                        Last edited by Krzysiu; 09-10-2009, 08:37.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Marusia nie chwyciła przynęty, bo na piwo.org Dori bardzo grzecznie poprosiła ją, żeby się nie wtrącała.
                          Jakbyś dokładnie przeczytał, to od samego początku pisałam, że jakby co to będę tylko aktywnym członkiem, nie zamierzam się brać za władzę, nie bawi mnie to, zbyt męczące i pracochłonne - mam inne sprawy na głowie. A Dori wypowiedź rozumiem - potrafię być upierdliwie dominująca
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Dokładnie przeczytałem. Było napisane tak: "daj innym też podziałać". Prostymi, żołnierskimi słowami znaczy to tyle, co powiedziałem.

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Tak, dokładnie przeczytałeś - jednego posta chyba, boś się uczepił jak rzep psiego ogona.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Przeczytałem wszystko, a to zapamiętałem:
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dori
                                Marusia, ja wiem, że to Ty zawsze chcesz działać, ale może daj szansę innym...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎