Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Właśnie. Żeby nie wyszło, że Barrows nauczył Polaków robić piwo w domu...
    Jak Ty się Seta troszczysz o reputację PSPD? Coś niesamowitego.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Jak Ty się Seta troszczysz o reputację PSPD? Coś niesamowitego.
      Jak Ciebie Kopyr "nie wzrusza" reputacja PSPD... Coś niesamowitego.
      Last edited by Seta; 10-11-2009, 11:17.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Zarzucamy Wam po prostu krótkowzroczność, to wszystko. Obyśmy się mylili.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Naprawdę wielki podziw żywię dla Kopyra, że z takim zaangażowaniem broni przedsięwzięcia, w które sam nie wierzy:
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          ... piszę nam, choć sam nie wiem czy się zapiszę...
          Zupełnie tego nie rozumiem. Piszesz tak:
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          ...Gdyby Stowarzyszenie miało 100 członków (dalej nie cytuję, bo można to przeczytac kawałek wyżej)...
          Żałosne to, w tym fragmencie nie ma nic o tym, co to stowarzyszenie ma naprawdę zrobić. Na co potrzebujesz te 10 tysięcy? na pensje dla dyrektora zarządzajcego "kwartalnikiem"? A co w tym zakichanym periodyku będzie takiego, czego nie znajdę w internecie?

          Co to są w ogóle za pieniądze? Tyle Barrow to może dać z kieszeni. Nie trzeba w to angażować w ogóle GŻ. Jako pracodawca powinienieś wiedzieć, że nie wystarczy to nawet na pół roku minimalnego wynagrodzenia dla osoby, która będzie ten periodyk tworzyć. Czy ty w ogóle zastanowiłeś się, zanim rzuciłeś taką śmieszną kwotę? Wypadałoby przedstawić jakiś zarys biznesplanu, zanim rzuci się składki. A o pieniądzach Barrowa wiadomo tylo tyle, że coś powiedział. Ale co, to już nie wiadomo.

          Teraz dalej - przyjrzyjmy się celom stowarzyszenia:
          ...ROZDZIAŁ II
          CELE I SPOSOBY ICH REALIZACJI

          § 7
          1. Podstawowym celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy o tradycyjnych
          sposobach wyrobu piwa jako polskiej i światowej spuściźnie cywilizacyjnej i
          kulturowej. Jednocześnie, w tym edukacyjnym dziele, Stowarzyszenie sięgać będzie
          do współczesnej wiedzy z zakresu nauk o żywności, chemii, mikrobiologii.

          2. Stowarzyszenie będzie realizować swoje cele poprzez:
          a) nauczanie warzenia piwa na niewielką skalę w sposób tradycyjny,
          b) upowszechnianie wiedzy na temat różnych stylów i gatunków piwa,
          c) szkolenia w zakresie ogólnej technologii piwowarstwa,
          d) szkolenia w zakresie sensorycznej oceny piwa,
          e) organizowanie ogólnopolskich i lokalnych Konkursów Piw Domowych,
          f) wydawanie specjalistycznego drukowanego periodyku dla członków,
          g) prowadzenie otwartego portalu internetowego,
          h) upowszechnianie i organizowanie tzw. piwnej turystyki i krajoznawstwa,
          i) współpracę z krajowymi i zagranicznymi organizacjami o podobnym profilu,
          j) podejmowanie innych działań wynikających z uchwał i przepisów szczególnych....
          Czy poza periodykiem jest tu jakiekolwiek działanie, kótrego nie robiliśmy przez lata na browarbizie za darmo, lub nie robią teraz firmy działające w branży? Czy cel tego stowarzyszenia nie jest realizowany przez portale browar.biz i piwo.org? Co takiego nadzwyczajnego się wydarzyło, że trzeba robić to w postaci stowarzyszenia, powiązanego ze sponsorem, będącym monopolistą na rynku piwa?

          Ja w dyskusji nie dopatrzyłem się odpowiedzi na te wątpliwości. Tym bardziej, że rozmowa z panem prezesem, która miała się odbyć, nie doszła jeszcze do skutku. A to wcale nie jest tak, że prezes sobie może, co chce. Widać nigdy nie miałeś do czynienia z zarządzaniem korporacjami. Prezes jest tylko najemnikiem, ma nad sobą radę nadzorczą i akcjonariuszy. To są ich pieniądze. I to oni decydują, na co prezes może je wydawać. Może akurat będą mieli focha, że puszczą to płazem. Ale może nie będą mieli, i prezes straci stołek szybciej, niż ty sprzedajesz skrzynkę ich piwa. W spółkach prawa handlowego wcale nie trzeba się tłumaczyć z wyrzucenia prezesa. Wystarczy powiedzieć, że utracił zaufanie z powodu realizowania przedsięwzięć niezgodnych ze strategią, co w tłumaczeniu na polskie znaczy, że zamiast zarabiać na akcjonariuszy wydaje pieniądze na bzdury.

          Niestety długa ta dyskusja, jak i równoległa na piwo.org. nie dała mi odpowiedzi na pytanie, po co komu to stowarzyszenie. Ani statut, ani objaśnienia inicjatorów tego w najmniejszym stopniu nie wyjaśniają. Nikt tak naprawdę nie potrafi wyartykułować, w czym działalność stowarzyszenia ma pomóc domowym piwowarom. Podkreślę po raz kolejny - JA osobiście nie dostrzegam żadnych korzyści z działania takiego stowarzyszenia. Ale może mam coś z oczami, tyle, że nikt nie potrafi wytłumaczyć, co.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Sensowne działanie zaproponował Jacer - wyszkolenie sensoryczne niezależnych sędziów na konkursy piwowarskie. Rzecz przydatna dla tylko piwowarów (bo nie wierzę, że sędziowie wyszkoleni za kasę Żywca będą zapraszani na niezależne konkursy piw komercyjnych), ale pod warunkiem, że nie wystarczy tu "chcenie" kandydata, tylko będzie to poparte porządnym egzaminem, który eliminuje osoby bez wrodzonego daru sensorycznego.

            Rozumiem, że np. stworzenie darmowego dla członków stowarzyszenia banku drożdżowego pewnie nie wchodzi w rachubę (w tym wykorzystanie laboratorium Sponsora)? Albo hurtowe zakupy słodu dla członków (pośrednictwo Sponsora w negocjacjach ze słodownią)? Ktoś by mógł na tym stracić?
            Last edited by Seta; 10-11-2009, 15:03.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • mareks
              Senior
              • 05-2002
              • 1939

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Sensowne działanie zaproponował Jacer - wyszkolenie sensoryczne niezależnych sędziów na konkursy piwowarskie. Rzecz przydatna dla tylko piwowarów (bo nie wierzę, że sędziowie wyszkoleni za kasę Żywca będą zapraszani na niezależne konkursy piw komercyjnych), ale pod warunkiem, że nie wystarczy tu "chcenie" kandydata, tylko będzie to poparte porządnym egzaminem, który eliminuje osoby bez wrodzonego daru sensorycznego.

              Rozumiem, że np. stworzenie darmowego dla członków stowarzyszenia banku drożdżowego pewnie nie wchodzi w rachubę (w tym wykorzystanie laboratorium Sponsora)? Albo hurtowe zakupy słodu dla członków (pośrednictwo Sponsora w negocjacjach ze słodownią)? Ktoś by mógł na tym stracić?
              Dobrze mieć marzenia i fantazje.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Naprawdę wielki podziw żywię dla Kopyra, że z takim zaangażowaniem broni przedsięwzięcia, w które sam nie wierzy:
                Ja nie mówię, że nie wierzę. Ja nie wiem czy się zapiszę, bo np. może mi nie odpowiadać rodzaj współpracy z GŻ. Ale decyzję podejmę, jak poznam fakty, a nie tak jak Seta. I zupełnie inne aspekty będą miały dla mnie znaczenie.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Zupełnie tego nie rozumiem. Piszesz tak:
                Żałosne to, w tym fragmencie nie ma nic o tym, co to stowarzyszenie ma naprawdę zrobić. Na co potrzebujesz te 10 tysięcy? na pensje dla dyrektora zarządzajcego "kwartalnikiem"? A co w tym zakichanym periodyku będzie takiego, czego nie znajdę w internecie?
                Krzysiu tak podchodząc do sprawy, to nie ma sensu pisać książek, wydawać magazynów, bo po pierwsze wszystko już było, a po drugie wszystko to jest w internecie za darmo.
                Nie sądzę, żeby była, przynajmniej na początku, potrzeba zatrudniania kogokolwiek na etat. Ale wydanie 4 numerów w roku, nawet jak teksty będziesz miał za free, kosztuje. Nie wiem czy 12 tys zł starczy. Nigdy nie wydawałem czasopisma. Myślę, że powinno.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Co to są w ogóle za pieniądze? Tyle Barrow to może dać z kieszeni. Nie trzeba w to angażować w ogóle GŻ. Jako pracodawca powinienieś wiedzieć, że nie wystarczy to nawet na pół roku minimalnego wynagrodzenia dla osoby, która będzie ten periodyk tworzyć. Czy ty w ogóle zastanowiłeś się, zanim rzuciłeś taką śmieszną kwotę? Wypadałoby przedstawić jakiś zarys biznesplanu, zanim rzuci się składki. A o pieniądzach Barrowa wiadomo tylo tyle, że coś powiedział. Ale co, to już nie wiadomo.
                Barrow pewnie może, ale nie sądzę, że da. Jak pisałem wyżej nie sądzę, aby potrzebny był ktoś na etacie. A kwotę 100-120 zł, to wziąłem z sufitu. Po prostu uważam, że tyle przeciętny człowiek może dać. To jest równowartość 4 piw ze sklepu miesięcznie. Zresztą nie dalej jak stronę temu wymieniłeś tę samą kwotę.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy poza periodykiem jest tu jakiekolwiek działanie, kótrego nie robiliśmy przez lata na browarbizie za darmo, lub nie robią teraz firmy działające w branży? Czy cel tego stowarzyszenia nie jest realizowany przez portale browar.biz i piwo.org? Co takiego nadzwyczajnego się wydarzyło, że trzeba robić to w postaci stowarzyszenia, powiązanego ze sponsorem, będącym monopolistą na rynku piwa?
                Oczywiście, że większość działań się pokrywa. Po co więc stowarzyszenie? Moim zdaniem jest to naturalna konsekwencją dojrzewania naszej społeczności. Działalność gospodarczą też można prowadzić jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, nie ma żadnego limitu obrotów, zysków. A jednak istnieją spółki z o.o. czy akcyjne, choć jest z nimi więcej zachodu. Widzę tu pewną analogię. Tak jak w przypadku os. fiz., gdzie firma to często jest one man show, tak samo jest z takimi przedsięwzięciami jak browar.biz, piwo.org, Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie. Gdy zabraknie tej osoby, całe przedsięwzięcie się kończy. Wystarczy, że jutro Marusia wstanie i pomyśli nie robię WWP i wtedy ich po prostu nie będzie. Nawet jakby z 6 osób się skrzyknęło z Wrocławia, to nic nie zrobią, bo de facto, to jest impreza autorska Marusi. Nie wiem jak wyglądają kwestie prawne, ale bez jej zgody IMO nie wypadałoby nic robić.
                Teraz wyobraźmy sobie, że Marusia jest prezesem oddziału wrocławskiego, imprezę organizuje PSPD. Oczywiście nadal wszystko opiera się na jej energii i zaangażowaniu, ale nie ma żadnych przeszkód formalnych i etycznych, żeby następną edycję robił np. fidoangel. (Wszelkie osoby i zdarzenia są przytoczone tylko przykładowo i nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości ).

                Druga sprawa, to takie stowarzyszenie może dać szansę zaktywizowania piwowarów, którzy chcieliby coś robić, ale nie mają aż tyle energii, żeby pociągnąć samemu takie przedsięwzięcie jak warsztaty, KPD, portal internetowy. Zorganizowanie KPD, przy pomocy centrali, czy innego oddziału jest łatwiejsze niż robienie wszystkiego samemu.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wystarczy, że jutro Marusia wstanie i pomyśli nie robię WWP i wtedy ich po prostu nie będzie. Nawet jakby z 6 osób się skrzyknęło z Wrocławia, to nic nie zrobią, bo de facto, to jest impreza autorska Marusi.
                  Spoko, pracuję nad tym, żeby jak umrę impreza nie umarła razem ze mną
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • strzelczyk76
                    Senior
                    • 11-2003
                    • 823

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    [...]
                    Nie sądzę, żeby była, przynajmniej na początku, potrzeba zatrudniania kogokolwiek na etat. Ale wydanie 4 numerów w roku, nawet jak teksty będziesz miał za free, kosztuje. Nie wiem czy 12 tys zł starczy. Nigdy nie wydawałem czasopisma. Myślę, że powinno.
                    Wystarczy akurat na druk tych 4 numerów, braknie na redakcję, korektę, projekt graficzny, skład, rozesłanie - chyba, że ktoś to zrobi dla idei - ale wątpię, wiem ile przy tym jest roboty.

                    Tak ogólnie, to na temat stowarzyszenia nie chciałem się wypowiadać, bo należę do tej grupy, że zacytuję Krzysia:
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    [...] 2. Mam wrażenie, że ze strony inicjatorów pojawił się syndrom wroga, polegający na tym, że jak ktoś nie chce poprzeć, to znaczy, że jest przeciw. Niestety bardzo często w forumowych dyskusjach jest tak, żo dostrzega się tylko dwie skrajne postawy, zupełnie pomijając fakt, że ktoś może być obojętny lub w ogóle niezainteresowany tematem. A wystarczy policzyć - ile osób aktywnych warząco wypowiada się w ogóle w sprawie stowarzyszenia. Może to znaczyć jedynie, że ta milcząca większość ma to w nosie. [...]
                    i moim zdaniem, ta grupa jest stosunkowo liczna, ale woli nie zabierać głosu - zresztą tyle szumu i bicia piany, a jak przyszło co do czego, to 15 członków założycieli na grudnia do Cieszyna nie udało się zwołać - to taki obraz tej sytuacji rysuje się dla postronnego obserwatora - a wy się tutaj gorączkujecie

                    PS. Chyba się starzeję , bo się coraz bardziej zgadzam z Krzysiem, a w tym temacie to w 100%
                    NORMALNOŚĆ



                    Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Sensowne działanie zaproponował Jacer - wyszkolenie sensoryczne niezależnych sędziów na konkursy piwowarskie. Rzecz przydatna dla tylko piwowarów (bo nie wierzę, że sędziowie wyszkoleni za kasę Żywca będą zapraszani na niezależne konkursy piw komercyjnych), ale pod warunkiem, że nie wystarczy tu "chcenie" kandydata, tylko będzie to poparte porządnym egzaminem, który eliminuje osoby bez wrodzonego daru sensorycznego.
                      Niezależność zyskuje się wtedy, jeżeli ktoś kształci się za własne pieniądze, a egzamin zdaje państwowy lub podobnej rangi. Działa wtedy wyłącznie na własny rachunek, a nie pod egidą takiej czy innej organizacji.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Rozumiem, że np. stworzenie darmowego dla członków stowarzyszenia banku drożdżowego pewnie nie wchodzi w rachubę (w tym wykorzystanie laboratorium Sponsora)? Albo hurtowe zakupy słodu dla członków (pośrednictwo Sponsora w negocjacjach ze słodownią)? Ktoś by mógł na tym stracić?
                      Takie firmy jak Browamator, Centrum Piwowarstwa czy Piwodziej. To jest uderzenie w ich działalność. W końcu oni z tego żyją.

                      A swoją drogą, w stowarzyszeniu jak rozumiem, ktoś miałby zajmować się tym za darmo?

                      Comment

                      • Makaron
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 2107

                        Zastanawia mnie jedno. Czemu osoby które nie chca wstąpić do takiego stowarzyszenia tak intensywnie torpedują ten projekt. Jaki macie w tym interes?
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zastanawia mnie jedno. Czemu osoby które nie chca wstąpić do takiego stowarzyszenia tak intensywnie torpedują ten projekt. Jaki macie w tym interes?

                          Żaden, lata komuny tak wytresowały ludzi.

                          >krzysiu

                          Tak, tak, egzamin państwowy, najlepiej przed urzędnikiem samorządowym. Bez państwa nic się nie da. Przygłupawy urzędnik nada ważności egzaminom. Niedobrze się robi.

                          Ot myślenie socjalisty. tfu.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zastanawia mnie jedno. Czemu osoby które nie chca wstąpić do takiego stowarzyszenia tak intensywnie torpedują ten projekt. Jaki macie w tym interes?
                            Torpedują? Niby w jaki sposób - podkładamy świnie w urzędach? Chyba słowo Ci się pomyliło. A wypowiedzi są po to, żeby zobrazować poglądy z różnych stron, a nie tylko "yes yes yes" Wolność wypowiedzi, drogi Makaronie
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Torpedują? Niby w jaki sposób - podkładamy świnie w urzędach? Chyba słowo Ci się pomyliło. A wypowiedzi są po to, żeby zobrazować poglądy z różnych stron, a nie tylko "yes yes yes" Wolność wypowiedzi, drogi Makaronie

                              Nie wiedziałem, że się zdecydowałaś wstąpić.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie wiedziałem, że się zdecydowałaś wstąpić.
                                Cholera, a z której części mojej wypowiedzi to wynika, podpowiedz - zaraz skoryguję
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎